LPG KABLO

Alttan Gelen Ses Genel Kontrol

'Süspansiyon & Direksiyon & Mekanik Sistemler Sorun' forumunda apsuwa26 tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. apsuwa26

apsuwa26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    murat aykul
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    S.a herkeze öncelikle yeni üyeyim eskişehir den 1.5 99 mdl 1.5 yumurta kasa accent aldım. Aracımın ön takımından özellikle sağ amortisör kısmından cok fazla ses alıyor lok lok ses geliyordu. eskişehirde tolga hyundai servisine başvurdum hüsnü demir bey le görüştüm. gayet ilgili alakalı insanlar mesut bey olsun yasin bey olsun ilgilendiler. kendileri ile ilgili ilk izlenimim olumlu idi. tabi illaki memnun olmayan arkadaşlarda vardır fakat benim izlenimim için olumlu ki kendileride bizzat olumsuz düşüncelere acıklar ve bu sekilde kendileri hakkında olumsuz düşünceler varsa telafi edeceklerini düşünüyorum.gelelim konumuza benim sonucta iki ön amortisör ve rot başları şanzıman yağı aks körükleri değişti zaten bende kendilerine gerekli olan parçlar değişsin fazla gerek duymayacaklar dursun demiştim. suan ön takım sesi kesildi fakat o lok lok sesi devam ediyor tam el freninin vites kısmının altından geliyor yeni keşfettim yerini tamirden sonra rot balans ayarına gittim o sesin keşfi için kendileri ile görüşemedim. yapılan işçilik ve malzeme fiyatları

* rot başı 2 adt ___________________________________________ 50 tl
    *ön amortisör (markası bsg sanırım tam emin olmamakla beraber) ________ 100 tl
    *şanzıman yağı____________________________________________ 50 tl
    *servis işçiliği_____________________________________________ 150 tl
    *aks körüğü 2 adt(40) + işçilik(50)(ben kendim başka bir atelyede yaptırdım)__ 90 tl
    *rot balans(başka bir atelyede)__________________________________ 40 tl
    TOPLAMDA SERVİS 450+130(ATELYE AKS +rot balans ÜCRETİ)________ 580 tl
    bilmiyorum ama bana sadece aks ücret işçiliği pahalı geldi diğerleri normal gibi

Bu Sayfayı Paylaş