LPG KABLO

Alfa Romeo 146 Alınır Mı?

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda nevsehirden tarafından 2 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. nevsehirden

nevsehirden Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Emre Gökçe
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra (1992-1996) J1
    Arkadaşlar malumunuz üzere burada da konusunu açmıştım. Birisi aracıma çarptı ve sonucunda sigortanın perte çıkaracağını öğrendim. Bende elimdeki 20 bin lira para ile başka bir arabaya almaya karar verdim. Bana klima ve hidrolik direksiyonlu olması yeterli geliyor. Bu özellikte karşıma çıkan ilk arabalardan birtanesi Alfa Romeo 146 şu adreste https://www.hyundaiclubtr.com/2019/...-bir-araba-alinir-mi-kullanici-yorumlari.html alınmaz yazmış. Ancak bazı forumlarda da araba övüle övüle bitirilemiyor. Bende başka bir foruma üye olmadığım için buraya konu açtım. Alfa romeo 146 hakkında bilginiz var mı? nasıl arabadır, çok sorun çıkarır mı, sitede söylendiği gibi köy yollarında sorun mu çıkarıyor.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    alfa romeoya binmek dışarıdan çok güzel görünüyor. kullananların çoğu bu yüzden biniyor.

ama gerçekten çok masraflıdır. yakın bir arkadaşım 147 kullanıyor. her sene bakım için ankarada bir ustaya gidip 4 bin 5 bin para veriyor. soruyorum ne yapılıyor diye, hep motorda ıvır zıvır parçalar değişiyor. birkaç büyük şehir haricinde ustasını bulamazsınız. bizim için(hyundai kullanıcıları) bu tip masraflar çok anlamsızdır.

o paralara en masrafsız araçlar yine kore araçlarıdır.

umutd07 ve koreci bunu beğendi.
  3. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    benım amca oglu uzun sure kullandı arabalar gercekten cok masraflı ama motor sesı ve her konuda donanım ıyıdır.
    146-147-156-bunların temızı zor artık ulkemızde ben bır ara giulietta baktım onlar bıle cok temız degıl artık.

4. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Dışı ve iç dizaynı çok hoşuma gidiyor ama ciddi kalitesizlik yorumları okudum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Alfa Romeo ların günümüzdeki bütün modelleri ciddi manada kronik problemler içeren ve dayanıklılık açısından oldukça kötü otomobillerdir ancak yola tutunma hızlanma performansı motor gücü tatminkarlığı gibi konularda çok iyidir, Alfa ların hepsi tam manasıyla sportif otomobillerdir ancak onunla uzun yola çıkamazsınız problemsiz şekilde yolda kalmadan 8-10000km deviremezsiniz, otomatik şanzımanları 20-30000km olmadan bozulur, varyatör dedikleri egzantrik mili ayarlayıcıları yağ kaçırır ve bozulur, motor her yerinden yağ kaçağı verebilir, motoru ve şanzımanı ciddi dayanıklılık problemlidir, 2010 üzeri modellerin plastik aksamı çok kibar yapıdadır kapı kolları kırılır donanım düğmeleri kırılır bozulur, hava yastıkları durduğu yerde yavaş yavaş şişer.

Piyasada Alfa Romeo ustası çok nadir bulunur genelde Alfa Romeo nun fabrika çıkışı yapısı üzerine ekstra iyileştirmeler yaparlar mesela fabrikanın taktığı yağ ile temas ettiğinde bozulan conta ve oringleri viton malzemeden üretilmiş contalar ile değiştirirler, el yapımı iyileştirmeler yaparlar ama ne kadar uğraşılsa da ne kadar para harcansa da Alfa nın problemleri hiçbir zaman durmak bilmez. Bu kadar masraf ettim artık sıkıntısız 50000km binerim diye birşey Alfa için hayaldir.

Ancak Ferrari, Maserati, Lancia gibi bir markanın kuzeni olan Alfa Romeo ya bu problemleriyle mücadele edip binmek iyi hissettirebilir.

Alfa Romeo alınacak ise 1970-1960 model gibi klasik olanlarını tercih etmek daha iyidir onlar şimdiki modellerden kolay:)

En alınası Alfa modeli şu resimdeki gibi:)

sipartacus ve Tilki bunu beğendi.
  6. nevsehirden

nevsehirden Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Emre Gökçe
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra (1992-1996) J1
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. Şuan için alfa romeo'dan vazgeçtim diyebilirim. Donanımlı konforlu ama sorunlu arabalar olduğunu öğrendim.

7. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bütçe kısıtlı ise hidrolik direksiyon ve klima şartsa; yumurta kasa accent 1.5 gls, daewoo, fiat palio, gibi araçlara bakmanız gerekiyor ne yazıkki.

umutd07 ve Tilki bunu beğendi.
  8. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Farklı araç isteniyorsa illa w124 dolu olanları var olabilir kanımca

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Eski bir 159 kullanıcısı olarak tofaşa binin daha az masraf edersiniz derim ben. Alfa romeo bakımı masraflı, kronik problemi çok, ustaları küçük dağları ben yarattım havasında olan tipler. Aslında iyi bir Fiat grubu ustası işine gelirse bedavaya yakın masrafa (alfaya göre) işinizi çözer.

10. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Pek donanımlı konforlu değildirler, performanslıdırlar, kırmızı ışıkta kalkışta tokatlama, makas atma, 220km hızla otoban virajı dönme, rolling drag vs. 90km hızda slalom güzelce yapar direksiyona güzel tepkiler verir. Bagajları ufaktır, koltukları yandan sarar alttan batar, iç dizaynı klasik gelenekseldir benzini mazotu içerler ama giderler sonra arıza ışığı yakıp stop eder çekiciye yüklersiniz:). Kaza yapınca koltukları kırılır uçar gider pasif ve aktif güvenlik donanımları açısından çok iyi değildirler. Ben 182hp lik Civic ile bir Giulietta yı yolda yakalayamıyorum.

Eski Alfa Romeo sahipleri otomobillerine aşkla bağlıdırlar. Çünki bu ızdırap bu aşk olmadan başka türlü çekilmez yaşadıkları sıkıntıları Alfa dan aldıkları performansa sayarlar haliyle gelen performans giden arızayı götürür ortada dikkat çekecek bir artısı eksisi kalmaz.

koreci ve Burak&Buse bunu beğendi.
  11. Tamer5150

Tamer5150 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Tamer ALTUNER
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Nevsehir kakillioglunda iyi bir fiat ustasi vardi. Fakat son 1 yildir goremiyorum. Benim arabaya o bakardi.

12. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Mito bir arkadaşımda var şunu net söyleyebilirim ki maddi ve manevi olarak yoruyor.

13. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    son yıllarda çıkan alfa'lar fiatla çok ortak parça kullanıyor. bazen kullanırken o parçaları fark ediyorsunuz.
    ayrıca içi hiç sessiz değil. mesela 147 sınıfının en gürültülü aracıdır bence.

tek güzel kısmı, ikonik bir marka olmasıdır, dışarıdan güzel görünmesidir.

14. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,277
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Yine mi alfa :) başka bir italyan çöpü.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi