LPG KABLO

Admire Tüp Taktırdım

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda tgykya tarafından 28 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Valla benzinli araca binmek aylık 5 bin lira maaş alan adamların işi benim görüşüm bu şekilde.eşşeklik etmişim bu zamana kadar takmamakla. keyif alıyorum aksine aracımdan şuan binerken rahatça basıyorum gaza ya boşver gitmeyim oraya demiyorum gönlümce gidiyorum. hiçbir şekilde eksiye düşmedi aracım lpg takınca önceden böle idi böyle oldu şimdi demedim aynı düzen aracım devam ediyor. istanbul'da sürüş keyfinden nasıl bahsediyor insanlar aramıyorum çoğu zaman dur kalk ile devam eden bir yollarda nasıl keyif alabiliriz ki otobanında bile trafik olan bir şehirden bahsediyoruz o yüzden altınızda 3.0 motorlu bir araç bile olsa istanbulda onun keyfini sürme diye bişi yok. birde sormak istediğim birşey var arkadaşlar araca ilk defa tüp takılıyor o yüzden ilk zamanlar motor alışana kadar benzin'le aynı takar 1000 km'den sonra bakılacak kontrol edilecek zaten ondan sonra normalde döner dediler böyle bişi varmı ?

Coolwhisper bunu beğendi.
  2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bu tip bir ayarlama var, ilk birkaç ay birkaç kez ayarlama gerekebiliyor.

3. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    sürüş keyfi evet ....
    benzınlı arabaya bınmenın tadını az kişi anlar..rampada soguk gunlerde lpg ye gecıpte degısmedı dıyen arabadan anlamaz yada az kullanan umursamayan kısıdır, afedersınız ama cep yakıyorsa neden benzınli aldınız?zengınım dıyıp mercedeslere jeeplere bınenler ??? çünkü dizel çok daha pahalıydı.kım bılcek benzınlı oldugunu helekı depo yerlerı de gızlı..Benzın de km de yaparken o farkı kapadı dimi? pekı ya lpg ?
    hem güvensiz her sabah araba gaz kokar belli bir zaman sonra.Otoparka bıle almazlar adamı avmlerde , hemde muaynesi ayrı dert, motora zararı ayrı dert ..

he ekonomıktı dogru 25lt depoyu 3lıra kusurden doldurup dızelın bır deposuyla gıttıgı yolda sız 2 depo yapar hemen hemen aynı paraları verırsınız.cebınızden bır kere de cıkacak meblayı 2ye boler.

arabada 3 kısı rampalarda 1vıtes ınleye ınleye gıder bır zaman sonra benzın olsa 3 vıteste hız kesmezdı..
    cruze vardı kayınpederımde hatırlarım araba benzınde roket gazda tam bir facıaydı ve ıyı paralara en kalıtelı gazı taktırmıştı. çok kısıyle konustum kendımde senelerce bındım bakmayın..

ama çok sıcak bakamıyorum şu gaz işine..elalem dizeli yasaklarken biz halen gazlı mı olsun benzınmı olsun dıyoruz.taksıde bıle bıtme noktasında gaz meselelerı.

4. cenker_baba

cenker_baba Guest

takside asla gaz/lpg işi bitmez lpg var olduğu sürece taksiciler genelde lpg li araçları kullanırlar

5. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    illaki 3un 5 ın hesabı cok ama suan otvsız alındıgı ıcın araclar bızım durakta mısal 2-3 araba anca kaldı kalanı full dızel onlarda galerıden kıralık dıye kaldı o sekılde.

6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

ankarada 2 tanıdığım var, taksideki araçların hala %80i gazlı diyorlar orada.

admire'ye tüp taktıran arkadaşın konusunda tüpe "öcü" demenin çok anlamsız olduğunu düşünüyorum, adam ne yapsın? geri mi söktürsün?
    o dediklerinizin hepsini zaten herkes biliyor. vatandaş 15 yaşında dizel accent alıp başına bela alacağına benzinli aracına tüp taktırır, mis gibi biner. bunun laf edilecek bir tarafı yok.

7. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Konu nerden nereye geldı.İlla tartışmaya dönsün 3 -5 kişi birbirini pıçaklasın falan diceksiniz nerdeyse?

Ankarada taksı günde kac km yapıyor allah askına?benımde dolu arkadasım var orda.Her gıttıgımde hepsı modıfıye edılmıs son derece çaça aksesuarlı arabalar la dolu.İstanbulla kıyaslamayın bence.

kaldı kı ben accent'a tüp takılma olayına öcü dememiştim yada arkadaşı yermedim yaptığından dolayı.
    Sadece tüpe geçmek eskisi kadar mantıklı gelmiyor Tüpe verılen parayı zaten 1 seneden fazla surede amortı edıyor. onuda yapmadan muhtemel araba satılıyor.
    Accent benzınde ne yakıcak kı tupte bunu cok cok dusurme derdıne dusuceksınız?

Herkes tabiki ekonomisini düşünücek buna laf yok..
    Ama Renkler ve zevkler tartışılmaz.forumda herkes aracına birşey yaptı diye şakşaklayıp bunu beğenmek zorundada değiliz.Burda maksat kendi fikirlerimizi açıklamak.

8. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Altınızda galiba 3.0 motor araç var gaz takınca veriminiz düşüyor kaldıki istanbulda ne sürüş keyfi olacak şehir içinde otobanda bile dur kalk ile ilerleyen bir şehirden bahsediyoruz... :) Etrafımda yıllarca LPG'li araç kullanan insanlar var söylediğiniz hiç bir şikayeti yaşamadılar şuanlık bende yaşamıyorum yaşamayacağımıda garanti ediyorum, en son tüplü aracı 2000 yılında kullandınız galiba obd 2 kitli sıralı sistem var lpg eskisi gibi degil çok gelişti hatta yeni araçlar için sıvı sistem lpg var o çok çok daha iyi şurada bi bilgisizliğiniz var dizel doğa katliamı yapan bir yakıt türü benzin onun kadar olmasada oda doğa düşmanı en çevreci yakıt lpg bunu okuyun araştırın derim. bana görede dizel araç pahalı ve bakımları masraflı ve zor ayrıca sıfır araç alırken benzinli 90 bin ise dizelini 120 ve üstüne satıyorlar bilirsiniz,bişi olunca sorun çıkarınca altından kalkmıyor belli km'den sonra satışı gerçekleşiyor. öyle bir söylüyorsunuz ki benzin çok ucuzda biz inadına biniyoruz benzin ucuz olsa kimse dizel yada lpg araca binmez zaten. ben bugün girdim avm'ye hemde kapalı otoparka hiç bir sorun olmuyor o parklara almama sebebleri çok aşagıda basık oldugu için yangın olursa itfaiiye giremiyor bişi olursa lpg'li aracada olur benzinliye de farketmez tehlikeli iki türlüde. aracımda gaz kokması vesaire hiç bişi de yok siz biraz fevri yazıyorsunuz. muayene'si dert olan kısmı neymiş bi anlasam ekstra sana bişi yapmıyorlar yada istemiyorlar ne zorlugunu gördüğünüz lpg olunca anlamadım. benim aracımda hiç bir performans farkı yok buna emin olun ustalık işçilik ve kullanılan malzeme iyi olursa farkı hissetmezsiniz eskiden di onlar. tasarruf kısmına gelirsek ben aracımı aldım alalı 150 tl üstü yakıt atmak nasip olmadı pahalı geldi fulleyemedim aracımı hiç 1 senedir. gaza geçince fulledim. 260 tl'ye fulleniyor benzin gaz ise 100 tl farkı söylemeye gerek yok galiba. dizelin yakma mantıgı farklı oldugu için uzun gidiyor yoksa benzin ile 30 kuruş var arasında. ayrıca iki kere ödeme diye bişi yok ben 150 tl benzin ile şehir içinde 200 km bile gidemiyordum şimdi 100 tl'ye fulledim gazı şuan 100 km yi geçti 1 diş anca düştü gaz varın hesabını siz yapın. bilgi güncellemesi yapın bence otogaz grubuna sizin yorumunuzu gösterdim ustalar güldü oradaki arkadaş baya geride kalmış dediler. ben yakıt korkuma gezemiyordum yatıyordu araç gaza geçtim geçeli psikolojik olarak bile rahatladım gönlümce rahat rahat basıyorum gaza normalde çıkarmam öyle yakıt bitecek diye aracı misal geçen arkadaşa diyorum gel şuraya gidelim yok oradan girme yol uzuyor lan boşver yakıt var farkeder mi diyorum noldu lan sana bu ne rahatlık diyor bunca zaman eşşeklik etmişim oglum benzinli araca binerek dedim rahatlıga bak ya 100 tl ye depo doluyor bundan iyi bişi varmı 260 nerde 100 nerde ve ben fazla gezen biriyim 1 seneden kısada sürede amorti ederim. ben benzine aylık 300 tl veriyordum her ay ve bir yere gitmeden yakıt korkusuna gidemiyordum ki. 300 tl net her ay şimdi 100 tl ye depoyu fullüyor 158 tl de tüpün taksidine veriyorum 300 bile etmiyor yine kardayım yine kardayım. accent ne yakarki demişsiniz öyle bi yakıyorki fabrika verisi zaten şehir içi 100 km de 10 litre diyor buna istanbul trafiği kısa mesafe dur kalk ile 12 ye yaklaşıyor 11.5 te idi en son yani km de 70 kuruşa filan geliyordu buna paramı dayanır sizce benzinli araçların yenisi olsun eskisi olsun 10 litreden aşagı yakanı yoktur zaten. kimseden ben tebrik beklemiyorum yada havada atmıyorum bakın taktım diye ben defalarca buraya konu açtım aracım çok yakıyor diye yakındım çare aradım arkadaşlar normal tüp takıcan başka çaren yok dediler bende taktırdım sonra burada paylaşmak göstermek istedim belki benim gibi tüp takma düşüncesinde olan insanlar olursa onlara ön bilgi olur aynı araca sahip birisi varsa tüp taktırma fikri varsa bilgi sahibi olur özelden ulaşır soru sorar vesaire forum bunun için var.

Son düzenleme: 2 Nisan 2018
  9. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar ya ben anlatamadım ya sız anlamadınız kı destanlar dolusu bana boyle yazacak kadar vakıt ayırmıssınız.Yınede tesekkurler.

Yazdıklarım fikrim eleştirildiğine göre , öcü ilan edildiğime göre , şöyle cevırıyorum yazdıklarımı çok yakıyorsa araba almamayı deneyın bu nasıl fıkır?

Lpg ekonomıyse bence arabaya binmek lükstür.
    Kusura bakmayın ama her evde hemen hemen 2 araba var.Sonra cok yakıyordu lpg taktım.vs yaptım.Ama istanbulda trafıkte dur kalkta zevkmı alınır dersınız tabı?

İstanbul trafıgı bu mantıkla şişti işte.Cebıne 10bın koyan gençler araba aldı sonra 5tl gaz atıp en ufak bırseyde bakıma sokamayacak kadar fecı arabalarla gezıyorlar.çok uzaga gıtmeyın evınız caddeye yakınsa camdan ızleyın sadece.

Ayrıca avmye giremezsiniz demedim her avmye giremezsiniz akmerkeze lpg yle gırsenıze? Müşteri çekmek için ses etmeyen avmlere bızde gırdık defalarca.Her işin ustası ıyı der malım kötü diyen olur mu?
    Bende taksıcılık yapmış insanım sorarım şimdi taksiciler çokmu ıyıler?

Ama sızınde ıtıraf etmesenızde bıldıgınız cok seyı var.Tekrar edıyorum ben dızelı övmedım yada benzını çevre kırlıliğiyse bınlerce araba var egzoz muaynesı bile olmayan.Lpg çokta çevreci bir gaz değil.
    Dünya teknolojı olarak Elektrıge gecerken sızın lpg demenız bana tuhaf geldı acıkcası.Ülke olarak gerıde kalma sebebı herseyden bu derece memnun olunması heralde.

Ayrıca ıllakı ıyı yapmıssınızdır kesenızı dusunmek lazım, dıyorum ya zevk meselesı siz araba kullanırken zevk almayabılırsınız.Ben patronumun 3,5motor mercedesıne bınıp benzınle gezerkende keyf alıyorum
    1.6 benzınlı arabaya bınerkende.kendı 1,5 dızelımle de.
    Derdım forumda kavga cıkarmak yada benzerı usluplerle kalp kırmakta, kimseye tezat düşmek degıl..
    siz haklı olun umarımda sorunsuz uzun senelerce kullanın benım ıcın bir fayda da sorun da yok...

10. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    düzelteceğim derken daha vahim şeyler yazıyorsun.

cenker_baba bunu beğendi.
  11. e_uzun

e_uzun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    329
    Ad Soyad:
    Ebubekir uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Amacı olmayan gruptan mı geliyorsunuz? Amacınız ne?

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Öyle bir yer kurduysanız bana uyar orda da gelir fikrimi beyan ederim.
    Forumdakı herkes gb fıkrımı beyan ettım? Bu da mı yasaklandı?
    Ayrıca Sizin üzerinize alarak bana bunu sormaktaki yetkiniz nedir?

Anlamadığım şey dönüp dönüp yazdığım ilk mesajı tekrar okuyorum
    " Hayırlı olsun gitti sürüş keyfi yinede cebi düşünmek lazım yazmışım?"

Bunun üstüne sürüş keyfimi o nedir diyenlere inat lpg ye karşı olan fikrimi beyan ettim.

hayır kimseye de iyilik yaramıyor illa şak şakçı olcaz sanırım.

13. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    yine lpg / dizel kavgası başlamış. dizel tasarruflu falan değil, arızalarla yaptırdığı tasarrufun fazlasını emiyor bunu kabul edin artık. sürüş keyfi dediğiniz 1.5 dizel yada 1.6 benzinli motorsa zaten arabadan anlamıyorsunuz demektir. allah 2000cc üzeri nasip etsin ne diyeyim :)

14. serkan69x

serkan69x Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    533
    Ad Soyad:
    serkan kıskacıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    gerçek 1.6 subaru xv kullandım dedim sahibine bu araba gitmiyor yüksek motorlu araç kullandığında çok garip geliyor aynı fikirdeyim

Coolwhisper ve duhangs bunu beğendi.
  15. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Benzinli aracın keyfi bir başka, hele ki birde turboluysa, amma su da gerçek ki motorun hacmi arttıkça keyfi daha da artıyor. Maddi imkanlar dahilinde kullanmak/almak zorunda kalıyoruz, yoksa en az d sınıfı araç almak lazım.

Coolwhisper ve duhangs bunu beğendi.
  16. cenker_baba

cenker_baba Guest

jaguar kasa sonata lara bayılıyorum :)

17. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    sürüş keyfı dememdekı kasıt 1,5-1,6 araba ıcın yada hız için değildi sadece ancak accent alan adamın orjınal halıyle alacagı keyıf bıle verdıgınız örnek ıcın cok cok zayıf segment farkını saymıyorum bıle. Bunu yazmaktakı kasıt herkes ımkanları dahılınde arabalara sahıp maalesef .Herkese de kendı atı kendı malı en ıyısıdır kanısındayım. Trde yaşayıpta daha fazlasında bınmek benım patronlarımın keyfı tabıkı, 3,5 motor cls350 kullanıyorum hergun benzınlı, yada resmımdekı 2,2 dizel bunları dusunursenız anlarsınız arabadan anlayıp anlamıyacagım kadar farkı tattıgımı?forumdakı ekonomı ve aksam eve gıttıgımde kapımdakı gerceklerı dusunursek oda bızım maksimum kendı yagımızda kavrulup alabılecegımız araba gerceklıgını degıstırmıyor.Mtv sini bile daha bu ay ödedim.o motorlarda araba bu forumda kaçımızda var ki?

18. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Ben anlamakta zorluk cekiyorum. Daha acik sormam lazim, sizin surus keyfi dediginiz nedir? 1.6 benzinli atmosferik araca lpg takip hangi surus zevkinden feragat ediliyor sizce?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Coolwhisper ve Halil bunu beğendi.
  19. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Haklısınız sürüş keyfi kelimesini bu konuda kullanmam yanlış ve abartı olmuş belli ki.

Biz zamanında lpgli arabalardan okadar çok çektik ki belkide lpg ye bakış açımız zar zor para kazanıp aldığımız o arabalara bile koyulduğunda o araba orjinalliğini kirletmek gibi görüyoruz ve keyf alamıyoruz.

Yoksa insan kendi arabası olsunda ne model ne motor olursa olsun keyf almayı bilir kanısındayım.

Coolwhisper ve ai_torcuk bunu beğendi.
  20. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İstanbul şehir içi 34 litre gaz ile 350 km gittim iyi mi ? 100 tl fulledim depoyu

Bu Sayfayı Paylaş