LPG KABLO

Admire Lpg Yakıt Tüketimi

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda tgykya tarafından 17 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    2 günlüğüne İstanbul dan Çanakkale ye gittim toplamda 780 Km yaptım. Çıkarken km sıfırladım Opetten 33.42 Litrelik gaz aldım 3.19 dan litresi, 33.42 litre gaz ile 430 km yol yaptım çok az da vardı içinde zorlasam giderdi galiba daha ama aldım. Yani tek depo ile uzun yolda 33 litre gaz 400 km üstü gidiyor şehir içinde de 300 km gidiyordu. Km de 24 kuruş yakmışım bu pahalılık ta süper bence. 50 TL Lik te benzin almıştım ama onu hiç kullanmadım araba yemedi bile oynamadı hiç ibre. Ortalama hızım 90 işe 110 du yollar virajlı ve radar dolu olduğu için geçemiyor sun zaten. Admire 1.3 de 100 den sonra devir 3 bini geçiyor ve çok sesli oluyor zaten. Aracın baskı balatasının da ömrü dolmak üzere belki o yenilense daha az yakabilirdi.

100 km deki benzin tüketimi ise 8.6 indi.

2. bahadırbey

bahadırbey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Lütfi ALAGÖZ
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Bence normal,1.3 admire 34 litrelik lpg ile ben de şehirlerarası yolda 90-100 km. hızla gittiğimde 420-440 km. yol yapıyorum şehiriçi 330 km. geçmedi daha.

Coolwhisper bunu beğendi.
  3. mduzgun60

mduzgun60 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ad Soyad:
    Mahmut Düzgün
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Merhaba.Henüz uzun yol yapmadım ama şehir içi km de 34-35 kuruş yakıyor şimdilik.Aracım 1.,3 2004 admire. 1 ay içinde uzun yola çıkacağım ben de ,umarım 24 kuruş seviyelerini görürüm.

4. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Biraz g3c oldu ama yinede yazmak istedim.Aracim 1.6 2004 model lpg li otomatik 49 bin de.Yazdiklariniza bakiyorum da ben aldim alali daha bu yazdiginiz degerleri dahi yakalayamadim.Misal 34 litre gaz ile ancak 250 km yol gidiyorum sehirici.uzun yol anca 400 km yapiyor.Arac 1.ve 2. Viteste sanki zorlaniyor gitmiyor gibi.bugun bakalim bi ayar yaptirdim.sonucunu paylasirim.ki bundan once yaptirmadigim ayar kalmadi acikcasi.keske bende 34 litre gaz ile sehir ici 330 km yapabilsem ama nerdeee.daha onceki aracimla yani 2004 1.6 vardi yine otomatikti.30 litre gaz ile 300 km sehir ici yapiyordum cok rahat.bu aracimda yapamiyorum malesef.

5. selo006

selo006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    selim yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    73-ŞIRNAK
    Araç Modeli:
    2005 admirem var 1,6 manuel lpğ li. gazın litresini 3 tl den alıyorum uzun yolda km de 0,23-0,25 arası şehir içi 0,29-0,30 arasıyakıyor

6. Admire00

Admire00 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ahmet aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Ayardan sonra ölçümler nasıl hocam ?

7. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Olcumlerde bi degisiklik yok hocam malesef.Hala ayni sogudum aractan satiliga koydum.Motoruna baktirdim sikinti yok.ozel bi cihaza baglattim hicbor hata vb hicbirsey yok.Ama neden bukadar cok yaktigini hala cozemedim.Kimisi normal diyor kimisi normal degil diyor.Kafam bayagi karisti acikcasi.Icim bulandi artik.Zararina da olsa veriyorum yapacak bisi yok.Aracin butun bakimlari tam herseyi eksiksiz.Burdan da kimse demedi gel bi bakalim edelim belki cozeriz diye ;)) Hayirlisi olsun nediyelim.Herseyin hayirlisi.

8. Coolwhisper

Coolwhisper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    516
    Ad Soyad:
    ramazan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    merhaba, aracınızdaki lpg kitinin markası nedir? Atiker mi veya BRC mi gibi? Bende lpg taktırmayı düşünüyorumda sizinki gibi bir sorunla karşılaşmak istemem açıkçası. burada forumdakiler genelde atiker den memnun gibiler accentlerde.

9. afk

afk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Ahmet Fatih
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Merhaba Fırat Bey, ben de sizinle aynı dertten muzdaribim. Bugün, uzun zaman sonra LPG tüketimim ile alakalı bir araştırma yapmak için foruma girdim. Diğer mesajları okuyunca kendi adıma gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Aracım 2005 model admire otomatik. LPG kitim Atiker. Aracın 3.sahibiyim. 124.000 km de, çok temiz bir araç. Allah nazardan saklasın her şeyinden memnunum. Fakat yakıt tüketimimiz galiba emsallerimize göre biraz fazla. 40 lt'lik simit tank kullanıyorum. Ortalama 34 lt LPG alıyor. Şehir içi henüz 260 km'nin üzerine çıkamadım. İzmir'de ikamet ediyorum. Kullandığım güzergah hep mahalle arası diye tabir edilen yerler. Yani araç neredeyse çoğu zaman 4. vitesi bile göremeden seyahat ediyoruz. Direkt şehir içi yani. Aynı mahallede oturduğumuz bir akrabamda Honda Civic Vtec otomatik var. O, 33 lt LPG ile 330 km yaptığını söyledi geçen gün. Bugün de buradaki arkadaşlara baktım, onlar da hemen hemen aynı km'lere çıkmışlar maşallah. Biz ne yapalım bilemedim. Aracın bütün bakımları tam. LPG filtreleri, yağ bakımı, bujiler vs. her şeyini zamanında yaptırıyorum. Satsak, yenisini alacak gücümüz yok bu zamanda. Ya komple vazgeçeceğiz bu sevdadan, ya da katlanmaya devam edeceğiz. Allah yardımcımız olsun.

10. Coolwhisper

Coolwhisper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    516
    Ad Soyad:
    ramazan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba, bende de ayn araçtan var 2005 1,3 otomatik henüz lpg taktırmadım ama taktırmaya niyetim var, ilk sahibiyim. Ben atiker grand obd' sistemini düşünüyorum. Sizin lpg markası modeli nedir? Bilgi verirseniz memnun olurum.

11. Coolwhisper

Coolwhisper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    516
    Ad Soyad:
    ramazan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    pardon mesajın içinde yazıyormuş atiker diye ama hangi modelidir?

12. afk

afk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Ahmet Fatih
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Üstad modeli ile alakalı bir bilgim yok, özür dilerim. Size yardımcı olabilme adına sistem üzerinden öğrenebileceğim bir yer varsa bakar size cevabı yazarım.

13. Coolwhisper

Coolwhisper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    516
    Ad Soyad:
    ramazan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bende hiç lpg li araç kullanmadım neresinde modeli yazar bilmiyorum ama lpg servisine gittiğinizde sorarsanız onlar bilirler diye düşünüyorum.

Bu Sayfayı Paylaş