10 Kasım LPG KABLO

Admire ilk marş ta çalışmama

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda selo006 tarafından 19 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

?

yetkili servis iyimidir.

Bu anket 26 Eylül 2015 tarihinde kapatılmış.
  1. a

0 oy
    0.0%
  2. a

0 oy
    0.0%
  1. selo006

selo006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    selim yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    73-ŞIRNAK
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    aracım 1.6 admire. Sabahları ilk marşta araba çalışmıyor, ikinci marşta çalışıyor fakat stop edecek gibi oluyor rölanti yükseliyor düşüyor. Pat pat sesler geliyor. Lpğ ciye gittim lpğ de bişey yok dedi akşam benzinde bırak sabah çalıştır bakalım dedi. Aynısını yaptım yine aynı. Gün içinde birdaha yapmıyor ama. Sadece sabahları vede uzun süreli stop ettiğim zaman yapıyor. <yardımcı olursanız sevinirim.

aries20 bunu beğendi.
  2. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Aynı sorunu geçen hafta yaşadım.Lpg regülatörü enjektörü,kanister filtresi , geri besleme valfi, buji, akü(aküyü yenisiyle değiştirdim hatta) bütün kontrollerin ardından olasılıklar indirgendi ve yakıt sisteminde arıza olduğunda tamirciyle hemfikir olduk.Benzin pompam söküldü ona monte edilmiş basınç regülatöründen çıktı sorun.Benzini tutamayıp depoya akıttığı için hem ilk marşta çalışmıyor hemde teklemeye sebep oluyordu kontrol etmende fayda var, umarım işine yarar şu linkteki yazımı okumanı tavsiye ederim.Benim araç getz ama bu parça accentlerde de aynıymış öyle dedi usta.

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/getz-1-4-stop-ettikten-10-dk-sonra-2-3-mars.32215/#post-582365

3. selo006

selo006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    selim yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    73-ŞIRNAK
    Araç Modeli:
    evet geçen sene değiştirmiştim o parçayı pompanın üzerinde takılı olan yinemi bozuldu acaba

4. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Geçen sene değiştirdiysen 1 senede bozulacağını sanmıyorum tamirci 3 sene rahat götürür dedi ama orijinalmi taktı yan sanayimi onu bilemiyorum test etmeden alma bence

5. robot

robot Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    ismail yavas
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Benzin bayatlamis gibi komple bitirip enjektor temizleyici atılip iyi bir marka.bilinen istasyondan yeni benzin alırsaniz duzelebilir.buna benzer ilk marsta almama ve patlatma basima gelmisti. Saygilar

Son düzenleme: 21 Eylül 2015
  6. robot

robot Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    ismail yavas
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arabanın tek marşta almasını istiyorsanız ilk önce bakım yağ filitre yeni olmalı ondan sonra ateşleme elemanları buji ve kaplosu iyi ve yeni olmalı ve en son benzin zamanla bozulmakta eski benzini bitirip 95 oktan benzin 97 oktan tavsiye edilmiyor. Bunları yapın aracınız tek marşta sogukta tık diye alır.başka sorun yoksa kendi aracım admire 2005 ankaranın gece sogunda tek marşta alıyor

nokia 3310 cihazimdan gönderildi

7. selo006

selo006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    selim yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    73-ŞIRNAK
    Araç Modeli:
    sorun benzin sisteminde muhtemelen bayramdan sonra götürecegim ustaya bakalım

8. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Benim problem çözüldü ama araç bugün benzinde çalışırken neredeyse stop edecekti egsozdan simsiyah bir duman ve kurum çıktığını gördüm 5 dakka sonra düzeldi sanırım aracın benzin değerleri normale dönene kadar bunu yaşayacağım.

9. İştipli

İştipli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    ömer yvs
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aynısı geçen sene ben de olmuştu pompayı değiştirdim düzeldi, bu sene yine aynı arıza başladı, bu sefer 1 depo yakıta Würth enjeksiyon temizleyici katkısı koydum depo bitene kadar benzinde kullandım sorun çözüldü, tek marşta alıyor sabahları

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. hakan60

hakan60 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hakan bütün
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    hyundai 2005 admire benzin lpg li aracım var.bir hafta önce gaz filtresi değiştirdim.usta gaz ayarınada bakıyım dedi.gaz ayarın bozuk çok kısmışlar çekiş kaybı olur ayarladım dedi.neyse ertesi gün aracı çalıştırdığımda yani aracı park ettikten sonra oniki saat geçince aracı çalıştırdım çalıştı stop etti.tekrar bastım gene çalıştı her ikisindede motor tekliyomuş gibi gaz yemiyomuş gibi ve pat pat şekinde ses çıkıyordu.bende gazı pompalayınca ses düzeldi araç biraz ısınınca araç düzeldin.normal çalışmaya başladı.sonra bir kaç gün geçince gördüm. motor soğukken böyle yapıyor.iki iki buçuk saat çalışmadığı zaman aynı sorunu yaptığını gördüm.Arabayı lpg bağlantısını kestir 1000 km benzinde kullan gel bakalım bu şekilde sorunu buluruz başka hyundailerdede oluyor bu şekil tamir ettim diyende oldu.silindir kapağından su sızdırıyor kuruyunca geçiyor sen silindir kapağına baktır diyende, servise götür diyende.Aracı bilgisayara bağlattım sistem fakir diyor.yani benzin az geliyormuş dediler.benzin ayarınada bakan olmadı.yani anlayan.serviste sorunu bulana kadar araba parası alır.forumda belki cevap yazılmıştır.ben bulamamdım yardım ederseniz sevinirim

11. selo006

selo006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    selim yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    73-ŞIRNAK
    Araç Modeli:
    lpğ den olma ihtimali yüksek bendede aynı durum vardı lpğ beynini enjektörleri değiştirdim şimdilik sıkıntı yok

ahmety17 bunu beğendi.
  12. exper

exper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    malik yaşar arslantürkoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Selamınaleyküm arkadaşlar,benim aracım 2004 lpg li 1.3 admire sabah geç çalışma çalışsa da benzinden gaza geçinceye kadar gidememe ,gitse de sık sık stop etme sorunları vardı.Arabaı benzin pompası ,enjektörler,buji,kablolar her şeye bakıldı .Araby stop ettidğimde arkadan tahminen 8 ile 10 kere tık tık sesi de duyuyorum.İstanbul da oturuyorum dah öncden bu konudan muzdarip olan arkadaşlarımız varsa ve bu konuda tecrübeli bir usta tavsiyesi çok dua ederim.İnanın arabayı satasım geldi artık

ahmety17 bunu beğendi.
  13. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Konu ile direk alakalı değil ama bezine yakıt katkısı-enjektör temizleyicisi katmak istiyorum. Fakat lpg ayarının bozulmasından korkuyorum, benzin enjektorunun temizlenmesinden dolayı, sizce ne yapayım? Sabahları biraz titreşimli çalışıyor, boğaz kelebeğini temizlettim, yakıt katkısı ile bunu da temizleyeyim diyorum.

ahmety17 bunu beğendi.
  14. exper

exper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Volkan kardeş ,benzinli aabada pek katknın faydası yok diyorlar.Piyasada lpg katksı da benzin katkısı da var ama bence gerek yok

sipartacus bunu beğendi.
  15. exper

exper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:

ahmety17 bunu beğendi.
  16. exper

exper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar bu admire ile ilgili mevcut sorunumuza yardımcı olabilecek bir usta var mı İstanbul da çok rica ediyorum ,lütfen

ahmety17 bunu beğendi.
  17. ekspit

ekspit Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Forumda bununla ilgili çok bilgi var aratırsanız. Yinede yardımcı olmaya çalışayım. Olası arızalar benzin ayarlarının bozulması, kanister, geri dönüş valfi ve benzin pompasıdır. Ben sizin durumunuzu çok iyi anlıyorum aynı sorunu birkaç defa yaşadım, her seferinde benzin pompasıydı. Pompanın nesine bakıldı bilmiyorum ama o birkaç parçadan oluşuyor(pompa,basınç regulatörü,hortumlar, oringler dahi erimiş olabiliyor) ve hepside sorunlu miyadını doldurmuş parçalar lpg li araçlarda sorun yaşamayan yok. İmkanın varsa komle pompa dene sorun o ise muhakak pompaya kesici role taktır. Usta tavsiyesi İstanbul için malesef yok ama istanbullu arkadaşlar yardımci olacaktır. İzmir olsa ustayada gerek kalmazdı.

18. exper

exper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Öncelikli olarak değerli kardeşim duyarlı davranışın için teşekkür ediyorum.Velakin aynı model başka bir araçtan deneme yaparak baktık aynı sorun devam etti.Arabayı stop ettiğimde arabanın arkasında tık tık diye bir ses geliyor sonra kayboluyor acaba onunla alakası olabilir mi?Yani benzin pompası olduğunu düşünmüyorum ama ne işte

19. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, depoyu vakumluyor araç. yani depo geri besleme valfi arızalı.

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/sabah-ilk-calismada-arac-gaz-yemiyor-tekliyor.36679/#post-656523

bu mesajımı okumanızı tavsiye ederim.

20. exper

exper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Değerli site yöneticisi,
    Bu sorunu çözebilecek ve de arabanın dilinden anlayacak İstanbul da bir insafl tamirci var mı bildiğiniz.Ustalar bujiden başlayıp benzin pompasına kadar devamlı değişim yaptırıyor

Bu Sayfayı Paylaş