LPG KABLO

Admire Fren Sistemi

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda tgykya tarafından 5 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Merhaba arkadaşlar 1 sene oldu aracımı alalı,nedense hyundai'nin frenlerini bir türlü beğenemedim özellikle benim araçta diğer modellere bişi diyemeyeceğimde ama admirede iyi degil gibi tamam eski araç abs vesaire bişi yok güvenlik adına admirelerde bişi yok biliyorum ama bazen durmayacak gibi hissediyorum o yüzden hız yapamıyorum ve koruyorum kendimi yolda hep. ön balatalar yeni değişti diskler tornaya girdi arka kampanalar ayar yapıldı temizlendi filan ama yine tatmin etmiyor beni nedense sizlerde durum nasıl ?

2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bende elantraya geçince eski araçlarımda frenlerin zayıf olduğunu daha da iyi anladım.

3. Under Ground

Under Ground Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    O zaman hiç broadway kullanmamışsınız derim . Pedala bastıktan yaklaşık 1 sn sonra frenler tepki veriyor bu araçlarda , her seferinde babama söylüyorum , normal diyor :)

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    yetkili servise gideceksiniz orjinal ön arka fren balatası, orjinal ön arka fren diskleri komple yenilenecek, fren hidroliği sistemin desteklediği DOT3 yada DOT4 hangisi ise en kaliteli hidrolik yağı ile değiştireceksiniz, fren ana merkezinin westhinghouse vakumu yapan borularında kirlenme tıkanma olmamalı gerekirse ya borular değişecek ya temizlenecek, ön ve arka amortisörler orjinal yetkili servis malı olanlarda yenilenecek, sonra işte michelin muadilidir goodyear yan sanayisimiştir olmayan böyle kanwa dandu canasu gibi marka lastiklerden değilde, lastiğin hasını oem olanını kendini kanıtlamışını otomobil dergilerinin test ettiği Demir Bükey, Volkan Işık gibi abilerin arkasında durduğu lastiklerden otomobilinize takacaksınız has goodyear eagle has bridgestone michelin yada pirelli cinturato gibi kendini kanıtlamış bir dört lastik alacaksınız sonra bir bakacaksınız frenler harika

ama bu seferde gelip arkadan vururlar çünki durma mesafesi ciddi kısalır, birde insanlar fren gibi hayati parçaları dahi çoook ucuza gelişi güzel tamir ettirmeyi seviyor:)

5. Umr

Umr Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    396
    Ad Soyad:
    Veccii
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Parçaların orjinallerini tedarik edip güzelce ayar yapılacak.Benim aracım frene çıkmadıkca kızaklamıyor.Araca göre gayet yeterli.

umutd07 bunu beğendi.
  6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    accent serisinin nerdeyse tamamında frenler zayıftır. orjinal halini de biliyoruz, çok fazla yapılabilecek bişey yok.

ayrıca abs olmayan araçta frenin performansı tekerlerin kızaklamasıyla ölçülür. yani ne kadar çok kızaklıyorsa o kadar iyidir. kızaklamayı engelleyen lastiklerdir. aracın fren sistemi kızaklama yapacak kadar lastikleri tutuyorsa daha fazlasını yapamaz.

mutlaka iyi lastik kullanın, fren bakımlarını rutin olarak yaptırın(yaptırmışsınız zaten) yeter.

eren düşük çaplarda goodyear eagle artık eskisi kadar iyi değil, efficient grip bile çoğu performans göstergesine göre daha iyi.

erenuzel41 bunu beğendi.
  7. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Volkswagen,ford,honda bir çok arabayı test etme şansım oldu aralarında en iyi fren sistemi mercedes bmw audiler var ama onlara bizim gücümüz yetmez onun için onlar ayrı bir sınıfta. alman arabalarının frenlerini seviyorum fordun özellikle ve honda'da çok iyi bugün arkadaş geldi 2016 yada 2017 tam bilmiyorum accent blue var 4 disk fren kullandım test ettim saydıgım arabalardaki gibi beni tatmin etmedi açıkcası.

umutd07 bunu beğendi.
  8. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

i30'un frenleri kendi sınıfında en iyisi. yani hyundai de gayet güzel fren yapabiliyor ama admire'lerde pek yok.

9. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @Halil Eski Goodyearları bilemiyorum ama yeni aldığım eagle sportu beğeniyorum, gerçi lastik yeni ben sert kullanmam ama güzel bence.

Halil bunu beğendi.
  10. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Bu fren işi zincirleme bir iş. Fiyat performans için lastik olarak falken ziex914 derim. Aldığından beri ABS açmaz oldu. Yola yapışıyor çok şükür . İkinci iş yumuşak bir balata şart. TRW dediler aldım tırt çıktı, ilk zamanlar süper sonradan bozuldu. Bende HiTech brake aldım harika çıktı eski nesil toz yapan bir balata ve ses ciyaklama yok. Diskler torna olacak. Fren hidroliği kesinlikle Castrol dot4 olsun. Ben fren ana merkezi bile yeniledim sırf performans artsın diye ve sonunda oldu. Maşallah koydum mu duruyor. Araba 2008 Cerato :)

11. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Geçen 182 beygir honda rs kullandım 500-600 metrelik alanla ibreyi 150-170 vurdum gaza gelip sonra dedim bu nasıl durucak lan basmasına bastıkta gaza 3 saniyede durdu çok kaliteli frenleri vardı hondanın çok beğendim 182 beygiri koyan durdurmak içinde bişi yapmıştır dedim :)

12. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    efficient grip de olur abi:) o da adı sanı duyulmuş güzel bir lastiktir. Eagle serisi nascar, formula 1 ve indycar gibi yarış serilerinde kullanılmış bir efsane aslında bu serilere en yakın otomobiller yani eagle ye hitap eden otomobiller en az 250-300hp lik ve daha yukarısı olan spor otomobiller olunca haliyle ebat admire ye göre çok büyüyecek:) dolayısı ile efficient grip admire ye yakışır ben ucuz otomobile en kaliteli ekipmanların sağlanması konusunda çok ısrarcıyım çünki en dandik otomobil bile; iyi yakıt, kaliteli motor yağı, kaliteli lastikler, kaliteli yedek parça gibi konularda en iyi şekilde titiz biçimde donatılırsa çok müthiş sonuçlar veriyor getz im den biliyorum bunu.

13. Umr

Umr Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    396
    Ad Soyad:
    Veccii
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Bende efency grip kullanıyorum.Lastikler 5 yıllık var.Fren ayarı yapılana kadar saçma sapan her yerde kızaklama yapıyordu.Admirelerde başlı başına sorun olan maysan mando süspansiyonlar.Onlardan kurtulunca Admire Admire oluyor.

Bu Sayfayı Paylaş