LPG KABLO

Admire Direksiyon Boyası Sorunu

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda SinnerWithGod tarafından 21 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. SinnerWithGod

SinnerWithGod Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    2005 model admire'min direksiyon boyası kalkmaya başladı ! bunu nasıl koruyabilirim veya boyatabilirim! bilgisi veya deneyimi olan varmı?

2. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    admire larda boya kalkmasından ziyade direksiyon erimesi oluyor zamanla(genelde 100.000 km den sonra ufak ufak başlıyor). foto var mı? boya atması olduysa boyanabilir ama deri olmadığından sağlıklı olacağını sanmam.

3. kaan20

kaan20 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    kalkma değil de erime oluyor. benim gül gibi 57500km deki aracımda bile var... 2004model.
    kullandıkları adi petrol ürünü güneş karşısında kendini salıveriyor. paspasları da aynı malzeme ve güneşte çürüyor. yapacağınız en güzel şey, o renkte deri kılıf. 50tl filan tutar. hem deri olması hem de eski görüntüyü kazandırması açısından iyidir. ben dikiş yaparım diyorsanız 20tl'ye satılıyor alıp dikebilirsiniz. geçende bizim admire rengine uygun deri direksiyon kılıfları vardı.

Ayrıca gidip o mozaikimsi şeylerden kaplatmayın, minibüsten farksız oluyor araç :mad:

Foto buldum;

Kaliteli bir işçilik ile dikiş kısmındaki kötü görüntü yok edilebilir... Kırmızı dikiş nasıl durur bilmem ama spor görünüm verebilir...

lütfen şunlardan yaptırmayın çok aykırı duruyor ve sıcak günlerde ele yapışır.

4. SinnerWithGod

SinnerWithGod Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    kaan20 kardeşim senin gri direksiyon kılıfının aynısını internetten 10 tlye alıp kendim yapmıştım geçen yıl..ucuz ama cidden güzel yakışıyor......benim derdim airbag kısmındaki boya kalkması...

5. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    o kısmı boyamak yerine çıkma temiz veya yeni kapak bakılabilir. boyanın tonunu tuttur, uzun vadede sağlıklı olsun daha zor, diğer kısımlarla fark olur sırıtır.

6. Umr

Umr Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    396
    Ad Soyad:
    Veccii
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Aynı direksiyon simidini bende diktim. Benim dreksiyonumda sıkıntı yokdu ama çok hafif sararmaya başladıgını farkedince hemen kılıfı geçirdim.... Şimdilik bi sıkıntım yok.

7. kaan20

kaan20 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Ben internetten buldum fotoyu. ben uygulamadım. son kararımdan sonra araç yerinden hareket etmeyene kadar masraf yapmıcam. alıştım zaten 57500km deki aracın sapsarı direksiyonlu olmasına. Zamanla alışırsınız bir şey olmaz...

8. oqano

oqano Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Okan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Bencede o parlak şeylerden yaptırıp ucuza kaçmayın sonra yazın eliniz terlediğinde direksiyonu tutmanız sıkıntı olabilir. Bende olmuştu bende ablama diktirdim kılıfı ;)yukarda arkadaş paylaşmış resmi aşağı yukarı 1 sene olacak hiç bir ipliğinde atma çıkma sıkıntısı yok

9. dincercolak

dincercolak Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    86
    Ad Soyad:
    Dinçer ÇOLAK
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Selamlar öncelikle herkese. Bende de bu direksiyonun göbek kısmı, içinde hava varmış gibi hafif kabarık duruyor. Kornaya basarken önce o boşluğu almak için bastırıp sonra kornaya basmak gerekiyo. Şööle selamlaşmak için falan olur ya kısa dıt dıt yapılır:) yada ikaz için falan kısa korna basarsınız hani. İşte o hareketi yapamıyorsunuz. Hafiften direksiyona dokunup dıt dıt yapmak için biraz bastırıp yumuşamış ve kabarık duran yerin havasını alır gibi yapıp sonra kornayı temas ettiriyorum. Her seferinde öff diyorum. Bunu halletmenin bir çaresi varmıdır arkadaşlar.

10. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    orta kapağı değiştirebilirsiniz. kapak olarak çıkıyor olmalı.

11. dincercolak

dincercolak Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    86
    Ad Soyad:
    Dinçer ÇOLAK
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    çıkıp çıkmadığına bakmadım, peki çıkıyor ise değiştiririm mutlaka. Simitteki sararmalardan dolayı kılıfla kullanıyorum bende, bu kapak işide çıkınca şimdi, komple değiştirmek istesem mümkün mü, direksiyonu nereden temiz edebilirim yada etmeliyim sizce...

12. modify

modify Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Eray ALİCİKOĞLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    direksiyon çıkar tabi airback yoksa sen kolayca sökersin atatürk sanayi sitesi var ikitellide çıkma parçalar var temiz bulursun ama airback varsa ya bilen birine söktür yada kaplat deri gitsin

13. mustafaaydins

mustafaaydins Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Mustafa AYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Direksiyonu gri deri boyası ile boyadım, 1 aydır kullanıyorum, renk atma soyulma yok. dokunma hissi güzel, sadece bi tık açık renk görünüyor. Youtube deki video dan görüp yaptım.

Ayrıca kapı pandizotlarının üstleri sıcaktan bozulmuş, zımpara yapıp bununla boyamayı düşünüyorum. Yapınca bilgi veririm.

MPE bunu beğendi.
  14. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    428
    Ad Soyad:
    SpongeBot SquareTeens
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    O boyadan kullanasım var kullananlar var bende bulduğum zaman kullanacağım ilk arka sağ kapı döşemesinde test edip ona göre diğer yerleri boyamayı düşünüyorum çoğu çatlak yeri tamir ettim ama kötü görünüyor ayrıca sararma ve çizik ton farkları var. Sonuç sanırım iyi olacak gibi ayrıca arka hoparlör kapakları da kare kare çatlak biri hafif kırık onlara da uygularım.

Bu Sayfayı Paylaş