LPG KABLO

Admire 1.6 Benzin Lpg Cekis Ve Fazla Yakit Sorunu

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda zamansss tarafından 14 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Herkese iyi forumlar.Arkadaslar 1.6 2004 model 49 binde otomatik vites aracim var.Araca 40 binde atiker marka lgp takilmis.ben 43 binde aldim.Herneyse araci aldiktan sonra yapilan olcumde 34 litre gaz ile 250 km sehir ici gitti.uzun yolda 410 km gibi bi rakam yakaladim tabi buda 120 yi gecmeden ve sakin kullanimda.sonra basladim yavas yavas neden bukadar yakar diye arastirmaya.Ve ayriyetten gaz ile giderken benzin ibrem de dusuyordu.Nedeni ise daha once ayni aractan 3 sene once tam 2 sene kullanmistim.O aracim 30 litre gaz ile sehirici 300 km yapiyorken bu aracim 34 lt gaz ile neden 250 km yapsin ? Ilk etap olarak yag degisimi mobil 10 40.filtreler yeni 4 adet lastik fren sistemi kontrolu ve gaz ayari.Daha sonra ustune bujiler degisti.500 km sonra buji kablolari orj. Ile degisti.Hemen akabinde triger seti ve kayislarin hepsi degisti.Bunlari yaptiktan sonra 2 bin km yaptim.Sonuc ayniydi.Arac 1 ve 2. Viteste dizelimsi bi ses ile zorlanmakta 3 ve 4. Viteste normal motor sesini almaktaydim.Motor ustasina gittim.Aracla ciktik yola.Usta arac gitmek istiyor ama tutan birseyler var dedi.Hatta bunu benzinde kullanirken dedi.Sen dedi bi sanziman yagini degistir sonra bi daha bakalim dedi.Onu da yaptim h3mde daha 2 gun once fakat degisen birsey olmadi.En son birinin vasitasi ile bi atiker gazciya gitttik.Usta nerde ayar yaptirdin dedi ben de cevap verdim.Dediki bi kac yerde yaptirmissin fakat onlar regulatorden gazi kisip enjektorleri acmislar gibi birsey soyledi.Benzinin dusmesini de bi ayari acik birakmislar.Dedik gozumun onunde ayarladilar off yaptilar dedim aha bak acik dedi.Eger sikinti devam ederse kanister valfini baktirmami soyledi.Vehasili kelam aracta hafif duzelme oldu fakat o dizelimsi zorlanmadan tam kurtulamadim.Arac sanki birseye takiliyormuscasina bisey engelmia yibi zorlaniyor 3 bin devire cikip zorlaniyor ki ben onceki aracimda hic bole seyler gormedim.Baska bi usta bu ses doch motorlarda normal dedi.iticiler rahat calissin diyemi neymis.Basinizi agrittim hakkinizi helal edin.Suan enson ayardan sonra henuz olcum asamasindayim.Fikirlerinize ihtiyacim var.Ne yapabilirim baska ? Simdiden tesekkur ederim

Coolwhisper bunu beğendi.
  2. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sanırım pek bilgi vermek isteyen yok herhalde.Uzun yazdım okumaya usenebilirsiniz fakat yazmasaydım tek tek yazmak zorunda kalacaktım.

AgaBey* bunu beğendi.
  3. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Merhaba,oncelikle foruma hosgeldiniz,keske oncelikle forum kurallarini okuyup kendinizi tanitsaydiniz,forumda sizin sorunlariniza cevap verecek bir cok arkadas mevcut,ama ben daha 50 bine gelmemis bir aracin sanzimaninda sorun olacagini düsünmüyorum şayet bakimsiz birakilmadiysa,kullandiginiz arac 4 ileri tam otomatik bir arac 34 lt gaz ile yapilabilecek degerler 200-270 km arasinda,3 yil once ayni aractan kullanmissiniz ancak 3 yilda yasadiginiz yerdeki trafik artmis olabilir,guzergah degisikligi olabilir vb bir cok etken var yakit artmasi icin.(buji degisimi-hava filtresi degisimi-lastik secimi) 2004 elentra otomatik bende de var si ve sd hemen hemen ayni degerlerden bahsediyorsunuz.

zamansss bunu beğendi.
  4. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    öncelikle foruma hoşgeldiniz er yada geç sizin yaşadığınız sorunları yaşayan bi arkadaşımız varsa yanıt verecektir

zamansss bunu beğendi.
  5. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tanışma bölümünde kendimi tanıttım ama başka bir yerde de tanıtmam gerektiği halde tanıtmamışşam kusuruma bakmayın.Şanzımanda ben de sıkıntı oldugunu sanmıyorum.3 yılda yasadıgım şehir yol trafık vb hıcbırsey degısmedı.Yaklasık 13 yıldır esenler basaksehır arası aynı yolda gıttım geldım ve hala da aynı yoldan gıdıp geliyorum.Sadece baktırmadıgım yer iticiler kaldı.Sübap iticileri bu kadar yakıta etki eder mi bilmiyorum açıkçası.Ama 1 ve 2. viteste zorlanma olayını az cok mantık olarak dusundugumde iticilerden kaynaklandıgı aklıma yatıyor.Her ne kadar iticiler otomatik kendısı ayar yapsa bıle orda bı sıkıntı var mıdır yok mudur bılmıyorum.O yuzden bununla da alakalı tavsiyelere ıhtıyacım var.Tesekkur ederım yıne de verdıgınız bılgıler ıcın.

6. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Eyvallah .Tesekkur ederım.Umarım bilen anlayan birileri nerden baslamam gerektıgını yada neler yapmam gerektıgını soyler de sorunum cozulur.Yoksa satacagım.Cunku sımdıye kadar yetrınce para harcadım.Herzaman araba alınmıyor sonucta.

7. Bayram Balım

Bayram Balım Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Bayram Balım
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Ben de 2004 elantra var Manuel 42 lt simit depo var 34 lt lpg alıyor ve 350 /360 km gider Bursa da yoğun trafiğe girmeden sizin aracın lpg ayarı bozuk olmalı eğer araca otomatik ayar yapılıyorsa işiniz biraz şans yolda ayar yaptırmalısınız veya afr ayarı motor olarak aynı ben çok memnunum çok sessiz dizel gibi falan değil alakası yok

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Coolwhisper ve zamansss bunu beğendi.
  8. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Valla kardesım daha onceden kullandıgım arabamda hıc böle ses duymazdım ve hıc bı sorunla karsılasmadım.Sımdı bu aracımda olunca ister istemez canım sıkılıyor.Yenı bı ayar yaptırdım yaklasık bı 100 km gıdıp tekrar fulleyecegım gazı.Cunku hesplamalarıma gore eskı aracıma dayanarak tabı 100 km sonunda 10 lıtre alırsa demekkı ayardanmıs derım.Ama sanmıyorum cunku o ılk 1 ve 2. vitestekı kalkıslarda kı o ses cok canımı sıkıyor.Daha baska bısey olmasından korkuyorum acıkcası.Gosterdıgım cogu usta bu doch motor bu böle calısır vb dıyor ama ben ınanmıyorum.Bu kadar olmamalı.

9. Bayram Balım

Bayram Balım Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Bayram Balım
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Benzinde durum nedir

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Benzinde de durum aynı hocam maalesef

11. Admire00

Admire00 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ahmet aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Merhaba , bende 1.3 otomatik admire var şehir içi 37-39 kuruş , şehir dışı 27-29 kuruş yakıyor ben normal zannediyorum bu değerleri

12. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Ben lıtre hesabı yapıyorum hocam.Kurus hesabı herzaman aynı olmyor.En saglamı litre hesabı yapmak ki daha once kullanmasaydım aynı aractan ben de sızın gıbı normal karsılardım ki honda cıvıc otomatık aracım vardı 1 sene once o bıle 30 litre ile 280 km goruyordu sehırıcı

13. Admire00

Admire00 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ahmet aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Şöyle söyleyim o zaman litresi 3 liradan 30 litre gazla şehir içi 230 240km civarı gidiyorum

14. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yasadiginiz sehrin trafik yokus vb degerlerini bilmemejle beraber 300 km yapmasi gerektigi kanisindayim ki bir de 1.3 sehir ici 1.6 dan daha az yakar diye biliyorum.Eski aracimla 1.6 idi.30 litre gaz ile 300 km cok rahat yapiyordum.uzun yol ise 500 u geciyordum.yani sehir ici 100 km de 10 litre yakiyirdu.

15. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Malesef onca ayara ve hicbir arizasi olmamasina ragmen ve onca sakin kullanima ragmen aracim 100 km sonunda 14.5 litre gaz yakti.Ve kimse de hicbir sey bulamiyor malesef.Araca veda ediyorum.Bilgi veren arkadaslara tesekkur ederim.

16. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    838
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    1.4 4 ileri otomatik i20 ile 34 lt LPG ile yaklaşık 330 km yol yapıyorum. Sizin aracın 1.6 olduğunu varsayarsak 300 km bana normal geldi.
    Benim güzergahım sabah
    Güngören-Davutpaşa-Otogar-Beşyüzevler-Küçükköy
    akşam
    Küçükköy-TEM-Otogar-Davutpaşa-Güngören şeklinde.
    Ortalama hız 30km

Coolwhisper ve yesil_09 bunu beğendi.
  17. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    300 km yapsa yine eyvallah.240 de kaliyor.ki benim guzergahim esenler basaksehir ki gittigim saatlerde yogun trafik olmuyor.100 km ye 14.50 litre gaz hesaplarsak 240 km yapiyor zaten.Dedigim gibi 300 yapsa eyvallah.Ama yapmiyor....

18. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    İstanbul şartlarında aracınız şehir içi 12-15 Litre arası yakıt (lpg) tüketebilir. Normal değeri budur. Verdiğiniz uzun yol tüketimine göre 8.2 Litre tüketmiş. Bu da 100-110 km ile 7-8 litre arasında değişir.

Aracınız 2004 model. Km dolmamış diye acaba şanzıman filtresi değişmemiş olabilir mi? Bu durumu bir sorgulayın. Şanzıman yağı olarak hangi yağı kullandınız?

19. zamansss

zamansss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sanzuman yagi yeni degisti yaklasik 1 hafta oldu.yag olarak cok anlamasam da markasi mobil di sanirim.12 15 lt yakit tuketebilir eyvallah.Fakat bu araci ilk defa kullanan biri degilim.daha onceki aracimda hic bolr sorunlarik yoktu.Ben hala fazla yaktiginin ustune basmak istiyorum.

20. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bildiğim kadarı ile mobil de hyundai için uygun şanzıman yağı yok. Şanzıman filtresi değiştimi?

Bu Sayfayı Paylaş