LPG KABLO

Accent Şanzıman / Defransiyel Sesi Hk.

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda MSC tarafından 13 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. kastasy

kastasy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    98 ACCENT GLS OTOMATİK VİTES SAHİBİYİM. ARACIMIN OTOMATİK ŞANZUMANI MÜKEMMEL. TEPKİLERİ HARİKA AMA BİR TEK SIKINTIM VAR. L KONUMUNA GEÇMİYOR. BURSADAN YAZIYORUM YARDIM LÜTFEN!!!

2. Murat55

Murat55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    358
    Ad Soyad:
    Murat Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    büyük harfle yazmak yasakdır forum kuralları geregi büyük hafle yazmak bağırmak anlamına gelir

3. handsome951159

handsome951159 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    CAHİT BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    97 accent otomatik aracımdan kedi miyavlaması gibi ses geliyor, zannımca şanzımandan geliyor, sebebi ne olabilir? Yardım edebilir misiniz?

4. mert0619

mert0619 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    mert mert
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Slm lar yeni aldığım 1.3 admirede sorunlar bitmiyor bana satan adamın kışlık lastikleri taktıktan bu ses geldi demesinden kaynak kanan özellikle 2. viteste hızlanırken gelen vuuvvv sesi şanzumandanmış bu gün şanzuman indirdi usta dfransiyelin iki tarafında olan bilyalar bozulmuş hele bitaraftaki acayip bozuk söken tamirci difransiyelde aşınmış hurdacidan alalim dedi 300 TL benim kafam karma karışık acaba sadece bilyaları degiştirsek nasıl olurdu yada bu şekilde çıkma kullanarak saglikli bi tamir yapulirmi birde başka bi ustaya göstetdigimde usta sesi dinledi ve bu şanzuman yanmış tamir olmaz dedi şanzuman sökülmeden yandıysa bilinirmi tavsiyeleriniz nelerdeir araba tamircide p.tesi toplanacak tabi toplanırsa değerli yorumlarinizi esirgemeyin saygilar..

5. mert0619

mert0619 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    mert mert
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Slm arkadaşlar bu gün şanzuman toplandı diferansiyeli değiştirdiler usta ses kalmadı dedi bende çok anlamam ses olayından şanzuman açılmışken 3.vites senktomenc de değiştirdik baskı balata yarı dan daha azalmıştı onura değiştirdik 300 işçilik+330 difransiyel + senkromenç+150 baskı balata+sivı conta 15+şanzuman yagı 35+balata spreyi 20 TL olmak üzere 850 TL para harcadık inşallah olmuştur saygılar...

6. tam1deli

tam1deli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    SÜLEYMAN KESKİN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB

Mert bey merhaba accent era aracımda dediginiz gibi 2.vitesde 40 km hızla giderken vuvvvv sesi var fana benzer bi ses gibi vitesi boşa atıncada yapmaktadır.dediginiz gibi sorun difransiyelmidir.siz yaptırdınızmı bilgi verebilirmisiniz.

7. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Benim Getz 1.3 de 1. Viteste ayağımı gazdan çekince vinlama gibi bir ses var. Debriyaj seti, şanzıman yağı ve aks başı değişimi olduktan sonra %90 azaldı hatta yok oldu gibi. Şanzıman yağı çok etkili olduğunu düşünüyorum.

8. mbatar

mbatar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    mustafa batar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    İyi akşamlar tüm yazılanları okudum bende de hızlanınca 80 90 gibi hızlarda uğultu geliyor aracım i30 2012 dizel otomatik rot balansçıya götürdüm ön düzende binsıkıbtı yok dedi bi ustaya gittim sağ ön bilyede bişey var gibi dedi değiştik ses kesilmedi lastiklerden olabilir denildi 2015 tarihli 4 mevsim michlen var yada en kötüsü şanzıman araç 87 binde 83 binde yağını değiştirmiştim acaba gerçekten akstan olabilir mi ? Böyle sorun yaşayıp çözüme ulaşan şanzımana dokunmadan birileri var mı acaba yada bana yol gösterecek?

9. mbatar

mbatar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    mustafa batar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    Bu konuyu yakın zaman da yaşayan var mı ? Yolla çıkacağım lütfen ? Bide aracı boşa attığımda ses kesilmiyor artı bugün şöyle bişey oldu klimayı açtım bir süre kullandım sanki ses daha çok çıkıyordu

10. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Nasıl bir ses uğultu gibi ise lastikten olabilir. Eş-dost birilerinde aracınıza uygun jant/lastik var ise değiştirip bir deneyin derim.

Bu Sayfayı Paylaş