10 Kasım LPG KABLO

accent motor soğukken yığılma gaz yememe sorunu

'Accent Forum - Club' forumunda sacar06 tarafından 3 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    1.6 Elantra da şu an 1.5 nozul var.

2. biolog2603

biolog2603 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yazın Afyonda 1,7lik nozul taktırdım kalibrasyonu kabul etmedi nozul büyültün yazdı 2,0lığı taktı tekrar işte cumartesi de Konyada 1,8 lik taktırdım gene olmadı:)Konyada nozülü kabul eder diye diye düşünmüştüm çünkü kutup başını söküp sabah taktım 200 km benzinle yol yaptım usta 1,8 lik memeyi taktı ben içimden dua ediyom kalibrasyonu kabul etsin araç diye ama olmadı bende şaşırmış numarası yaptım:)ilk takılan 1,8 lik nozuldü Eskişehirde 2,0 lık taktı usta (araç tekliyor diye gitmiştim nozul büyüttü gene tekledi buji kablosu değiştirdim geçti:) saygılar şimdi sabah direk lpg de çalıştırıp yola çıkıyom araçta yığılma vs.yok:9

3. sacar06

sacar06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    SERKAN AÇAR
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    sonuç olarak arabam düzeldi çokta memnunumarabanın lpg ayarlarını yeniden yaptırdım benzinden gaza geçiş ısıderecesi 30 40 yaptırdım lpg ve benzin enjektör değerleride 3.22 3.28 olarak ayarlandı yakıt iyidi zaten şuan yığılma diye bi problemim yok

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    1.6 elantra motorunda rölanti enjeksiyon süresi 3.30 - 3.40 ms. 1.5 için değerler güzel.

5. biolog2603

biolog2603 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    serdar abi benim aracın 1,5lik nozülü veya en kötü 1,8 lik nozülü kabul etmesi için ne yapmak gerekir veya 2,0meme için regülatör basıncı vs. ayarı nasıl olmalı ki yada uzak filan demicem bigün yanına varcam abi. saygılar ve en önemlisi sacar hocam geçmiş olsun:)

6. murat paşa

murat paşa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhabalar arkadaşlar ben arabanın direkt gazda nasıl çalışır bilmiyorum benim araba ilk marşta benzinle çalışıyor daha sonra gaza geçiyor sabahları yığılma gaz yememe problemi ben dede olmuştu depodan tıp tıp diye sesler felan geliyordu sanayiye gittim arka tampon altında depoyla ilgili olduğunu tahmin ettiğim kare plastik bir kutu var usta onu söktü açılıp temizlenecek br yeri yok zaten presli bir kutu deliklerinden basınçlı hava ile temizledi taktı sorun kalmadı arkadaşlara duyurulurhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

7. sdijitall

sdijitall Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam arkadaşlar, bu sorun hyundailerin çoğunda var. ben şuna dikkat ettim; benzin miktarı çeyrek deponun altına düşünce yığılma, gaz yememe sorunu var benzin miktarı yarım depo üzerinde iken sorun olmuyor . Bi de gaz pedalına tam basmayın yavaş yavaş yedire yedire basın. Bu dediklerimi deneyin, inşallah faydalı olur. Benim de yaşadığım bir sorundur bu, ve izlenimlerin bu yönde. Boşuna aracın orasını burasını yok lpg sini yok nozül ünü elletmeyin. Bu başlığı okuyunca 15000km de ki araçtada aynı sorun var, 49000 de olan araçta da, 118000 olan araçta da.

8. sdijitall

sdijitall Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; : rgb(255, 255, 255); margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: rgb(0, 0, 0); font-weight: normal; font-size: 12px; ">

9. hkostereli

hkostereli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba aynı sorun bende vardı baya bi uğraştım atiker servislerine baya para yedirdim olmadı atiker servisleri beni sürekli hyundai servisine yönlendirdi en son emiş kontrol sensörünü değiştirdiler 150 tl verdim ama düzelmedi. Son olarak atiker ana bayiinde emiş kontrol valfinin depodan gelen hortumunu çıkarıp körlediler yani bir tapa takıp kapattılar ve sorun çözüldü. Ama benim verdiğim onca para boşa gitti.Bu yüzden bir daha mı kesinlikle atiker olmayacak. Sizde bir deneyin bence düzelir bende anında düzeldi.

10. tamer27

tamer27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    bu yapılan işlemin ne olduğunu anlamadım. yani araç artık benzinle çalışmıycak mı?

11. flipper

flipper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  12. alifatih

alifatih Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Ali Fatih DURSUN
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    1.3 2005 admire, bende de çok oldu bu sorun, şehirdeki tüm lpgcilere ve servislere gittim, her kafadan bir ses çıktı, birinin dediğini biri yalanlıyor, öbürüne öbürü küfrediyor vs vs .. araba sabahları 10 dakika kendine gelmeye çalışıyordu, insan çıldırıyor, neyse en son çözüm tüpü tamamen bitirdim, benzini fulledim, depo bitene kadar benzin kullandım, sanıyorum eylül ekim aylarıydı, o günden bugüne kadar bir sorun yok, iyi bi benzinle bi depo kullanıp tekrar tüpe dönünce düzeldi yani...

13. demirman107

demirman107 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    eksoz çıkışında oksijen sensörü var aracın stop halinde iken onu 23 anahtarla sük tuzruhunun içine at 3 saat beklet temizlenecektir. daha sonra tak araçın düzelecektir. bendede aynı problem vardı çözüldü.

14. trk1981

trk1981 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benima arabamda sebebini bi türlü sebebini anlayamadığım bi sorun varsıralı sistemlealakalı aracım 2001 model 1.3 motor hyundai accent allegro,aracımdaatiker markasıralı sistem mevcut yalnız arabam ilk çalıştırmada sorunsuz çalışmasına rağmen,bazen gaz yememe,stop etme olduğugibi enteresan bir şekilde araba sıcakken yani bi süreçalıştıktan sonra kontağı kapatıp yeniden çalıştırmak istediğimde araç kati suretle çalışmıyor aradan belli bir zaman geçince çalışıyor,bunun sebebini yadaçözüm yöntemini bilen varsa lütfen Allah rızası için yardım etsin şimdiden teşekkürler..

15. demirman107

demirman107 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    eksoz manifortunun hemen yanında yani motorun alt kısmında krank sensörü var onun soketlerini kontrol edin gecenlerde benim basımada böyle bişe geldi arac çlışmadı soketi oynayınca çalıştı şimdi düzeldi.
    ancak krank sensöründen olabilmesi için araç hiçbir sekilde vurduma yöntemi ile dahi çalışmıyorsa geçerlidir. krank sensöründense aracı çalıştımaya çalıştığınızda ataeşleme buji kablosunu söküp baktığınızda ateşleme yapmaması gerekir. bu bilgi benim başıma geşdiği için sizle paylaştım.

16. demirman107

demirman107 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ancak sizinkisi klasik sıralı sistem yanlış gaz ayarı gibi geldi. en güzeli benzinde kullanmak 150 km kadar sonra tekrar lpg ayarı yaptırmak ancak benzinde kullanırken mutlaka lpg sigortasını çıkarın yoksa anlamı olmuyor.

17. sacar06

sacar06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    SERKAN AÇAR
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Arkadaşlar konuyu açan benim bende aynı problemi yaşıyordum bu sitedeki yorumlara istinaden lpgciye gittim benzin ve gaz enjektör ayarlarını birbirne çok yakın ayarlattım birde gaza geçme sıcaklık derecesini 40 derece olarak ayarlattım depoda 10 tl lik benzin dahi olsa o soğuk ankara havalarında tık diye çalışıyor yığılma felan yapmıyor sonuç olarak oksijen sensörüne baktırmadım ama benzin ve gaz enjektör ayarları değerleri yakın olacak birde motor sıcaklık derecesi benimkisi 40 drece 35 derece ikende yığılma vardı şimdi yok

18. micheal

micheal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    27
    Ad Soyad:
    Yüksel Alkan
    Bende 30 C deylen yığılma vardı.Yazın belli etmez ama kışın perişan eder. 1 kaç defa ışıklarda beklerken gaza geçti stop etti. Şimdi 40 C de taş gibi maşallah. Otogazında etkisi oluyor. Ayvalık dışında Shell gaz var. Onu bitirene kadar uzun yolda gittim gittin geldim. Şimdi farklı istasyondan alıyorum araba kendine geldi. Lpg yede dikkat edin bazıları işi layıkıyla yapmıyor malesefhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

19. kulteq

kulteq Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    kardeşler o sıkıntı felan değilde bende şöle bi sıkıntı oluyor..

aracla seyir halındeyken stop ediyor bir bogulma gibi gaz yemıyor basıyorum ve yolun ortasında kala kalıyorum öyle.. daha sonra benzinde calıstırım gaza geçiyorum bir fiil öyle gidip tekrar aynı sıkıntıyla karsılasıyorum

rölanti felan normal( 0.90 ) gazıda opetten alıyorum genelde neden böyle yapar sizce arkadaslar.

20. Metehan_Live

Metehan_Live Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ne dertmiş bu ya. Ben hala çözüm bulamadım.

Benzinde de yapıyor lpg de de.

Bu Sayfayı Paylaş