LPG KABLO

accent marş sorunu????

'Accent Forum - Club' forumunda onayd_61 tarafından 22 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. onayd_61

onayd_61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    97 model 1,3 benzınlı accent sahıbıyım benım arabamda aldıgımdan berı ılgınç bı sorun var araç soğuk ıken(1-2 yatsın kapıda)bı kerede marşa bastınmı alıyor ancak araba sıcak ıken gıygıy adamın omrunu yıyo alıyo ama baya bı basmam gerekıyo marş motoru falan değişti yıne aynı arabanın motoru hasta acaba bununla alakası olabılırmı daha once başına gelen yada fıkrı olan varsa sevınırım

2. onayd_61

onayd_61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tek benım mı başıma mı gelıyo bu arıza https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

3. GOKHAN KENAR

GOKHAN KENAR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynı model aynı kasa bendede var vede aynı sorunda bende var millet dalga geçiyo inşallah çalışcak diye :D
    Düzenleyen : GoKHaN

4. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    arkadaşlar sizin bujiler emekliye ayrılmak istiyor olabilir https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

5. bekirmutlu35

bekirmutlu35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    98 1.3 lx arkadaslar aynı sorun bende de var soğuken tek seferde motor sıcakken ikinci basmada alıyo genede canım sıkılıyo ... bu arada aküyü şubatta değiştirdim kısın eski akü iptal olmus sorun neden acaba, bujileri ve kablolarını mayısta değiştirdim ...

Düzenleyen : bekirmutlu35

6. burkks

burkks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    açıkcası ilk defa duyuyorum böyle bi şeyi allah başıma vermez inş Bendede 97 1,5 gls var.
    Vardır bi çözümü.Ama çok ilginç geldi bana

7. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    İyiakşamlar.
    Soğukken motorunuz sorunsuz çalışıp, sıcakken sorun yaşıyorsanız sorunu aşağıdaki seçeneklerde aramanızı öneririm.

1- Hava ayarı / rölanti ayarı düşük (zayıf ihtimal):
    2- Karbüratör şamandra ayarsızlığı. (yakın ihtimal)
    3- Benzin otomatiği geri dönüş sübabının bozuk olması.

Düzenleyen : tolgakmg

8. HaYLaZzZ

HaYLaZzZ Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    tolga hocaya ek ise buji ve motoruda elden gecittirin önümüz kış bu sefer hic calışmaz.

9. onayd_61

onayd_61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    açıkcası bu arızayla ben pek ılgılenmedım ama abım zamanında baya bı tamırcıye gıttı düzelmedı (bu arada abım arabanın eskı sahıbı)karburator ayarı rolantı ayarı bunlar komple yapılda marş motoru değişti (3- Benzin otomatiği geri dönüş sübabının bozuk olması)bunu hiç bilmiyorum ve duymadım araştırayım bu olayı ılgınız için teşekkurler
    Düzenleyen : onayd_61

10. Hasan D.

Hasan D. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Ad Soyad:
    Hasan DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    aynı sorun bende de wr bendekı 1.3 yumurta kasa 2000 model soukken tek mars ama motor ısınınca bı ses gelıor ona cok bozuluormhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley7.gif

11. Hasan D.

Hasan D. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Ad Soyad:
    Hasan DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    bujıler yennı karbürator de yenı temızlendı ayarlarlandı hala yapıor arkadaslar

12. Misafir

Misafir Guest

Marş motorunu kontrol ettir, üzerine akım çekiyor olabilir.

13. VATAN34

VATAN34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bu olayın tam terside bende oluyor sabahları arabamı(98 accent 1,3 yumurta kasa )4-5 defa marşa basıp zor çalışıp gün içersinde rahat çalışıyor.. bunun sebebi havaların soğuk olmasımı yoksa ayarlanması gereken bir yeri mi var ?

14. Misafir

Misafir Guest

Kesinlikle, ancak jigle devresinde problem olduğu için zor çalışıyor.

15. Hasan D.

Hasan D. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Ad Soyad:
    Hasan DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    hocam bn bunuda yaptırdım...mars motorundanmıs...

16. fantom

fantom Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Konu biraz eski ama, aynı durumun benim başıma geldiğini söylemek isterim. Özel servisime götürdüm. Yapılan kontrol sonucunda, usta "aslında arabanın çalıştığını ama marş motorunun salmadığını" söyledi. Ben de 1 kez basıyorum marşa ve bırakıyorum, motor çalışıyor.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

17. arizek

arizek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam..

sanıyorum ki aynı sorun bende de var.. 2005 model accent 1.6 admire ım var.. atiker marka lpg takılı..
    arabanın 90.000 bakımını yaptırmadan önce saat gibi tıkır tıkır çalışıyodu.. bakımdan sonra marş problemi çıkardı ortaya.. araba birkaç saat yattıktan sonra çalıştırmaya kalktığımda ilk seferde mümkün değil çalışmıyodu ama ikinci denememde hiç problemsiz çalışıyodu.. o şekilde idare ederken farkettim ki aracın yakıtı da artmış..
    bakımı yaptırdığım yere götürdüm, "bizden kaynaklanan birşey değil, gazcıya gidin" dedi.. gazcı da, "yakıtı ayarladık, marş problemi bizle alakalı değil araç zaten ilk anda benzinle çalışıyo" dedi https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif
    kalktım yine bakımı yaptırdığım yere gittim, bujileri değiştirdiler, şimdi daha beter oldu.. önceden en azından ikinci seferde çalılan araba şimdi 2.de de zor çalışıyo.. çalıştıktan sonra yaklaşık 1 dakika kendine gelmiyo.. gaz verdiğin halde geç alıyo, tam kalkacakken stop ediyo.. yakıtı da daha çok arttı.. bi hesapladım da, 100 km'de 20TL yakan ara. şimdi 27 lira yakıyo.. işin en kötüsü gittiğim adam da bişeydiyemiyo.. iyice araçtan soğuttular beni..

sizlerden ricam istanbul içerisinde devamlı gidebileceğim, hyundai'den anlayan tavsiye edebileceğiniz bi usta felan var mı ?

Düzenleyen : arizek

18. SoysaL

SoysaL Guest

bende 2004 gümüşgri admire var şükür bende tık yok
    arkadaşımda 2004 beyaz admire
    Onunkinde aynı sendeki problem var
    2-3 saat motor soğuduktan sonra ilk marşda çalışmıyor ama ikinci marşda kesin çalışıyor.
    işlerin yoğunluğundan servise gidemedik ama telefon edip durumu anlattık
    büyük ihtimal benzin pisliğinden ve sıcak havanın etkisi ile ilk marşda aracın benzin pompalayamamasından dediler. getirin deponuzu temizleyelim benzin filtresini yenileyelim dediler ki bu araç kışın tek seferde çalışıyordu.
    Servise gidince durumu tekrar foruma dökerim
    saygılar

19. orthworth

orthworth Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selam Arkadaşlar.
    Bende 1,3 Glz Getz var. Benim düldüle lpg taktırmaya karar verdim formdan sağolsun arkadaşların anlattıklarından çıkardığım tamamen lpg takan servis ile ilgili sonuçlar oldu. Yani iyi bir ustaya taktırırsak bir problem kalmayacak gibi görünüyor. Bu durumda marka olmasının bir avantajı yok gibi. Yanlışmı düşünüyorum bilemiyorum ama iyi bir ustayıda bulmak çok zor :((

20. evren_Ç

evren_Ç Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende de 2005 1,3 admire var aynı sorun bende de oluyo du sonradan farkettim aracın kontağını açınca bi kısa ses geliyo (dınnnn) kesiliyo ondan sonra marşa basıyorum bi kerede alıyo
    bence marşa basmadan önce kontak açık 2-3 saniye bekleyin öyle basın hallolucaktır.
    o seste yakıt pompasının sesiymiş bu arda

Bu Sayfayı Paylaş