10 Kasım LPG KABLO

Accent Era 1.4 Debriyaj Rulman Dağıldı

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda emirhancakir tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Merhaba arkadaşlar. Dün yolda giderken vites değiştirmek için debriyaja bastım ve basarken pedal titreyerek takılarak garç etti ve garç garç garç şeklinde bir ses gelmeye başladı. Bıraktığım zaman debriyajı kesiliyor ses. Aracın baskı ve Balata seti 10.000km önce 90 binde ağır bakımında değiştirilmiş. Triger, diğer kayışlar, baskı balata seti, ön fren balataları.

Sorunun sebebi ustama göre ya içerisine su, çamur toprak girmiştir dedi ya da değiştiren usta seti değiştirirken bilya sağlam diye uğraşmamak için değiştirmemiştir dedi. O yüzden ihalesi bana kaldı.

Şimdi sorun şu, kavrama ve baskı arabanın çok çok iyi. Hiç bir sorunu yok. Usta kendisi de kullandı bir kaç kez aracımı ve çok beğeniyor.

Debriyaj takılarak ve sert bir şekilde gidiyor.
    Debriyajdan ayağı tamamen çekmedikçe demirin, demire sürtme sesi garç garç sesi kesilmiyor.
    Kalkarken yavaş kaldırırken bi anda baskı ve balatayı bırakıp bi anda ileri atarak kalkıyor araba. Yani sanki debriyajı bıraksan da debriyaj bırakmıyor ama bi anda bırakıp debriyajı sonra araba ileri fırlıyor.

Bana daha önceden set değiştirmiş bir arkadaş eski setinden çikan sağlam rulmanı verme şansı var mı acaba İstanbul / Tuzla - Pendik civarında.

Kendim değiştireceğim şanzımanı söküp eğer bir aksaklık yaşamazsam. Set değiştirmiyorum çünkü zaten yeni ve sağlam. Kavrama ve kalkış ile ilgili titreme vs.. Hiç bir sorunu yoktu aracın. Hiç gaz vermeden sadece debriyaj ile bile silkeleme titreme yapmadan 1 sn de yağ gibi kalkıyor araç.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara çok teşekkür ediyorum şimdiden. Sağlıcakla kalın..

2. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yok mu kimsenin elinde arkadaşlar :/ Ya da bu parça harici olarak satılıyor ide fiyatı nedir?

3. MSI

MSI Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,893
    Ad Soyad:
    Mahmut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Ustanız kim? Pendik'te mi?

4. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yardımlarınız için teşekkürler, çok yardımcı oldunuz gerçekten arkadaşlar. Parça tek olarak da satılıyormuş. Aldım. 30 TL. Aynı sorunu yaşayanlar parçayı tek de temin edebilirler. Bu akşam vaktim olur ise, şanzımanı söküp değiştireceğim.

Bu Sayfayı Paylaş