LPG KABLO

Accent Blue CRDİ ye, Hız Sabitleyici (Cruise Control)

'Accent Blue Forum - Club RB' forumunda mcan tarafından 14 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. kafkameli

kafkameli Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Serkan Özsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    İyi tatiller merakla bekliyoruz. Asamalarıda yazarsanız bizde yapmak isteriz teşekkürler

2. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Emeğinize sağlık. Ben şu yazılım kilidi mevzusuna takıldım. Elantrada yok i20 de bu kilit yok da blueya niye yapmış hyundai. sizin nasıl şansınız yaver gitti. Ben de bu işle çok uğraştım blue varken. Uzun araştırma sonucu anladım ki 2018 elantramda olduğu gibi uygun ekipmanın montajıyla çalışabileceği kanaatindeydim. Hatta sipariş verecektim denemek için elantrayı aldım.

3. toro1982

toro1982 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf kuş
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:

kafkameli bunu beğendi.
  4. toro1982

toro1982 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf kuş
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Merhabalar. Denizlide ticari olarak bu işle ilgilendiğim için maalesef internet ortamında tüm bilgileri paylaşamam. Bu iş için çok fazla emek ve para harcandı sonuçta. İlgilenen arkadaşlara özelden numaramı verebilirim.

5. toro1982

toro1982 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf kuş
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Öncelikle teşekkürler. Sıfır alırken Opsiyonel olarak hız sabitleyici olan araçlarda yazılım kilidi yok ama hiçbir şekilde hız sabitleyici olmayan araçlarda bu kilit var bunlardan bir tanesi de accent blue maalesef. Tuşları taksanız kabloları çekseniz bile sadece gösterge panelinde cruise ışığı yanıyor ama set tuşu çalışmıyor dolayısıyla hızı sabitleyemiyorsunuz. Şansım şöyle yaver gitti tüm ekipmanları almadan önce biriyle tanıştım kendi aracımda deneme şansım oldu yoksa olup olmayacağı belli olmayan bir işe okadar para yatıramazdım

<<bülent>> bunu beğendi.
  6. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Kusura bakmayın ama çok ikna edici gelmedi bana. Nedenini söyleyeyim 1.si ticari beklentiniz 2.si orjinal ekipmanları kullanmadan bu işi denemiş olmanız. Bu araçlar türkiyede üretilmiyo. Rusyada avrupa ve abd de cc var. Dediğiniz gibi olsa cruise ışığı da olmamalı o ışık da yanmamalı. Türkiyede i20 kumanda ve ve zembereğini kullanarak montaj yapılırsa çalışacağını düşünüyorum ben bu da benim fikrim.

kafkameli bunu beğendi.
  7. toro1982

toro1982 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf kuş
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Fikrinize saygı duyuyorum ama yine de isterseniz açıklayayım inanıp inanmamak size kalmış. Aracımı alalı yaklaşık 2 yıl olacak aldığım dan beri bu sitede dahil olmak üzere yurt içi yurt dışı yüzlerce sitede bu konuyu araştırdım ama pek fazla bir sonuç elde edemedim hatta uzun bir süre vazgeçtim ama son 6 ay içinde farklı şekilde araştırmalarım devam etti ve zor bir süreçten sonra sonuca ulaştım ve sadece Accent blue hız sabitleyici için söylüyorum Türkiye de bunu konuda şuan benim kadar konuya hakim başka birisi yoktur diye tahmin ediyorum.

Neden lerinize gelince 1. si ticari beklentiniz demişsiniz şöyle söyleyeyim ticari beklentim yüzünden yazılım kilidi var gibi bir yalan söylememe zaten gerek yok çünkü zaten türkiye de şuana kadar bu şekilde hız sabitlemesini yapan biri yok diye biliyorum eğer sizin bildiğiniz birisi ya da bir ticari işletme varsa iletirseniz bende bilgi sahibi olurum. Dolayısıyla ticari kaygı duymama zaten gerek diyelim ki sizin dediğiniz gibi yazılım kilidi yok zaten o zaman bile kablo bağlantılarını benden başkasının bilmediğini tahmin ediyorum ki zaten Türkiye de tek oluyorum.

2.si orijinal ekipman kullanmadan bu işi denemiş olmanız demişsiniz. Bende zemberek ve tuş takımıyla bu işi yapmak istiyordum ama önümde olup olmayacağı belli olmayan bir belirsizlik olduğu için o maliyete katlanmak istemedim oraya harcayacağım parayı yazılımla olan sorunu çözmeye ayırdım. Zaten sistem çalışırsa zemberek + tuş takımını alırım diye düşündüm. Zaten zemberek dediğiniz şey sadece direksiyondaki tuşlarla araba gövdesi arasında kablo bağlantılarını sağlayan içinde sadece kablolar olan basit bir sistem zemberek kullanıp kullanmamak bu işi etkilemez. Direksiyondaki tuş takımı da sisteme emir gönderen içinde dirençler ve tuşlardan oluşan çok basit bir sistem ki benim yaptığım devrede amatörce orijinal tuş takımının aynısını kopyalamaktı. Orijinal tuşların olup olmaması bu işi etkilemez.

Evet bu araçlar türkiye de üretilmiyor rusya da abd de hız sabiteyici var ama türkiyedeki hiçbir araçta hız sabitleyici yok cruise ve set ışığının olmasının sebebi farklı ülke ve farklı opsiyonda satılan arabaların montaj zamanı ve maliyet açısından aynı bantta üretildiği için bazı parçalarının ortak olmasıdır. Hyundai abd ve Rusya için cruise ışığı olan gösterge üretip ya da ürettirip sadece türkiye için mi cruise ışığı olmayan gösterge ürettirecek tabi ki hayır. Ama mesela Türkiye ile yurt dışı Accent beyinleri yazılım ve seri olarak birbirinden farklıdır. Hatta rusya ve abd de bu arabalarda yokuş kalkış desteği vardır Türkiye deki arabalarda mesela benim arabam 2012 model bu özellik yok ama gerekli yazılım ve kablolama ve HAC diye bir küçük beyin var o değişirse yokuş kalkış desteği ekleniyor. Bu ve bunun gibi yurt dışı araçlarla bizim araçlar arasında donanım yazılım olarak çok büyük farklar vardır. Ve maalesef bizi gelince nedense bu özellikler kapalı oluyor.

Ben şuan için sadece 2012 accent blue mode plus olan kendi aracımda bu denemeyi yaptım benin aracımda ki beyin serisinde yazılımla hız sabitleyici kapalıydı ama başka model ve serilerde de belki kapalıdır ya da açıktır bunu şuan bilemiyorum yaşayarak öğreneceğim..

8. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Aliexpreste satılan üniversal kol var onunla hız sabitleyici yapılan blue lar gördüm ama yazılım kilidi model yılına göre değişiklik gösteriyor olabilir

blue55 bunu beğendi.
  9. toro1982

toro1982 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf kuş
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Merhabalar

O dediğiniz kollar orijinal hız sabitleme sistemi değil sonradan takılan yan sanayi kol ve devre kutusundan oluşan sistemdir beyinle alakası yok yani yazılım kilidi olup olmaması çalışmasını etkilemez.

10. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Kolay gelsin...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Eylül 2019
  11. kafkameli

kafkameli Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Serkan Özsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hayırlı işler ticaretini yaptığını bilmiyordum. Boşuna heveslendik

12. cenker_baba

cenker_baba Guest

@MSC

Venus V6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Benim de bluem vardı. Bu işe çok uğraştım araştırdım. Sonucu almak üzereyken elantra nasip oldu. Kaldı arabayı satınca. Tecrübelerimi paylaşabilirim.

kafkameli bunu beğendi.
  14. Çaloğlu

Çaloğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,582
    Ad Soyad:
    İsmail Ç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    @toro1982 sizi skodaturkey forumundan hatırlıyorum sanki. Beyaz fabianız vardı değil mi?

15. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Forumda olan bilgi varsa kullanayim ama ben biliyorsam kimseyle paylasmayayim mantığı forum mantığının cok dışında. Bence burasi sizlik bir yer değil.

16. toro1982

toro1982 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf kuş
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Merhabalar. Yok hayır yanlış hatırlıyorsunuz hiç fabiam olmadı.

17. toro1982

toro1982 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf kuş
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Düşüncenize saygı duyuyorum herkes fikrini özgürce söyleyebilir sonuçta. Ben türkiye de yapılamayan bir şeyi yaptım sonuçta bu iş için ciddi bir emek ve para harcadım ücretsiz paylaşmak ya da paylaşmamakta benim insiyatifim olmalıki sizde bence buna saygı duymalısın. Burası size göre bir yer değil demişsiniz eğer forum kurallarına aykırı yanlış bir paylaşım olduysa bu konudaki tüm arkadaşlardan özür dilerim üyeliğimi kapatır giderim sıkıntı olmaz.

18. cenker_baba

cenker_baba Guest

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/...r-hiz-sabitleyici-taktirmak-isteyenler.43322/
    Yukarıdaki linkte ix35 için aynı işlem yapılmış. yapan kişi isteyene ustanın bilgilerini veriyor para da beklemiyor.
    siz cc için zaman ve para harcamışsınız bunuda aynısından yapmak isteyenlere para ile vermek istiyorsunuz. birde şöyle düşünün bu forumun sahiplerindeki bilgi yetkili servislerde yok o derece bilgililer. bazı admin arkadaşlardaki bakım koruma boya elektronik bilglilerini burada ücret göztekmeksizin paylaşıyorlar. yani bu forumu size para kazanabileceğiniz bir yer olarak görmeyin bence.

kafkameli ve blue55 bunu beğendi.
  19. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Eğer sizin emeğinize saygısızlık olmayacaksa her seferinde ciddi miktarda harcadığınız para ne kadar.

20. toro1982

toro1982 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf kuş
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Ciddi miktarda para harcadım demedim çok fazla emek harcadım dedim. Ama harcanan paranın büyüklüğü küçüklüğü kişiye göre değişir tabi. Madem sordunuz cevaplayayım sadece yazılım kilidini açmak için gerekli programlar ve ekipman için ortalama 3500-4000 TL civarı bir harcamam oldu.

Bu Sayfayı Paylaş