LPG KABLO

Accent Blue Bagaj Açma Sorunu

'Accent Forum - Club' forumunda tolgakmg tarafından 17 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    İyi akşamlar Arkadaşlar. 2012 model otomatik Blue 1.6 (4 ileri) aracımı bugün Ankara AKBAK plaza servisine götürdüm. Daha önce formda belirttiğim gibi bagaj açma sorunum vardı. Bagaj kilidi sadece aracın içerisinden açılabiliyordu. Bagaj kapağında herhangi bir düğme yada kumandadan açma fonksiyonu yoktu. (Benim kumandamda iki düğme mevcut bu arada ). Formda, ve servis kitabında araştırdığımda aracın bagajının ya kumandadan yada bagaj üzerindeki butondan açıldığını gördüm (ikisinden birisi mevcut. Ya kumandada 3 düğme yada bagajda açma butonu var). Benim aracımda bagaj açma sıkıntısı olduğundan servisten yeni anahtar almak için talepte bulundum. Şimdi;
    1- Servis yetkilisini bir türlü aracın kumandasının var olup olmadığını çözemedi. Önce şaseden kontrol edilerek var denildi. Sipariş edileceği söylendi. Sonrasında sizin aracınızın modelinde bu fonksiyon yok denildi. Sizin aracınızı sadece bagaj içinden açılıyor denildi. Israr ettiğimde bagajda bir düğme var denildi. İnip baktılar ve bagajda düğme bulamadılar. Sonra bu aracın bagajında da bu fonksiyon yok sizinki sadece içeriden açılıyor denildi. Sormak istediğim, benim aracıma özel bir üretim olarak yada 2012 model otomatiklerde sadece sürücü tarafından mı bagaj açılıyor? bunun kumandasında bu fonksiyon gerçekten var mı yok mu?
    2- Aracımın sadece arka kısmında işlem var ve bagaj kapağı değişmiş. Bu sebeple aracın bagajı orjinal takılmış olmayabilir. Bu yüzden bu aracın orjinainde bagaj kumandadan mı yoksa kapak üzerinden mi açılıyor. Nasıl öğrenebilirim (servis bir türlü çözemedi işi)
    3- Aracımın ön kısmından kasisten geçerken küçük bir ses geliyordu. Kontrol edildi. ve aracın ön kısmı komple değişecek dedildi. 11.000 TL fiyat verdiler. Bu aracın direksiyon sistemi sadece 6.000 TL imiş. Aracın direksiyonu elektrikli mi?
    Cevaplar için teşekkür ederim.

2. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar internette araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım. Sahibinden ilanlarında 2012 otomatiklerin bir çoğunda arka bagaj kilidi var. Bunlar butonlu mu? Ayrıca bagaj kilidi olarak internette aradığımda bagaj şifresi yada bagaj butonu parçasına rastlamadım. Sadece kilit mekanizması satılıyor. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

3. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bagajınızın fotoğrafını atabilir misin ?

4. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Bildiğim kadarıyla 2012 modellerde anahtar 2 düğme ve bagaj kontak anahtarıyla dışarıdan açılabiliyo. Bir butonla açılması güvenlik açısından zaafa yol açar. İçeriden kolla ya da kumanda veya kilitle açmak mantıklı olan. Eğer bagajda kilit takılacak dizayn varsa servisten bagaj kilidi alırsınız anahtarınıza göre kilidi şifreler servis ya da abahtarcı. Yani bagaj kilidi için bütün kapı kontak değişmenize gerek yok. Ön takım için de 11bin çok çok fazla. Sanayiide iyi bir ustayla çözün derim.

5. adnankaya

adnankaya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Adnan KAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    2012 1.4 ov. benzin&lpg modeplus kullanıyoruz
    Kumandada 2 tuş var (kapı acma-kilit ) bagaj tuşu yok. Yedek anahtar da aynı.
    Bagaj üzerinde anahtar yuvası var ve kontak anahtarı ile açılıyor. Buton göremedim. Ayriyeten sürücü tarafinda mandal var.

6. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İyi geceler arkadaşlar.
    Öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim. Bugün hem AKBAK hemde ATA ile görüştüm. İkisi de aynı şeyi söylüyor. Çok emin olmamakla beraber...bu aracın modeli böyle...sizde bagaj açma tuşu butonu anahtarı v.s. yok diyorlar. Genel merkeze soralım bilgi alalım dediler. Ancak hala ikna olmadım. Bu aracın bagajı muhtemelen anahtarlı ve ben bunu kısmetse çözeceğim.

7. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Aracın kumandası böyle 2012 lerde doğru söylemiş servisler

Bu Sayfayı Paylaş