LPG KABLO

Accent Admire 1.6 nın benzin tüketimi

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda musampa tarafından 19 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Konunuz ilgili konu ile birleştirilmiştir.

2. Uğur K

Uğur K Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,046
    Ad Soyad:
    Uğur Karagüzel
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Fiat
    Konu baslığı ile alakalı olarak örnek vereyim benim Admire 2005 1.6 otomatik vites ve lpg sizdir. 240 km yol yapıyorum 80 tl benzin harcıyorum.Biraz Agresif kullanıyorum klima açık ve yaklasık 100 km lik bölüm de viraj ve rampadır.
    Sizin 1.3 otomatik Admire niz de hemen hemen aynı değerlerde yakıt harcar.Tabi bazı etkenler vardır yakıtı artırır ve azaltır.Hava ve yol durumu,aracın bakımlı olması vs vs.
    Küçük motorlu araçların zorlanma durumlarında neredeyse büyük motorlarla aynı hatta daha fazla yaktığı hep söylenir.
    Bir örnek te Aynı yola enistemdeki 1.3 multijet dobloyla gittim araç yüklüydü 80 ne bile çıkamadım ama enistemin dediği 70 tl yakmıs dedi.
    Ben 80 tl yakıyorum 1.3 dizelde 70 tl yakıyor.
    Sehir içinde bu oran tabiki daha da artacaktır malum dur kalk filan birde bulunduğum sehir viraj ve rampa cenneti bir yer olan Zonguldak.
    Baska bir örnekte,Ankara ya gittim gidis dönüs ve bayağı dolasma 200 tl yaktım,Arkadas doğan la gitti 150 lira lpg yakmıs ve hiçde yüksek hızlara çıkmamıs.
    Otomatik vitesler asla agresif kullanmaya gelmiyor.Aksi durumu da benzin göstergesinin hızla asağıya doğru indiğini çok rahat görebiliyorsunuz.
    Umarım verdiğim bu örnekler size yardımcı olmustur.

Coolwhisper ve Giyotin bunu beğendi.
  3. Oguzz03

Oguzz03 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Oğuzkaan Gündüz
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Arkadaşlar 1,5 ay önce 105.000 km'de, 2005 model, 1.3 Benzin&Lpg Accent Admire Aldım. Aracı aldığım ilk 1 hafta sürekli uzun yol yaptım, yani uzun yoldan kastım günlük 200-300 km yi gördü. Aracın yakıtı gerçekten şaşırtıcı. Şehir içi kullanımına bağlı olarak devrinde vites değiştirirsen 18 kuruşfa lan yakıyor. Lpg'de şehir dışı (100-110-120-130 km/h )arabada 3 kişi var ve bagaj ve arka koltuk dahil ağzına kadar dolu 350 km yolu 58 liraya gittim. Hesabı yaptığımızda da 16,5 kuruş gibi bir rakam çıkıyor. Benzinde hiç kullanmadım ama onu da deneyeceğim ve buraya verileri yazarım. Herkese iyi forumlar..

Coolwhisper bunu beğendi.
  4. NEVZATKUTLU

NEVZATKUTLU Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    kutlu
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    arkadaşlar 1.6 admire otomatik şehir içi 41-42 kuruş arası normalmi birde motor aşırı ses yapıyor sanki tüm sesi içeri veriyor böyle bir sıkıntı yaşayan varmı varsa çözüm nedir

Coolwhisper bunu beğendi.
  5. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Motordaki aşırı ses, motor soğuk ya da sıcakken farkediyor mu? Araçta hangi yağ mevcut?
    Araçta lpg var mı?
    Kullanım şartlarınız nedir? Sabah kaç km gidip aracı stop ediyorsunuz? Bulunduğunuz yerdeki trafik şartları nasıl?
    Bulunduğunuz yerde yakıt fiyatı nedir?
    Aracınızın km si nedir?

Sorular bitmez. Normal şartlarda aracınız için şehiriçi beklenen tüketim 10-12 Litre arası lpg tüketimidir. Ancak bu durumun birçok istisnası olabiliyor.
    Durumunuzla ilgili ayrıntılı bilgi verirseniz daha net tespitler yapılabilir.

6. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Lpg mi benzin mi

7. accent8001

accent8001 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Hocam aynı araçtan 2 tane aldım bugüne kadar halende kullanmaktayım admire ler 100-120 den sonra motor sesi alır yol sesinide alır emsal araçlara göre normal karşılanabilir bir değerdir accent getz lerde subap fincanları genelde şıkırtı yapar özellikle sabahları ilk çalıştırmada bunun için tüm yağları denemiş biri olarak shell 10-40 hx7 ve orjinal filtre kullanın orjinal filtre yoksa asaş filtre kullanmanız subap fincan sesini kesecektir eğer bunlarda olmazsa subap fincanlarını temizletin yada sıfırını alın osmaniye de 16 fincanı 150-200 ye temizliyorlar değişimde ise yan sanayi 450-500 tutuyor (işçilik hariç) eğer ses traktör gibi yada şıkırtı şeklindeyse kesinlikle subap fincanı yakıt tüketiminiz çok yüksek manüel aracımda uzun yolda 0.24 krş kısa da 0.31 krş falan yakıyor

8. Byrm3033

Byrm3033 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Bayram biberi
    Yaşadığınız Şehir:
    30-HAKKARİ
    Araç Modeli:
    Selam. Aranıza katilali 1 ay oldu. 2005 1.6 156 binde beyaz admire aldim.araç hos. Fakat sag on akisten ses geliyordu almadan once. Yaptirdim akisler degisti. Fakat izin yolda (1200 km lik) saga virajlara girerken lokurdama sesi gelmeye basladi. Akis degiseli bin km yapmamisimdir.aklima su suphe geldi. Satan arkadas arizasini soyledi kabullenip aldik yaptirdik yine ayni mekandan ses geliyor. Kronik mi bu sorun. Birde 1100 de ortalama 120 140 bastim (cok kisa deneme amacli 195 i gordum) 330 tl gibi bi yakit yakti. Pompalar ve litre fiyatlari petroller farkli farkli. gazi 3.30 a da aldim 3.80 e de aldim. Cevaplariniz icin teskkurler.

9. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Öyle bahsettiğiniz gibi kronik bi rahatsızlığı yok admirelerin. Araç içine su alma gibi bi sorunu vardı. O da forumda çözüme kavuşalı yıllar oldu. Siz ustanıza gidin olmamış bu deyin. Çok keyifli araba. Güle güle kullanın. Yaptığınız hesap gayet düzgün. 30 krş yakmış. Bahsettiğiniz kullanıma göre gayet iyi.

10. selo006

selo006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    selim yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    73-ŞIRNAK
    Araç Modeli:
    aDMİRELERDE NORMAL, BENİMKİDE YOLDA AŞIRI SES GELİYOR MOTORDAN (SON MODEL HYUNDAİLER GİBİ DEĞİL) AMA RÖLANTİDE GAYET SESSİZ

11. selo006

selo006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    selim yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    73-ŞIRNAK
    Araç Modeli:
    1,6 ADMİREM İLE 100 TL GAZ İLE (GAZ LT Sİ 3,20 TL) ORTALAMA YAZIN 300-310 KM YOL YAPIYORUM

Bu Sayfayı Paylaş