LPG KABLO

accent 1,5 102 ps motor modifiyesi

'Motor Modifiyesi' forumunda vrezy tarafından 29 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. vrezy

vrezy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar slm ben arabaya azda olsa modifiye ye başladım çelik jant film vs vs sıra motora geldi azcık motorunda oynama yapmaya karar verdiim x tremi tuninge gittim motor mod. için adam saydıda saydı yok taşlama yapalım hava filtresi performasn bujisi felan derken kafam allak bullak oldu https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley11.gifsizce ben arabama ne yaparsam motordan güç lalırım yorumlarınızı bekliyorum https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley11.gif

2. coupe 2..7

coupe 2..7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    zaten arbanın motoru güçlü senin daha neden istiyonki mod:D

işin espirisiydi bu eğer gerçekten performans istiyorsan
    1 acık hava filtresi ve kapalı hava filtresi
    2 performans egzost daha iyi çıkış vermek için
    3 taşlama yaptırma sakın onu çok iyi bilen birisinin yapması daha iyi olur yoksa güzelim motordan olursun
    4 performans bujileride olur
    5 yaptırabiliyorsan chip uygulaması yaptır en büyük etkiyide bu verir https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

3. Misafir

Misafir Guest

sana tek tavsıyem hava filtresi+headers+performans egzoz tak
    daha sonra yapabılıosan motora çip yaptır..arkadaşın dediği gibi..birde bosch un süper performans bujileri var ya 2 tırnaklı yada 3 tırnaklı onlardan al..performansın hissedilir derecede artacaktır..

4. coupe 2..7

coupe 2..7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    headers ne burak ?

5. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bencede motor zaten güçlü.Şayet daha güçlü bir motor istiyorsan,arabanı değiştir.Bu daha az masraflı olur sanırım.Yoksa 102 hp ciddi anlamda yeterli olur diye düşünüyorum

6. mayham85

mayham85 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    chip tuning + dereceli egzantirik 15 20 bg arasında alırsn atm. benzinli makineden.
    imkanın olursa filtre ve egzoz zaten filtre ve egzoz taş çatlasa 2 3 bg verir çok etkisi olmaz psikolojikten başka.

headers o araçlar için varmıdır bilemiyorum ama varsada çok ucuz değildir diye düşünüyorum.

buji hadi neysede kapak taşlama falan bunlar apaçi şahinlere yapılır sadece onlarda güç aldıklarını zanneder.

7. coupe 2..7

coupe 2..7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende size katılıyorum normalde 1,5 102 ps zaten güçlü bir motordur ama gene üzerinde oynama yapılarak bu ps sayısını 120 ps ye kadar çıkartılabilir :D

8. Misafir

Misafir Guest

<TABLE style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#a7b6cd height=17 cellSpacing=0 borderColorDark=#013b75 cellPadding=1 width=580 borderColorLight=#a7b6cd border=1>

<TD =menuzemin align=left colSpan=3>
    Susturucu &amp; Headers (Egzoz Manifoldu)
    <TABLE style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#a7b6cd height=17 cellSpacing=0 borderColorDark=#013b75 cellPadding=1 width=580 borderColorLight=#a7b6cd>

<TD =DETAY1 align=left colSpan=3>

Motorun yanma odasında patlayan yakıt ve hava karışımı, dışarıya egzoz gazı olarak çıkar. Bu çıkış ne kadar rahat gerçekleşirse, motor o kadar performanslı çalışır. Bu arada egzoz sesi de biraz artar. Otomobil üreticileri egzoz sistemin!, hem ses izolasyonu hem de performansı bir arada sunabilmek amacıyla geliştirirler.

Performans sağlayan egzoz sistemlerindeyse çıkışlar daha da rahatlatılarak egzoz gazının dışarıya çok daha kolay atılması sağlanır. Egzoz sisteminin tüm parçaları, çeşitli firmalar tarafından üretiliyor. Bu parçaların basında gelen son susturucu ve egzoz manifoldu (headers), otomobilin performansını en çok etkileyen parçalar.

Headers, yanma odasında oluşan gazın dışarıya daha rahat ve düzenli çıkabilmesini sağlar. Her silindirden ayrı ayrı çıkan atık gazlar, headers sayesinde bir düzene girer ve bunların oluşturduğu negatif basınç gücün daha da artabilmesini sağlar

Headers takıldığı takdirde, otomobilin orijinal egzoz sisteminin de komple değiştirilmesi gerekir. Bu şekilde otomobilin motor yapışı ve hacmine göre yüzde 5 ile 10 arasında güç artışı sağlanabilir. Egzoz sisteminde çok fazla değişiklik yapmak istemeyenlerse, sadece son susturucu veya bununla birlikte orta susturucuyu değiştirmekle de yetinebilirler. Ancak bu durumda fazla bir güç artışı sağlamayabilir.

Genellikle paslanmaz çelikten üretilen egzoz sisteminin orijinalinden daha hafif olması da performans severler için bir avantaj sayılabilir.

9. coupe 2..7

coupe 2..7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    resim baya açıklatıcı olmuş

10. mustafaemer

mustafaemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    mustafa emer
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    headers resimde görüldüğü gibi
    [​IMG][​IMG]

11. coupe 2..7

coupe 2..7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mesela arkadaşın arabasına şu tip performans tipi hava filtresi gider diye düşünüyorum [​IMG]

12. esinti

esinti Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Emrah Hatipoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    arkadasım bende bizamanlar aynı senin gibi xteremen tuninge gittim sag sola sordum soruşturdum yapabilecek pek bişey yok.... hava flitresi,headers egzoz set olcak ama oda bursada iyi yapan yok ve birde performans bir egzoz ancak bunları yapabilirsin

13. vrezy

vrezy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    saolun arkadaşlar o xtreme tuning bugün beni sinir etti götürdüm arabayı oraya dedim bole bole adam başaldı abi hemen taşlama yapalım dedi cart curt sinirimi bozdu bende çıktım peki ben bunları yaptırınca araca ne kadarlık bir ps artışı sağlamış olurum

14. mayham85

mayham85 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dereceli + yazılım + egzoz + filtre ile 1,6 102 bg golften 20 25bg arası güç alınıyor senin aracında 102 bg olduğuna göre bence aynıseviyede güç alırsın.

15. vrezy

vrezy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ya bu yazılım biraz usta işine benziyor bizim bursada bunu yapacak elemanlar yok sanırım ama ötekileri yaparlar

16. mayham85

mayham85 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yazılım düşünüyorsan bu işi yapan tanıdıklarım var hatta geçen hafta çarşamba günü bursada bir nakliye şirketinin tırlarına ekonomi yazılımları yaptılar.

sadece senin aracına uygun olacak lisanslı yazılım kullanıyorlar.

artı olarak 200000 km yazılımla sorunsuz binilmiş araçlar biliyorum.

17. gone

gone Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    ERKUT ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    başta hava filtresini taktırman gerekiyo sonra turbo eksoz falan ve bunları yapıncada yakıt tüketimi eskisi gibi olmayacak araba normalden daha fazla içeçek

18. Çağlar Baykan

Çağlar Baykan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad Soyad:
    Çağlar
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    bu yazılım ne arkadaslar bilmiorum da öğrenmek istedim kusuruma bakmayın?

19. mayham85

mayham85 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    www.bestservis.com

bu adresten isteyebileceğin her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.
    chip tuning bölümüne bakacaksınız.

Düzenleyen : mayham85

20. Misafir

Misafir Guest

Forum'da biraz araştırma yapsanız bu konuda atılan mesajları görebilirsininiz, örnek...........

Düzenleyen : Coşkun Uçar

Bu Sayfayı Paylaş