LPG KABLO

Acarlar Fethiye Servisi

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda koyuncuramazan tarafından 13 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. koyuncuramazan

koyuncuramazan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ad Soyad:
    Ramazan Koyuncu
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    2014 model i20 garantili aracımda sağ önden dönüşlerde ses geldiğini fark edip yetkili servisi olan Hyundai Acarlar’a giderek sorunu kendilerine ilettim. Araçta hiçbir sorun olmadığını söyleyerek geri göndermeye çalıştılar (lastik sesidir o diye bile söylediler) fakat birkaç test sürüşü sonunda aracın sağ önden ses geldiğini kabul ederek garanti kapsamında sağ rulmanı değiştirdiler. Bu değişim sorunu çözmediği için aracı birkaç gün sonrası tekrar servise bıraktım. İncelemeleri sırasında arızanın sol rulmandan kaynaklandığını sol rulmanın garantiye girmediğini belirttiler. Garantiye girmeme sebebi olarak her iki rulmanın aynı anda bozulması halinde sadece birinin garantili olacağını söylediler, bu garanti maddesini görmek istediğimde ise sol jantın yamuk olduğu bahanesini uydurdular. Kontrol için iki farklı rot balansçıya gittim ve jantta yamukluk olmadığını belirttiler. Sonuç olarak sol rulmanı da değiştirdiler, tamirat sonrası ücrete itiraz ettim fakat aracı aktif kullandığım için alınan ücretin geri ödenmesi için Hyundai müşteri hizmetlerine şikayetçi olarak aracımı aldım. Müşteri hizmetlerinden konuyla ilgili hala cevap bekliyorum. Araçların garanti şartlarında her iki rulman aynı anda bozulamaz diye bir ifade var mı? Sonuç olarak servisin baştan savma ve sorumsuz tutumlarından dolayı artık markanın güvenirliliğine şüphe ile bakıyorum.

2. palapula

palapula Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    46
    Ad Soyad:
    özgür önal
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    iki rulman aynı anda bozulmamış ki yanlış tespit yapmış yanlış rulmanı değiştirmişler.
    ikisi bozulsa bile öyle bir detay madde olmaz garanti de
    siz bastırın müşteri hizmetlerine bence
    bir de para iadesi falan nasıl bir şey öyle

3. koyuncuramazan

Alınan Beğeniler:
    28
    Ad Soyad:
    Ramazan Koyuncu
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    O konuyu ben de tam anlayamadım tabi aracın başında da olmadığımız için kendilerinin bize verdiği bilgiden fazlasına sahip değilim. Garantiden değişen sağ rulmanın sorunsuz olma ihtimali de var tabi.
    Bir markayı benim gözümde yerin altına sokan servisin davranışları araçta ses olmadığına dair ısrarları, sesin lastik sesi olduğu gibi bahaneler, sağ rulmanı değiştirip sorun çözüldü diye vermeleri ve sorunun çözülmediğini görmem, sol rulmanın değişiminin ücrete tabi tutulması ve bunun için bahanelerin üretilmesi. Markanın servisinin nasıl olduğunu gördük şimdi top markanın kendisinde, bakalım nasıl sonuçlanacak.

4. koyuncuramazan

Alınan Beğeniler:
    28
    Ad Soyad:
    Ramazan Koyuncu
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Dış etken diye bahane bulup konuyu kapattılar, Madem sorun sol rulmandaydı sağ rulman neden değiştiğini sordum. Cevap veremiyorlar. Jantın yamuk olduğunu soyluyorlar rot balans cı cihazla bakıyor hiç sorun yok diyor. Jant doğrultan dükkanlar jantta sorun olmadığını soyluyorlar. ( Sorun olsa adamlar işlem yapıp para kazanmak istemez mi?)

Size tavsiyem markanın 5 yıl garantisi fos. Servisleri genel olarak Renault, Dacia ve Toyota, Ford gibi servislere göre çok daha amatör (sanayi de bile çok daha iyilerini gördüm). Araç alırken bu deneyimlerimizi dikkate almanızı tavsiye ederim.

5. koyuncuramazan

Alınan Beğeniler:
    28
    Ad Soyad:
    Ramazan Koyuncu
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Sorun Tüketici hakem heyetine ve 8 ay içinde sonuçlanacak. Bu arada yasadım bir hikayeyi sizinle paylaşmak isterim. garanti suresi dolamak üzere olan başka bir aracımın farlarının buğu yaptığını gördüm servise gittim. inceleyip resmini çektiler iki gun sonra aradılar ve garanti kapsamında iki farın da değişeceğini belirttiler. İste Marka olmak kalite olmak budur. Söze gelince 5 yıl garanti verip uygulamada her olumsuzluğa normal yada kullanıcı hatası demek değil.

6. koyuncuramazan

Alınan Beğeniler:
    28
    Ad Soyad:
    Ramazan Koyuncu
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Sayın Arkadaşlar Tüketici Hakem Heyeti başvuruyu haklı görerek söz konusu servisin haksız şekilde tarafıma yansıttığı ücretin geri ödenmesine karar verdi. Bu markayı kullanan biri olarak Hyundai Assan'ın Servis, müşteri hizmetleri ve garanti anlayışı yüz üzerinden sıfır alır. Sakın ola 5 yıl garantiye kanmayın yoksa Tüketici hakem heyetlerinde mahkemelerde aylarca beklersiniz, pişman ve rezil olursunuz. Nasıl bir markadır ki müşterisine sahip çıkmaz, nasıl servistir ki müşterisini sonuçsuz bırakır? Allahtan ülkemizde tüketici hakem heyetleri var ki haklılığımızı kanıtlayabiliyoruz. Bu kararın arkasından Assan dan bir özür telefonu veya maili bekliyorum bakalım.

mektuplar bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş