10 Kasım LPG KABLO

98 1.3 Lx Ağır Bakımlar Hk.

'Yumurta Kasa Accent Forum - Club X3' forumunda Brakergn06 tarafından 28 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. Brakergn06

Brakergn06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Burak Ergün
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Arkadaşlar selamun aleyküm 2017 yılında aldığım 1.3 lx aracımı geçen sanayiye götürdüm. Aldığımdan bu yana 80.000 kmye yakın yol yaptım. Hiç bir masrafı çıkacak gibi durmuyordu. Fakat 80.000 yapınca Triger,ön takım gibi masrafların çıkacağını tahmin etmiştim. Fakat ustama gittiğimde Motor su tapalarından çürüme olduğunu ve silindir kapağının durumunun iyi olmadığını söyledi. Aracımı baştan aşağı yaptırma kararı aldım.
    (Radyatör,silindir kapak contası,üst kapak contası,triger seti, baskı balata, motor su tapaları, şanzıman yağı,motor yağı, hava filtresi,yağ filtresi, ön arka amortisör, takozlar, körükler, sibop- sibop lastiği, termostat,kalorifer peteği) bu parçaların hepsi değişecek. Bu listeye fiyat aldım. Sadece malzeme fiyatı (2.200 tl) Kendi ustam bunların işciliğine ve açmışken tabi ne varsa yapacak gördüğü eksikleri 1.500 tl fiyat verdi. kapakçı içinde tahmini 500 tl tutar dedik. Petek değişimini de elektrikçi 300.00 tl alırım dedi. Ortalama 4.500 tl gibi bir fiyat çıkıyor. Sizce nasıl?

Anil66emre bunu beğendi.
  2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bence fiyat iyi ama silindir kapağının açılması riskli, ustaya güvenmeniz lazım. Bu konuda sorun varsa kapak işini yaptırmayın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bu kadar para vereceksiniz kritik parçaları orjinal alın

4. Brakergn06

Brakergn06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Burak Ergün
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Cevap verenlerin ilgisinden dolayı teşekkürler. 3 usta gezdim 1 i tanıdık 2 si yabancı idi. en son şunda karar kıldım. Baskı-balata (valeo marka), 2 arka amortisör ve kafaları, triger seti, motor blok su tapaları, rutin 10.000 bakım, buji, buji kabloları devirdaim, şanzıman yağı, radyatör, radyatör yedek su deposu, kalorifer peteği, ön fren balataları, 2 balata spreyi, antifriz
    Bu parçalar değişecek; işcilik 1.000 tl, parçalar 1.800 tl. Kimi usta motor su tapası için üst kapak açılacak dedi kimi usta egzozdan açarım dedi. Kafam çok karışıktı bu şekilde sonlandırdım Yumurtaya binmeye devam

5. serkan69x

serkan69x Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    533
    Ad Soyad:
    serkan kıskacıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    araba yenilendi zaten 5 sene rahat binersiniz fiyatlar normal çok iş var

6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    su tapaları manifoltun arkasında kalıyordur bu durumda sadece su tapalarını değiştirmek için silindir kapağı açmaya gerek yok, manifoltu sökerse ulaşır ekstradan en fazla manifolt contası lazım olur, silindir kapağını aslında conta yanmadıkça yada rektefiye gerekmedikçe açmaya gerek yok ama silindir kapağının arasından hafif yağ veya su kaçakları varsa durum daha başka.

Bu Sayfayı Paylaş