LPG KABLO

97 model OTOMATİK vites 1,5 gls motor çalışmama sorunu

'Tanışma' forumunda thekingsofdungeon tarafından 30 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. thekingsofdungeon

thekingsofdungeon Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ali ço
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    herkese merhaba arkadaşlar. 97 model 1,5 gls otomatik vites yumurta kasa arabam var km 158.000 de arac 6 yıldır bende su ana kadar bir sorun yaratmadı fakat son zamanlarda bazen çalışmıyor marş gır gır basıyor akü yeni kutup başları sıkı ve temiz. ama araba bir türlü çalışmıyor direk lgp de deniyorum gene çalışmıyor biraz bekliyorum sonra çalışıyor. şu ana kadar 10-15 kez yaptı insanı paniğe sürüklüyor. bujıler bujı kabloları değişti olmadı daha sonra ateşleme bobını değiştirdim gene olmadı acaba sorunum ne olabilir. benzin pompası diyeceğim direk tuptede calısmıyor. ama genede yaparmı bu şekil enjektör olabilir dediler yarın benzine enjektör temizleyici katacagım wurth marka bide onu denicez olmassa parça değiştirmeye devam edeceğiz bilgisi olan arkadaş var ise yardımcı olabılırmı ..ikinci sorunum ise klima devrede rolantide çalışırken arabanın devri düşüyor ve aynı anda tak tak diye ses geliyor buju kablosunu değiştirdik ustanın yanında düzeldi o gun yapmadı bir gün sonra tekrar aynı sıkıntı götürdüm gene bujı kacırıyor dıyor cıt cıt sesını bende duyuyorum ustam bu kablo yenı değilmi dedim abi servisten orjınalını alıp tekrar denicez dedi ama garantisi yok gıbı ama ben genede servisten o kabloyu alıp değiştircem tabi benım asıl meselem motorun ara ara çalışmaması acaba sarj dınomusu yada marş moturuna bakım mı yaptırsam enjektörleri degistısem benzin pompasınımı yada krank mılı sensoru olabılırmı? yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler...

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    bahsettiğiniz bu problemler sadece ilk marşta değil motor çalıştırkende sorunlu belirtiler verebilen problemlerdir, sizin sorununuz sadece ilk marşlarda mı oluyor? yoksa yolda giderken rölantide dururkende motorda bir gariplik varmı?

bir sorum daha olacak 97 model accent te immobilizer varmıydı? kontak göbeğindeki anten anahtardaki çipi okuyamadığı için olmasın bu problem?

3. thekingsofdungeon

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ali ço
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    aracta ımmobilizer yok sadece ilk çalıştırmada oluyor ilk çalıştırmayı yapamıyorum motorun sıcak yada soguk olması fark etmiyor her durumdada calısmadıgı oluyor..

4. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    araç sıralı sistem lpg varsa enjektörlerden ya da regülatörden manifolda gaz sızdırıyor olabilir. ya araçtaki gazı komple bitirip benzinle bir kaç gün sürüp sorun varmı diye deneyin. ya da gaz deposundaki vanadan gazı kapatıp o şekilde bir kaç gün benzinde kullanın. eğer bu şekilde sorun olmuyorsa enjektörler ya da regülatör kontrol edilip gerekliyse değiştirilecek.

MSC bunu beğendi.
  5. thekingsofdungeon

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ali ço
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    ilginize teşekkürler dediğinizi yapacağim gelişmeleri buraya tekrar bildiririm.

Bu Sayfayı Paylaş