LPG KABLO

94model Elentra Motor Soguk Iken Calışmıyor

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda Serkan32 tarafından 1 Mart 2018 tarihinde açılan konu

?

94 Elentra soguk iken neden calismiyor

1. Motor yakıt

0 oy
    0.0%
  2. Arıza çözümleri

0 oy
    0.0%
  1. Serkan32

Serkan32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Serkan yeşilbursa
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Elantra (1992-1996) J1
    Arkadaslar mrb 94 model elentra aracimin motoru 2ay önce yenilendi.kullanmaya basladigim gun devir daim.,direksiyon pompasini donduren kayis koptu.tamirciye tekrar goturdum.1 gun sonra tekrar aldim araci 10 km araci kullandiktan sonra tekra koptu ayni kayis.niye kopuyor bu kayis diye inceledim devirdaim kasnagini ters taktiklari diger kasnaklarla ayni paralalde olmadigini farkettim.tamirciye gidip fircaladim biraz kendisini. kasnagi dogru takıp teslim ettiler yine arabayi 2 gun sonra marşa basiyorken sürtme sesi gelmeye basladi aractan ne bu ses derken 2 ci 3 uncu denemede marş dinomasi donuyor fakat motor dondurmuyor.araci cekerek goturdum yine tamirciye. baya bi laf soyledim yine tamirciye sanayinin ortasında baya bi meşhur olduk o bolgede elentra yine geldi diye neyse lifte kaldirdi araci.bakti altina şanzimanin vidalari gevsemis ayrik bir vaziyette duruyor.abi sen git ben duzgunce yapayim ondan sonra seni araryayim dedi.tamam dedim yalniz bitirince beni arama 2 gun kendin kullan arabayi dene ondan sonra beni ara falan dedim 3gun gecti adam aramadi daha sonra ben aradim. ne oldu dedim denedin mi arabayi denedim abide dedi e dedim arac sabahlari calismiyormus.tek marş la calisan araba simdi calismiyor.sinir kupu oldum adama agzima ne gelirse saydim.gittim aldim araci kavga dövüş.adama araci tamire vereli basim dertten kurtulmadi.kendim benzin pompasini degistirdim.yine olmadi.baska tamirciye goturdum basınç regulatorunden dedi.ama hakkaten regulatorden depoya giden donuş hortumu sıkıştırıp marş a basinca tek marsta calisiyor arac.parcayi cikardim yerinden parcaciya sordum elimde yok isticez dedi sordu parcayi kime sorduysa 1 ay sonra gelcekmis fiyati 380 lira dedi.baska modelinki yokmu uydurabilecegim dedim accentinki var dedi.aldim o parcayi gittim kendi dukkanima bu parcalari denemeye karar verdim.benim aracin parcasini hava tabancasi ile 3.5 bar hava vererek denedim donuse vermiyor havayi 3.5 bar'ı gecerse donuse hava geciyor.diger parcacidan aldigim accentin parcasinida ayni sekilde denedim oda benimkisiyle ayni yani benim parca saglam.sizce sorun nerde basina boyle bir sorun gelen varsa yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekurler.

2. Serkan32

Serkan32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Serkan yeşilbursa
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Elantra (1992-1996) J1
    Arkadaslar yardimci olacak kimse yokmu bosu bosuna parca degistirmek istemiyorum

3. Under Ground

Under Ground Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Aracınızda lpg varsa ve regülatör-lpg enjektörlerinden stop sonrası manifolta gaz sızdırıyorsa sabahları çalışmakta zorluk çıkartır . Arabayı bir süre sadece lpg de kullanın , hatta tank üzerinden gazı kapatın . Sorunlarınız geçerse sorunun kaynağı lpg sistemidir . Eğer lpg sisteminiz yoksa krank devir sensörü denen bir parça da var , daha önce kullandığım clio da vardı illaki sizde de vardır , her haltın altından bu zımbırtı çıkar desem yeridir .

4. Serkan32

Serkan32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Serkan yeşilbursa
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Elantra (1992-1996) J1
    Deneyecegim ilginiz icin tesekkur ederim

Under Ground bunu beğendi.
  5. divane23

divane23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Fuat Oğuz
    Yaşadığınız Şehir:
    23-ELAZIĞ
    Araç Modeli:
    Elantra (1992-1996) J1
    Bende bir ay önce motor yedik aynı sanayi meşhur olduk çok cereme araba hala bende LPG karburator lu sistem yapmışlar hiç sorun yok çalışmasında boğazı daraltmisim LPG için benzinde biraz sorun LPG sorunsuz sıralı diyorum ustalar hepsi aynı şeyi söylüyor sakın takma sıralı da randıman alamazsın dediler vel hasıl rezil araçlar

Bu Sayfayı Paylaş