10 Kasım LPG KABLO

92 Model Elantra Parça Sorunu ?

'Elantra Forum - Club' forumunda 92Elantra tarafından 11 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. 92Elantra

92Elantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    murat gül
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Elantra (1992-1996) J1
    S.a. Arkadaşlar 92 model elantra sahibiyim. Aracı aldım alalı sorun yasıyorum yaklasık 3-4 ay olacak.

Şuan en güncel sorunum - Direksiyon hidrolik pompasını yemişim .. Yağ kaçırdı ciddi anlamda evden sanayiye gittim (direksiyon hidrolik degilmiş gibi ) pompanın yenisini bulmam gerektigini söyledi ve sonuc hiç bi yerde yok.. Çıkma buldum trabzonda pek güvenemedigim bir çıkmacıda oda 300 tl fiyat çekti çıkma parçaya. Şuan direksiyon sert ve ötüyor sürekli o şekilde kullanıyorum. Parçayı nerde bulabilirim yada tamir olma sansı varmıdır ki ?

Aracı aldıgımda rölantide sallıyordu arabayı . Gaz ayarı vs dediler gösterdik yaptırdık . şimdide Aracı yaklasık 20-30 dk kullandıkdan sonra genelde .. Gaz kestigimde örnegin kırmızı ısıkta durmak için yavaşladıgımda araç istop ediyor.
    Ya da Hız yaptım 80-90 km hız yaptıkdan sonra aracı boşa alıyorum hız azaldıkca istop ediyor.
    Kendim sözde ustadan gördügüm kadarıyla (sanırım rölanti ayarı) ayarı açtım biraz hemen istop etmiyor ama yakıt cogaldı..
    Bu sorunu benzindede gazdada yapıyor ..

sorun ne olabilir çözebilecegim bir servis usta bilen varmı ?
    Düzcedeyim ama en kötü ihtimal çözebileceklerini bilsem istanbul ankara gidicem ..

2. 92Elantra

92Elantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    murat gül
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Elantra (1992-1996) J1
    Bir kaç çıkma satanla iletişime geçtim ancak resim istiyorlar
    İnternette benim araca uygun pompa hangisi onuda bulamıyorum.. en azından arabaya uygun pompanın modelini atabilicek olan varmı ?

Baska bir aracın yada modelin pompası uymazmı araca bunla ilgili bilgisi olan varmı ?

3. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Merhaba. Öncelikle hoşgeldiniz. Lütfen sorun yazmadan önce bı kendinizi tanitirsaniz daha iyi olur.
    Sorunuza gelecek olursak pompacı Düzce'de bir tane var zaten ona da gitmeye gerek yok. Ya Sakarya ya gideceksiniz ya yenisini alacaksınız.
    Pompa olarak 92 Elantra diye bakmaniza gerek yok sonatalarinki de uyumlu. Hem daha rahat ve kolay bulursunuz. Malum ilanların koyulduğu sitede bir sürü hurda sonata var arayıp pazarlıkla alın takın aracınıza.

Stop etme olayı boğaz kelebeginden. Söktürün iyice güzelce temizleyin.birde o ön taraftaki kalın vidayla ayar yapmayın. O rölanti ayarı değildir.her gittiğiniz LPG ci orayı ellemesin.
    Usta olarak yeni sanayide Özcan oto var vedat usta ona baktirabilirsiniz. Bu motordan anlar.
    Keyifli ve aktif forumlar.

4. 92Elantra

92Elantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    murat gül
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Elantra (1992-1996) J1
    Hoşbuldum sitede anlaşılcak üzere yeniyim. Araçtaki sorunlara çare arıyorum ve bulamadıkca bunaldım.

Sonata model olarak farkeder sanırım mutlaka hangi modellerinki uyumlu?

Özcan oto vedat ustaya sorunu anlattıgımda anlarsa ne ala.. çünkü aracı kullanamıyorum resmen. Kelebek dediginiz nedir tam olarak ?

Birde araç örn 2 vitesde devir yükselirken 3. Vites istemeye yakın sürekli sirkeliyor aynı sekilde 4-5 viteslerdede böyle ..

Teşekkür ederim bu arada

5. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Merhaba.
    93-98 model arası sonatalarinki direksiyon pompası uyumludur büyük ihtimal sorun çıkacağını sanmıyorum. Bir çok parçası uyumlu zaten. Boğaz kelebeği dediğim siz gaza bastığınız zaman gaz telinin açtırdığı klape diyeyim belki bu şekilde anlarsınız.
    Kolay gelsin.

6. Mücahit555

Mücahit555 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mücahit okur
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra (1992-1996) J1
    Bende de 94 elantra var.bu sorunlar bende de mevcut.boğaz kelebeği temizlendi,buji ve buji kablosu değişti .hala hareket halinde silkeme,vuruntu,düzgün gaz yememe var.iyice soğuttu kendinden

Bu Sayfayı Paylaş