10 Kasım LPG KABLO

23000 Tl Ye Kadar Otomatik Araç Arıyorum.

'İkinci El Arayanlar' forumunda YasinD. tarafından 29 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    2.5 değilde 2.0 bakarsanız daha iyi olur. Hatta bir alt kasa bile düşünülebilir. 2.0 Mitsubishi kökenli motor olduğu için motor parçalarında soeun yaşamazsınız.

Tilki ve YasinD. bunu beğendi.
  2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    ah abla her hanım ablamız senin gibi araba kullansa:) kardeşime clio aldık sıfır km, iki ay sonra kendi hatasıyla kamyonete köşeden takıp kaput çamurluk dağıttı, geçen gün araba bizdeydi baktım frenlere ne disk kalmış ne balata, balatalarda varsa bir yüzde 40 kalmış, sıfır disk takıp bakanlar bilir clio nun disklerde 1-2mm iç dış kademe çıkıntı var bayağı yüksek ısı uzun frenlemelerle hırpalanmış, araba daha 10000km de zaten EDC çift kavrama ciddi boyutta kompresyon freni sağlıyor tam otomatikler gibi değil ben çok az frenle onu götürebiliyorum. Tamirat sonrası uygun tamir edilmeyen beğenmediğimiz parçalar vardı kaputun sol çamurluk tarafı 8-9mm boşluk var diğer taraf 2mm boşluk var dengesizlik ayarsızlık var yani, sen olsan belki gözüne batar götürür ayarlatırsın bunu ama öyle geziyor aylardır bizimki, kaputu bir açtım kaput dayama takozlarından birkaçı eksik, kaputun altı iyi boyanmamış zaten kapatınca zor oturuyor yerine, e gidip kaportacıya bunu nasıl tamir ettin diye soran yok, araba gelişi güzel yıkamacıya verildiği için her yerinde fırça izi var, derin ve göze batar biçimde dairesel çiziklerle dolu, değiştirilen kaputun boyası mat diğer orjinal yerler parlak. Kaputun altında turbo emiş borusu langır lungur sallanıyor önlem alan servise soran yok. Alt takım kimbilir ne alemde parke döşeli yola girdim orkestra çalıyor aşağısı. Neyse ki deposu ve cam suyu her daim dolu, iyi onu beceriyor bizim bacı:) demişmiydim daha 10000km de:D

Bazı çok bilenler acemi kız kardeşine ikinci el eski birşey alsaydınız kaza da yapsa ne olacak diyordu çok kızıyorum bu laflara, bir defa hiçkimse ne olursa olsun kaza yapmak için otomobil almaz, nereye çarpacaksınız ki? başkasının arabasına motorsikletine yani malına mı ? yoksa devlet malına bariyerlere mi zarar vereceksiniz? bunun maddi yükümlülüğü var, sonra can taşıyor bu makinalar kaza yapıpta canınıza başkasının canına zarar vermeden bu kazayı nasıl atlatacaksınız ? yolda yaya var insan var, insan yolda hayvan bile ezse oturup ağlıyor, ikinci el alıpta işin acemisi olan kişi ikinci el arabanın olası problemleriyle mi ilgilenecek ? yoksa sürüşe mi odaklanacak? yanlış mıyım? eminim haklı buluyorsundur.

zaten clio yu liste fiyatının çok altına oyak üye indirimi ile almıştık bu konuda enişte den bilgin vardır abla:) az km yapmış olan ikinci elleri bile daha pahalıydı.

Şimdi gelde bu arabayı satmaya kalk her gelen illaki bir kulp takar.

Neyse işte bir yıldan fazla olacak kaza yapmıyor ama durum bu zaten satma niyeti şimdilik yok. Babam da seviniyor iyi ki arabayı hurda etmeden çok fazla parçalamadan öğrendi diye :(

Dolayısı ile bayan erkek her zaman olduğu gibi otomobil ve araç kullanma konusunda da eşit bence:) ikinci el ilanında bayandan yada erkekten olmasının hiçbir farkı yok titiz kullanıcı her zaman farklıdır bayan yada erkek birinin diğerine üstünlüğü söz konusu değil:)

3. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Üstünlük demeyelim de, iyi olanı pek fazla göremediğimiz, aşina olmadığımız için diyelim. İş bilmemezligin cinsiyet ayrımı olmaz. Yoksa tüm ülke de uzmanlar tarafından bir ehliyet elemesi yapsalar inanıyorum ki trafikte şoför diye geçinenlerin en az yarısı elenir.
    Yine de temkinli olmakta fayda var

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rpurcek ve erhancakmakk bunu beğendi.
  4. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Erencim, çoğu zaman bu konuda genelleme yapılıyor. " Kadınlar böyle kullanıyor, şöyle kullanıyor diye.
    Benim tanıdığım bir çok kadın var, profesyonel bir şekilde kullanan.
    Siz beyler geçmişte oyuncak arabalarla, araba yıkayarak büyümüşsünüz, biz kadınlar ise; oyuncak bebeklerle, annelerimize ev işinde yardım ederek büyümüşüz.
    Sizde ilgi küçüklükten geliyor.
    Siz küçükken köylerinizde, mahallelerinizde ehliyetsiz araba bile kullanmışsınız, biz ehliyetimiz olduğu halde zar zor araba kullanmışız, zar zor arabayı alabilmişiz.

Bu durumda; otomobillere ilgi ve alakanız bizden daha yüksek.
    Ama; millet eşlerine güvenip ona sürekli eğitim verse, kendisi eğitim verip olmuyor ise; direksiyon kursuna gönderse, kalabalık bir yere giderken gurur yapmayıp aracı eşi kullansa, hem kadın heves ederek öğrenir.

Yine kızdığım nokta, her kadının arabası sorunlu olmaz ki. Boş bir genelleme yine.

Siz beylerden de araba alınmaz o zaman.
    Sen yanlarken kaldırıma çarpan, makas atarken öndekinin tamponunu indiren, yandakiyle kapışacam deyip aks'ı koparıp, balataları mahveden, artistlik olsun diye her kalkışta patinaj atıp lastikleri mahveden araç konusunda eğitimli bir kadın gördün mü?

Emin ol ki; araç konusunda eğitimli bir kadın, eğitimli bir erkekten daha nazik, daha sakin bir şekilde kullanır.

Kadının arabalar konusundaki!! eksiklikleri, eğitimsizlikten(direksiyon kursu vs.) ve cesaretsizlikten. Eğitimsizliğinin sebebi ise; siz beylerden.

Keşke piyasada kadın otomotiv ustaları da olsa, hiç değilse insanları dolandırma gibi düşünceleri olmazdı.

Fuarların yapıldığı boş bir alanımız var. Orayı çok severim, çünkü; beyler o alanda eşlerine araba kullanmayı öğretir. Ocak ayında Emniyet'ten girişinin kapatılması için kağıt geldi, görmemezlikten gelip yanıt vermedim.

Sonrasında bir kağıtta başkana geldi, o da yanıt vermedi.

En sonunda; trafik şube temsilcisi tarafından Ukome'ye getirildi, itiraz sonrası oy birliği ile trafiğe kapatılması reddedildi.

Ne güzel, her gün önünden geçtiğimde hep araç kullanan kadınlar olur.

Son olarak; bizim ilimizde beyler, Arapça bilmeninde etkisiyle gider Arabistan'da, Katar'da çalışır. Eşleri ise; aile bütçesine katkı için; onların burada kalan işlerini yapar.

Ben; ambulans şoförü kadın tanıyorum, ara sıra kendisiyle de görüşüyorum hatta. Minik kankilerimi Crafter Poloş Volt :D ile okullarına bıraktığımda bir çok kadın öğrenci servis şoförü görüyorum, belediyemize bağlı ve denetimindeki bir çok toplu ulaşım şoförü kadın.

Kısacası; yapılan sadece boş bir genelleme.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdarturunc, sipartacus ve erenuzel41 bunu beğendi.
  5. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Mevzu göreceli, kızılacak bir durum yok, yazdiklarinizin çoğunda haklılık payı var ama bu kaideyi değiştirmiyor :)
    Polo için tavsiyelerinize teşekkür ederim.

6. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeşil polonun kaporasini verdim.
    Kozmetik bakım haricinde suan masrafı gözükmüyor, yarın ayrıca eksper yaptıracağım.
    Aldığım kişi galerici, son 3 gündür günlük düşen araçları takip ediyordum, benim takibe aldigim bugün gideceğim araçlardan birisini de hemen bağlamış.
    Polo için anlasirken onun da sozunu ben aldım deyince kötü oldum :) içimde kaldı.

Değerli yorumlarını ve desteklerini esirgemeyen tüm forum ekibine saygılarımı sunuyorum. Ankara da her zaman eliniz ve gözünüz olacak bir kardesiniz olduğunu unutmayın.

Yeni aracımı , yarın fotoğraflarla paylaşmayı umuyorum.

Tilki, rpurcek, ai_torcuk ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hadi hayırlısı abi, umarım dediğin gibi temizdir de işini görür..

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YasinD. bunu beğendi.
  8. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sabah devrini aldık. Sigortasını yaptırdıktan hemen sonra üzerine direksiyon kılıfı dikdirdim. Kendime ve çevredekilere her araç aldığımda gittiğim tek yer.
    Kapatınca kısa bir süre fan açıyor, normal mi bilmiyorum ama ilerleyen süreler de soracağım.

9. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hayırlı olsun abi, avanta mı isterim ilanı ben attım sana kazasız,belasız ve sorunsuz sürüşler dilerim.

ai_torcuk ve YasinD. bunu beğendi.
  10. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Ankaradaysan görüşelim :) teşekkür ederim. Yapacaklarim var, bayramdan sonra yeni konu ile beraber paylaşacağım

erhancakmakk bunu beğendi.
  11. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    İşin şakası tabi avantadır falan fistan. Aracın yeni konusunu forumca bekliyoruz. İlandaki fiyattan mı aldın yoksa pazarlık oldu mu abi?.. güzel araba şahsen ben beğendim sunroof klima çift airbag iyi oldu senin için.

YasinD. bunu beğendi.
  12. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Hayırlı olsun. Keyifli sürüşler.

YasinD. bunu beğendi.
  13. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Valla kardeşim haklisin özellikle araba, ikramı oldu ama öyle abartılı değil, galerici sonuçta, en az 3 lira kâr etmeden satmaz :)

erhancakmakk bunu beğendi.
  14. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Abim cok teşekkür ederim

15. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız. Bu nöbetçi noter işi oldu.

Tapatalk ile gönderildi.

YasinD. bunu beğendi.
  16. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,888
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hayırlı olsun yasin kardeşim

YasinD. bunu beğendi.
  17. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Yazdıklarınızın tamamına hak vererek sadece alıntıladığım kısmına katılmıyorum:

https://video.twimg.com/ext_tw_video/1135459259519553536/pu/vid/768x432/wk2tSqOGN4QgXclc.mp4

Bakın bu videoda hanımefendi cesaretsiz değil, aksine ehliyetsiz trafiğe çıkıp ticari bir araç sürecek kadar cesur, ancak fren yerine gaza basacak kadar eğitimsiz ve bu cahilliği iki yaşlı teyzenin feci şekilde ölümüne sebep oluyor. Çevremde bu şekilde 4x4 araç dahi kullan(maya çalış)an karşı cins var. Eşlerinin yorumları şu minvalde: "Araç bende olunca gidecekleri her yere ben götürüyorum. Aracı ona verince (veya maddi güç yeterli olup ona da bir araç alınca) istediği yere gidiyor, çocukları da götürüyor. Büyük rahatlık." İnsan soruyor: "Peki yengenin trafik tecrübesi? Ehliyeti?" Cevap aynı: "Yahu gittiği yer market, AVM, çocukların okulu? Toplasan git-gel 10 km? Yapacağı hız 50? En fazla ayna kırar, tampon eğer, lastik yarar, jant yamultur? Böyle böyle öğrenecek." İşte, cesaret eğitimden önce gelince-eş tarafından empoze edilince sonuç bu oluyor. Eğitimden sonra gelirse adı zaten cesaret değil, tedbir ve tecrübe oluyor.

18. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Aracınınız hayırlı olsun bayramda güle güle binin inşallah

19. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Termostat'ı kontrol ettirin, yan sanayi ise; orijinali alın. Kış gelip havalar soğuduğunda, büyük ihtimalle yokuş inerken hararet te düşmeye başlayacak.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdarturunc ve YasinD. bunu beğendi.
  20. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bayram için özellikle sormadim ama bugün öğlene kadar açıklardi, sıcaktan aklımızdakiler de gidiyor..

Bu Sayfayı Paylaş