10 Kasım LPG KABLO

Şikayet Giderildi 2019 Sıfır Tucson Koltuk Derisi Problemi

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda membranoz tarafından 15 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. cenker_baba

cenker_baba Guest

ben olsam arabadan da soğumuşsam eğer satarım aracı mis gibi de piyasası da yükselmiş. 215.000 Tl almışsınız şuan rahat rahat 225.000 Tl gider 250 bile yazan var. mahkeme mahkeme uğraşacağına sat komple markadan kurtul bence.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vas...undai-sahibinden-sifir-tucson-777786606/detay
    he benim tusconum olsun da koltuğu pot olsun kazasız belasız sürün arabanızı

umutd07, ndipi, blue55 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Aynen hocam, iyi niyet bu zamanda malesef karşılık görmüyor . Halbu ki samimi söylüyorum bu aracı 7-8 ay sonra satıp parayı başka şekilde değerlendirip yerine i20 düşünüyordum. Hani bazen bi yerden kar ettik sanırsınız ama başka yerden daha büyük kaybınız olur farkında olmazsınız. Ne diyelim herkes aynı mantıkta değil demek ki .

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    225 ve 227500 e teklif aldım hocam dediğinizi de düşünmedim değil. Bakalım artık

4. cenker_baba

cenker_baba Guest

sat hocam sat hem kar edersin hemde kafana göre araç alırsın

Asel Kaan Efe ve membranoz bunu beğendi.
  5. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bunu da kafama göre almıştım halbu ki :S Ne olacağını bilmiyoruz ki hocam, benim derdim hyundai le ya da bu araçla değil esasında , mesele şu; ortada bi anormal durum var ve düzeltilmesini bekliyorum .Ha çok büyük bişey olmayabilir ama bu benim hakkım diye düşünüyorum. Taviz tavizi doğuruyor malesef. Başka marka ya da model de de aksilik çıkmayacağının garantisi yok. Umarım art niyetli olmadığımızı anlar firma.

gokhan06, cenker_baba ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Servisteki eleman video çektiyse ben çektiğiniz ve gönderdiğiniz videoyu izlemek istiyorum dermisiniz. Bu videoyu izleyen hiçkimse bu normal diyemez.

membranoz bunu beğendi.
  7. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Şu konuda da arkadaşlara katılıyorum koltuk yüzünden aracı da markayı da kötülemek haksızlık olur. Ben bunun tamamen yetkiyi kullanan insanların lüzumsuzluğundan kaynaklandığını düşünüyorum. Üretim kaynaklı ve son kullanıcıya gelene kadar ki serüvende yaşanan olumusuzluklardan dolayı o kadar çok sorun yaşayan var ki sizinki devede kulak en azından değer kaybınız yok. Sıfır araç alıp macunlu boyalı araçların videoları da var internette yığınla. Hem hakkınızı arayın hem de keyfini çıkarın, tadı kaçınca satarsınız.

Tilki bunu beğendi.
  8. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Çok kral yorum abi. Eyvallah etmek yok. Çünkü millet parayı kolay kazanmıyor. Ayıplı bir durum söz konusu ise firma çözecek. Çözemiyor ise sanal alemde sosyal medya da ifşa olacaklar ve bu ifşalar sayesinde gerçek mana da tüketici de bu ürünleri alır iken belki de kararı değişecek. Özellikle hyundai daha önce çizmiş olduğu imajı sanırım burada bir çok arkadaş iyi biliyor. Sonra aradan geçen zaman ile kötü imajını bir şekilde iyi yönde dönderdi. Ama son zamanlar da Assan olsun bayilerinin durumu olsun içler acısı. Bu forum sitesinin 53 200 üyesi var. Dışarıdan o kadar ziyaretçi takip ediyor. Ve bu sorunlar burada paylaşıldıkça firmanın bence değeri düştükçe düşüyor. Ben diğer konunun başlığını Assan yolladım bakın sizin durumunuz bu diye. Firma bence eskisi kadar güven vermiyor açık net olanı bu. Şimdi bu arkadaşın sorunu firma tarafından kısa zaman içinde çözülmüş olsa adam burada çıkıp teşekkür edecek. Ulan 150 km de koltuk bu hale gelir mi? İşte bir hata var. Çözün sorunu para alır ilen alıyorsun.

Tilki, membranoz ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Dese ki benim koltuk bu hale geldi ücreti mukabili tamir edin 12bin lira fatura ile 2 günde hallederler

ndipi, membranoz ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hocam yorumlarımda belirttim zaten benim derdim marka ya da araç la değil , kötülemem de ama bir sorun var ve çözüm bekliyorum , hakkımı arıyorum sadece. Umarım duyarlı olunur firmaca. Öte yandan dediginiz gibi ücretle yapmak istesek anında hallolur. Yani 1 kişi bile normal demezken şu görüntüye hangi akla hizmet doğal deniyor anlamadım. Servise yarın ugrayacam insallah, şimdide yola çıkıyorum yine yaklaşık 150 km yol yapacam ve yanimda benden kilolu bir arkadaş olacak, yolcu koltuğunun önceki halini çektim birde inince çekecem kıyaslama olsun diye. Hayırlısı bakalım

blue55 bunu beğendi.
  11. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Aynen , benim yan ayna kapaklarını fırında 24 saatte boyar takarız demişlerdi ( 150 boya ve 100 işçilik = 250 TL ) , tabii dışarıda yaptırmıştım yarı fiyatına , bir zamanlar.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

12. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Aynı hatayı bende yaptım ben hariç çalıştığım kurumdan 6 arkadaşıma hyundai aldırdım :) ve benle 7 kişi oldu. Ve bu alan arkadaşın isimlerine kadar hyundai sosyal medya hesaplarından bildirdim. Bu kadar adama vesile olma nedenim de firma sağlam diye. Güvenilir diye müşteriye sahip çıkar diye :) iyi halt yedim diyorum şimdi kendi kendime.

membranoz, Samuera ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  13. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,483
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Çok geçmiş olsun, konuyu başında sonuna kadar okudum. Sıfır km bir araba da olmaması gereken bir durum, ne yazık ki size denk gelmiş. İnanın büyük bir sorun değil. Hatta 15 dk içinde işin ehli bir döşemeci bunu çözer. Honda geçen sene C sütunu göçen binlerce arabayı millete çaktı, aynı zaman da görmezden geldi. Sizin motor, yürür, kaporta, far vs elzem akşamlarda bir sorun yoksa kafaya takmayın, kozmetik kusurlar elbet çözüm bulur. Yani bunun için taş gibi arabadan soğumak mantıklı değil, Hyundai fanatiği olduğum için demiyorum ama şunu açık söylemek istiyorum, yağını suyunu yakıtını koy senelerce dertsiz bin. Bakım istemez, taş gibi motoru eskimez vs... Kozmetik sorun hallolur takmayın.

membranoz ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  14. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    O değil de ,Dr şimdi sadece sürücü koltuğundan bahsediyor , başka yolcu ve yük almanış , topu topu 150 km yapmış , diğer koltuklar da aynıysa ? Onun için kusurların ortaya çıkması adına , arabayı ful yolcu biraz gezmesi gerekir diyorum.

membranoz ve umutd07 bunu beğendi.
  15. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Koltuk deyip geçmemek lazım gerçekten herhangi bir arızada korkutucu durumları yaşatabiliyor çünki dediğim gibi pahalılar, koltuklarımızın kıymetini bilmek lazım özellikle B-C segmenti ve daha üzeri yeni modellerde yandan hava yastıklı ve çokça detay parça içeren koltuklar ciddi manada pahalılar.

Martin Baker marka fırlatma koltuğunun çıkması şu anda 9750 dolar civarına satılıyor, otomobil koltukları bu fiyata ileriki yıllarda erişebilirler. Yani şaka maka ama fiyat olarak erişmesi mümkündür.

https://www.ebay.com/itm/Ultra-RARE...283287?hash=item3b3a7c1e97:g:OKwAAOSwM3ZdngUI

16. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Hocam bu fırlatmalı koltuk , savaş jeti ve uçaklarda kullanılmıyor mu ? Ne alaka arabalarda da mı kullanılıyor yani ?

muhendus bunu beğendi.
  17. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    @blue055 Ahmet abimiz savaş uçağı koltuğu gibi sanki şeklinde yorumlayınca merak ettim araştırayım dedim yakın fiyatta gibi:) vallahi kötü niyetim yok, burada maksadım teknoloji ilerledikçe bize ne gibi masraflar ve sorunlar çıkartabileceğini öğrenebilmek. Arabalarda fırlatmalı koltuk kullanılmıyor ama yakın gelecekte otomobillerdeki koltuklar savaş uçaklarındaki koltuklar kadar detaylı olup beraberinde bir sürü sıkıntı çıkartacaklar.

Ahmet abi senin i20 de koltukta sırt yan dayama üzerinde airbag yazılı etiket varmı? eğer varsa aman dikkat abi işte o koltuk pahalı olan koltuk:).

yardımcı olmak istediğim şey bu koltuklar pahalı ve alelade kolayca hemen değiştirilecek şeyler değil bu yüzden koltuğu garantiye sokma işlemi biraz zorlu ve uğraştırıcı olabilir ama mümkünatsız değil. Eskiden bu kadar detay yoktu koltuklar ucuzdu.

Haliyle yukarıda başka bir mesajda bahsettiğiniz tüketici hakem heyetine sunulacak şikayette ilgili ürünün bedelinin miktarı hususunda yeterli meblağ ı bence fazlasıyla tutturacaktır. Keşke bunlara gerek kalmasa kolaylıkla çözülse.

18. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Benim araç 9 bin km civarında ve aynı problem benim aracın sürücü koltuğunda mevcut. Fotoğrafı şimdi çektim, ışıktan çok belli olmamış ama bariz var.

19. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hocam sizinkinde de var evet ve işin garibi benim bi arkadaş 1 ay benden önce aldı aracını, şu anda 1000 km de onun aracıda ve bugün baktım onunkinde de mevcut ama kısmen daha az. Anladığım kadarıyla kesinlikle malzeme ya da işçilik kötü ama normal olmadığı asikar

20. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Fotoğrafta çok güzel görünüyo. Sabki hiçbir problem tokmuş gibi.

erhancakmakk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş