LPG KABLO

2018 Yılında Accent Era Alınır Mı?

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda Arslan1 tarafından 21 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. Arslan1

Arslan1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Ömer Arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Öncelikle herkese merhaba,

21 yaşındayım yaklaşık 6 ay önce ehliyet aldım inşallah nasip olursa önümüzdeki seçimlerden sonra araç almayı düşünüyorum tecrübem olmadığı için ve bütçemiz düşük olduğu için accent era düşünüyorum yaklaşık 25.000 TL bütçem var onuda 5 bin nakit 20 bin kredi düşünüyorum tecrübesiz biriyim ancak bayağı bir araştırma yaptığımda accent era'lar hem güzel hemde tasarruflu duruyor ve ilk aracımın da bu olmasını istiyorum çoğu kişi bana şahin vs kuş türü araçları söylüyorlar tecrübesizliğimden dolayı ancak gidip de o araçlara da para vermek istemiyorum düşük bütçeyle yakışıklı bir araba almak istiyorum :D tabi ki araştırma yaparken accent era'ların taksi olarak kullanıldığını öğrendim daha önceleri için, yani şuan sahibinden de araç bakıyorum accent era'lara ama herkes ilk sahibinden vesaire yazmış 110.000 km dizel versiyonları var sizlerde bu işlerden anlayan insanlarsınız lütfen yardımınızı önerinizi bekliyorum ne yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim yazarsanız beni mutlu edersiniz.

saygılar.

AgaBey*, erkan42 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    5 bin nakit 20 bin kredi ile araba almak bence günümüz şartlarında doğru değil, aracın işletme maliyeti de olacak kredi üstüne. "Aylık xxx lira nereye vermiyorum ki" düşüncesi batığa giden kredinin ilk adımıdır(senin için demiyorum genel manada yazıyorum). Şahsi tavsiyem 10-15 bin arası spring broadway tarzı vergisi düşük, yakıtı düşük lpgli bir araba ile araba işine ilk adımı atman. 25 bine alacağın dizel eranın bakım masrafları yeni kredi gerektirir.

rebrov, santafe2004, koreci ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  3. Arslan1

Arslan1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Ömer Arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    yanıtınız için teşekkür ederim sizce ne kadar masraf çıkarır bana inanın bana daha sonrasında satamayacağım arabada almak istemem önerdiğiniz tarzda ve genç birisi olduğum için bana yakışmaz diye düşünüyorum sonucunda arkadaşlar kız arkadaşım vs :)

4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Yumurta kasa'da düşünülebilir. 1.3 getz olabilir.

Arslan1 bunu beğendi.
  5. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Araba işinde emeklemeden koşmamak gerektiğini düşünüyorum. Masraf konusunda bilmediğim arabaya ne desem havada kalır. Havam bozulmasın desem, klimalı 1.4-1.6 palio hb bakarım, 15-18 bine rahat bulunur. 2 yıllık 10-12000 tl çekersin krediyi aylık 500-600 tl gibi ödersin. Kredin bitince arabayı satar üstüne yeni kredi ile model yükseltirsin. Alacağın her araba 1-2 bin tl arası bakım masrafı çıkaracak buna göre bütçeni yap ;)

koreci ve brky.getz bunu beğendi.
  6. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Şimdiden allah gönlüne göre versin diyeyim , Eraların temiz taksi çıkmaları da bulunur. Forumda sadece Era alıp satan bir arkadaşımız da vardı. @Agabey ' di sanırım. Biz de yakın zamanda kardeşime 2012 Fiat Linea aldık kardeşime , araba fiyatları gerçekten uçmuş durumda , alacağın arabanın fiyatı içindeki kredi miktarı yükseldikçe sıkıntı çıkarır .

AgaBey* bunu beğendi.
  7. Arslan1

Arslan1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Ömer Arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Değerli yorumun için teşekkür ederim abi paliolarda evet dediğin gibi hoş duruyor ama era'ya da içim gidiyor :D

8. Arslan1

Arslan1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Ömer Arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    şuan 5-6 ilan buldum hepsinde kesinlikle taksi çıkması değildir diyor 150.000 km lik buldum benzinli manuel şimdilik resimlerine bakmakla yetiniyorum :) dediğin gibi araç fiyatları şuan yüksek sizce seçimlerden sonra yada ekim gibi düşer mi

9. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    15 bine aldığın arabada 25 bine aldığın arabada min 1000 tl masraf çıkarır. Lastikler hariç 4 de lastik alsan min 800 tl. Sigorta alım satım vize vs 2000 tl fazladan kredi çek.
    Gezdiğin kızlar daha az masraflı olur.

10. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    En karşı oldugum dusunce tıpıdır kusura bakmayın lafım size değil ama 5bın pesın ustu kredıyle araba alınmaz.

Şöyle düşünün acemisiniz aracı aldınız ve 2 ay sonra bır sıkıntı cıktı, kaza (Allah korusun), bakım vs vurdular kaçtılar.Bunları yaptırabılıcek mısınız durumunuz var mı?

Trafik sigortası, muaynesi, bakımı var , vergisi var.iyi kötü gezmek en doğal hakkınız buda bir masraf.Araba yattığı yerde sorun çıkarıcak.Artı olarak işiniz varmı? kredi öyle bankaların bakmadan dağıttığı birşey değil.Gençler hep heves ediyor benimde çevremde var ama hop kredi istedim aldım olmuyor.

Şahin doğan alın demicem 15-16 ıstıyorlar o tabutlara.Ama tavsiyem biraz para toplayıp borçsuz araba almanız fikrindeyim.İşiniz yoksa güzel yazlık bir yerde garson olarak işe girin.Ben ilk arabamın parasını buna benzer yolla toplamıştım.

Kaldı ki seçim sonrası ülkede çok şey değişecek.
    Şuan benim 14 e sattığım arabayı 20bıne satıyorlar.Yeni motor yapılması-5-10bın hasar kaydı farkı da cabası.
    Fiyatlar düşermi artar mı bilmem ama büyük bir ekonomik kriz kapıda.paranızı idareli kullanın derim.

Asel Kaan Efe ve brky.getz bunu beğendi.
  11. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    "Her satıcı en az alıcı kadar akıllıdır" demişti bu işlerin içindeki bir abim. Baktığın araçlar için bu soruyu sor kendine, baktığın arabayı sen satsan o fiyata satar mısın? İlk araban olacaksa zoruntu trafik sigortası minimum 1200-1300 tl çıkar modelden bağımsız. Yapılacak çok hesap oluyor araba işinde. Misal aylık ne kadar kredi ödemesi yapabilirsin?

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. Arslan1

Arslan1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Ömer Arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    amacım o değil daha çok ne biliyim haftasonları gezebiliyorum işim gereği genelde işe gidip gelmek için daha çok

brky.getz bunu beğendi.
  13. Arslan1

Arslan1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Ömer Arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    işim var allaha şükür özel bir şirkette teknikerim bilgisayar üzerine, 2000 tl lik bir gelirim var şöyle bir hesap yaptım hani 5 bin kendi birikimim olur 20 bin tl'ide ayda 800 tl olarak 30 ay'a bölücem kredim hazır 40 bin tl hazır kredi bile veriyorlar şahsen ben o kadar büyük bir borcun altına girmek istemiyorum daha çok ödeyebileceğim tutar şuanlık 20-25 arası tabiki almadan önce bir 5 bin daha bankada hazır tutucağım askerliğim var 2023'de tecilli şuan açıktan okuyorum sürekli sınav o bu çıkıyor arabamın olmaması istanbul gibi bir şehirde bana çok zorluk çıkarıyor yani 5-6 ay içinde iyi kötü bir araç almam gerek yinede düşünceleriniz için teşekkür ederim.

14. Arslan1

Arslan1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Ömer Arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    maksimum 1000 tl şuanlık 2000 tl bir gelirim var

15. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Kardeşim memleket anı yaşıyor , değil seçim sonrası , yarın sabaha ne olacağı belli değil , dolar , Euro , petrol ve faizler böyle yükseliş trendinde iken , sıfır araç satış fiyatları yükseldikçe ,2. el de durum pek aşağı inmeyecek gibi görünüyor.

16. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Aylık ödemeni 750-800 gibi düşün, aylık minimum 150-200 tl lpg masrafın olur. Araba işi öyle bir hesap ki, sigorta+bakım vs yi o kredinin içine katman lazım. Cebe ayrı taksit olarak yansırsa ödemek zor hale geliyor çünkü krediyi zaten en üst ödeme gücüne göre çekiyorsun(genel psikolojidir). Yani herşey yolunda gitse kredi+yakıt minimum 1000 tl olacak gibi düşün ve 2.el her zaman risklidir. Maaşı beklerken ve kredi öderken 1 ay 30 günden fazla gelir her zaman :)

Asel Kaan Efe ve Arslan1 bunu beğendi.
  17. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    833
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Kenarda birikiminiz yok ise bu kadar yüksek kredi-nakit farkı ile bu işe bulaşmayın. Çalışıyor iseniz bir kaç ay daha para biriktirin yıl sonuna doğru alırsınız. Veya eminevim tarzı oluşumlara girebilirsiniz. 10 aylık girseniz 5.ayda girdiğiniz paranın tamamını alıp araba bakarsınız. Benim kayınço o şekilde yaptı, ödeyeceği faiz cebinde kaldı.

18. veliertugrul

veliertugrul Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    selim yilmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    ilk arac da düşük fiyat ve araclari tanimak önemli pahali araba alirsin masraf cikar arabadan soğur binemezssin ucuz bisey al deneyim kazan araba daki sistemi tanı ona gore model yukseltirsin acele etme pahali arac için.
    her sürücü kendi aracinin tamircisidir ustalara güvenme herzaman kendin takip et bu da zamanla olur ve deneyim ister..

19. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Çoğu kişi değinmemiş ama ben 25.000 TL ye 100.000 küsür kmde bir era önermiyorum. Açıkçası bu araçların taksi çıkması olmadığına veya ağır hasarı olmadığına da inanmıyorum. @AGABEY 'in aldığı araçlar taksi çıkması kilometreleri 100.000'in çok üzerinde o bile bu fiyatlara alıyor arabaları. Bence uzak durun sorunsuz taksi çıkması değil diyenlerden. Bu tarz arabaları alıp üzerine 5.000 masraf yapmaktansa 5000 daha verip sorunsuz bir araç bakın derim.Onun dışında alacağınız şey geri satılamayacak bir şey değil. Çok masraf açmadıktan sonra baktınız durum istediğiniz gibi gitmiyor arabayı satar krediyi kapatmaya bakarsınız zararınız olur mu olur ama göze alınmayacak bir zarar değil. Hakkınızda hayırlısı olsun

onurforces, AgaBey* ve Hasan Tarık bunu beğendi.
  20. cenker_baba

cenker_baba Guest

kaç aydır o iş yerinde çalışıyorsunuz?

Bu Sayfayı Paylaş