10 Kasım LPG KABLO

2017 Tucson Gdı- Bagajdan Gelen Ses

'Tucson Forum - Club' forumunda bigchef tarafından 8 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. bigchef

bigchef Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Burak
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Arkadaşlar herkese merhaba. Tucson aracımı eylül ayı gibi aldım. Aldığım günden beri bagaj mdfsi(perdesi değil) boşluk sesi, takırtılar kesilmedi. Servise gittim izolasyon lazım malzememiz yok gelince ararız dediler. Birde yarım yamalak sünger çektiler fakat nafile. Aracın tek problemi de bu. Hatta biraz daha detsy vereyim, bozuk zemine aracın sol tarafı girdiyse bu sesi az, sağ tarafı(yolcu) girdiyse sesi aşırı alıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ve bu sorunu yaşayan arkadaşımız oldu mu?

2. Ercan Yıldız

Ercan Yıldız Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ercan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Evet, bozuk zeminde bu tıkırtı geliyor ve kesilmedi. Aracım 2017 tuscon. Araştırıyoruz. Bilgi olursa paylaşalım

3. Kriptexxx

Kriptexxx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    TAYFUN SAHIN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhaba. Benin de 2016 tucsonum var. Bagajdan gelen sesi cozemediyseniz ben size yardimci olayim. Ben de kagithaneden sofir aldim araci aldigimda ses yoktu fakat arac kullanikca bagajdan dediginiz sesler gelmeye basladi. 2 defa servise goturdum ancak sorunu bulamadilar. Ben ise sorunu buldum. Bu araclarin bir cogunda bagaj fabrikasyon olarak yamuk takiliyor. Bagajin sag ve sol montaj yerleri esit degil. Dolayisiyla bagaj ne kadar takozlarindan da ayarlasalar zamanla esnemeden dolayi bagaj kilit karsiligi bagaj kilitinin icesisinde bulunan ve karsiligi saran plastik yuvayi genisletiyor. Bu genislemeden aonra bagaj karsiligi metan kilitin yan demirlerine vuruyor. Ben bunu servisde ustalara anlattim kabul ettiler. Showroomda bulunan araclara baktik bir cogunda bu olay var. Servisin bana cozum olarak soyledigi sudur. '' EVET HAKLISININ BAGAJDA YAMUKLUK VAR. EGER ISTERSENIZ VIDALARI ACAR DUSELEBILDIGI KADAR DUZELTIRIZ AMA ARACIN BAGAJ VIDALARI ACILACAGINDAN USTA BIRI IKINCI EL SATARKAN BUNU ANLAYABILIR VE FATKLI DUSUNEBILIR DEDI. BEN BUNU KABUL ETMEDIM. GECICI COZUM OLARAK ESNEYEN KILITI DEGISTIRDILER VE KILIT KARSILIGI METALE BEZ IZOLE BANT SARDILAR. VE HER YIL KILIT ESNEDIKCE DEGISTIRIRIZ DEDILER. SONUCDA ARABANIZ 5 YIL GARANTIKI DEDILER. DOLAYISIYLA BUNUN COZUMU YOK GIBI.

06tucson bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş