LPG KABLO

2017 Hyundai I30 Teaser

'Hyundai'den Haberler / Yenilikler / Tarihçe' forumunda MehmetHan tarafından 10 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    illa bir şeye benzeteceksek ben Egea'ya benzettim, özellikle yan profil ve iç tasarım olarak. daha önceleri hep iddialı/aykırı tasarımlar yaptığından çabuk modası geçiyordu, anlaşılan bu fikirden vazgeçilmiş daha oturaklı hale gelmiş. şahsen önü hariç bana ilgi çekici gelmedi.
    arka tasarımı bir c sınıfı hb'ye göre kısmen sportif diyebileceğimiz bir karakterdeki araca hiç uymamış SW tarzı olmuş.
    yan profilden ön tarafa bakılınca kaputun aşağı eğilmesi beni tasarlayan adamın aklı Bmw'de diyor.

bekobey bunu beğendi.
  2. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Yeni çıkan arabayı başka bir modele benzetenler kervanının bir üyesi olarak ben de ön tarafını Mazda 3'e benzettim.

Onun dışında arabanın tasarımı hoşuma gitmedi.zaten ince olan ve aşağıya doğruda incelerek giden ön farlar arabanın kaputunu olduğundan daha alçak ve küçük gösteriyor.
    Yandan bakınca da Station Wagon izlenimi var (İzlediğim videoya bakarak yorum yapıyorum şu station wagon yorumu video için çok net belki gerçekte daha çok Hatchback gibi olabilir bunu yollarda görünce tekrar değerlendireceğim)
    Arka far grubu ve aracın arkası bir değişik gözüktü ama negatif anlamda değil gözüme bir hoş sert geldi.
    Arabanın ön göğüslüğünü hele hiç beğenmedim

Şu tarz ekran tasarımları niyeyse bana hep şahine murata sonradan takılmış ekranları anımsatıyor.

Şöyle güzel bir tasarımın varken neden yukarıdaki gibi bir şey yaparsın eyyy hyundai.

Benim yorumum böyle.Şuan biri gelse güncel kasa i30 dizel elite mi yeni gelecek kasa i30 dizel elit mi dese güncel kasayı seçerim (tabiki satışı düşünmeden satışı hesaba katarsak yeni kasayı :D )

Uzun lafın kısası çok tutacağını sanmıyorum bu kasanın tasarımını da çok beğendiğim söylenemez ama alıcısına da satıcısına da şimdiden hayırlı olsun.Bakarsınız yollarda fotoğraflarından daha güzeldir :)

3. joy_ride

joy_ride Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,469
    Ad Soyad:
    Murat GÜRBÜZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bende bu güncel kasayı beğenmiyorum direksiyon-direksiyonun üstündeki düğmelerin konumu orta konsolu itici geliyor

muhendus bunu beğendi.
  4. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    çok ergonomik. diğer c sınıflarına da bindim denedim ama bunun kadar ele oturanını görmedim. sürerken resmen bütünleşiyorsunuz arabayla ve tamamen içgüdüsel olarak hiç bakmadan tuşlarla oynayabiliyorsunuz. tek kötü yanı direksiyonun derisi biraz kalitesiz çabuk yırtılmalar ve soyulmalar oluyor. bir de piano black kaplamalar çok çabuk toz tutup kirleniyor.

5. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Yukarda da bahsedildiği gibi hyundai son yıllarda tasarım konusunda Avrupa mühendisleriyle çalışıyor.Diye bir haber duymustum.Bu yüzden vw bmw gibi benzetmeler normal geliyor.Ama bu tasarım aslında özgün . Çünkü arka stoplar Tucsonda da aynı. Güzel görünüyor bakalım incelemeler yakında çıkacaktır

6. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    DCT sadece 1.4 TGDI ve 1.6 CRDI de olucakmış.
    1.0 TGDI 6 ilerj manuelmiş.

Yahu şu 120 hplik 1.0a neden DCT koymuyirlar.
    Acaba seneye i20deki makyajla birlikte mi sunacaklar????

Hayalim 1.0 TGDI DCT bir Hyundai sahibi olmak.
    Bu hayali Yeni i20yle kurdum 2016 dediler olmadı.
    Yeni i30u bekledik onda da yok.

Bu Sayfayı Paylaş