LPG KABLO

2016-2017 1.6 Benzinli Elantra Hakkında

'Yeni Elantra Forum - Club (AD; 2015–20XX)' forumunda karaca71 tarafından 17 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kim o binmeden çakan? Ben göremedim. Arabaya çakan birini de göremedim. Elantra en severek kullandığım aracımdı dedim. Şu anki aracımı fiyat olarak C segment sedanda rakibi olmadığı için aldım. Aynı paraya Elantra otomatik verseler onu alırdım dedim. Konuyu açan arkadaş "Amerika'da arabaları sessizlik konusunda Elantra ile kiyasliyorlar" deyince, yol uğultusu konusunda başarılı olmadığını söyledim. Avrupali üreticiler yalıtım konusuna biraz fazla eğiliyorlar uzakdogululara göre dedim. Astranin bagajindaki yan gozleri açıp halifleksin arkasında nerdeyse 1 cm kalınlığındaki malzemeyi görünce bunu bir kez daha anladım. Tabiiki içeri gelen uğultu daha az olacak. Hergun aynı yolu gidiyorum. Aracın içindeki uğultu, şu anki aracımda Elantraya göre daha az. Bu bariz, net. Bu çok ağır bir kusur değil Elantra için. Bu kadar icerlemeye gerek yok yani. Demek ki sorun bende değilmiş buyrun...[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Tamer5150

Tamer5150 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Tamer ALTUNER
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Civic ve elantra cok farkli araclar. Civic sportif amacli ve bu amaci sonuna kadar yerine getiren bir aractir. Elantra civice gore yalitimi daha iyi suspansiyonu gurultusuz daha sakin aile arabasidir. Bu yorumdan elantra civicten iyidir anlami cikmasin. Konforu onplanda tutanlar elantrayi tercih edebilir fakat tercih hakkim olsa civici alirdim.

3. Tamer5150

Tamer5150 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Tamer ALTUNER
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:
    Kisisel goruslerle tezinizi savunmaya calisiyorsunuz. Bahsettiginiz araclarla ilgili sikayetvarda oyle sikayetler var ki onlara bakacak olsak lineadan bile kotu aractir deriz. Bu isten anlayanlarin genel yorumu donanim eksiklilleri olan, yol ve ruzgar sesini rakiplerine gore az alan, suspansiyonu sessiz calisan, direksiyonu hissiz, yol tutusu c sinifta iyi yol tutan araclardan 1 tik asagida olan bir aractir elantra. Ahmete sorsam super yol tutuyor ama iceri bir ses aliyor sanarsin dacia der. Mehmete sorarim ucak gibi gidiyor kimse yetisemez der. Veliye sorsan berbat arac bir daha asla almam der. Ayrica konuyu ben acmadim.

4. Tamer5150

Tamer5150 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Tamer ALTUNER
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:

blue55 bunu beğendi.
  5. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Evet konuyu siz acmamıştınız, pardon. Ben az bir bakmayla sadece bu konuyla ilgili 6 tane şikayet buldum. Demek ki çok istisnai bir şey değilmiş bahsettiğim. Neyse ben kendi adıma konuyu kapatıyorum. Son kez söylüyorum. Bu aracımı sattigimda, yine C segment sedan bir araç alacak olursam ilk olarak şu anki makyajlı kasanın elite plusı olacak inşallah.

Tamer5150 bunu beğendi.
  6. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bende o kasanin style plus otomatik aracını bekliyorum, yazıldım bayiye çok hoşuma gitti

7. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hayırlı olsun .. İlanlara hiç düşmüyor Style plus otomatik. Satılmadi mi acaba fazla? Baz versiyona otomatik koymamalari büyük hata bence. Otomatik isteyeni Style plusa yönlendiriyorlar. Onun da fiyatı bayaği farkediyor Style ile. 130 falan diyorlardı Style plus için? Kaça veriyorlar?

8. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ben aramaya başladığımda style paket 100 bin arti hurda 6 bin civariydi, daha sonra memlekette araba bitip biz derde düşünce, otomatikte baktım style 102 artı hurda iken style plus 127 arti hurdaya buldum fakat bir türlü beyaz bulamadım...
    Style plusta celik jant dahil bir cok fazla var, gerçektende düz vites cok fazla iken otomatik sadece bir tane taksi firmasında satilik olarak var, ocak ayı içersinde 2019 modeller gelecekmiş yazıldım bakalım fiyat çok afaki bir sey olmazsa ya elantra ya astra sıfır almayı düşünüyorum

sipartacus bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş