LPG KABLO

(2015)Leon FR 1.4 TSI nasıl bilirsiniz ?

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda amarulas tarafından 2 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. amarulas

amarulas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    doğan ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Merhaba arkadaşlar öncelikle forumda bu arabayı kullanan arkadaşlarımız varmı acaba elime güzel miktarda para geçti ve hayırlısıyla bu yıl hem okuyup hem calışıcam son yılım forumdaki bi çok abimizden bilgi almak istiyorum şimdi 75 bin ikinci el daha 8 bin kilometrede kırmızı FR plus paketli full+full dediklerinden 1.4 TSI 150 HP ACT li bi araç var tanıdığım biri kredi ile sorunlar olmuş benimde kafamda bi kaç bişeyler seat bayısınde kırmızı rengi için bekliceğimi sölediler kırmızıdan başka olmucak ayrıca bu alacağım araçta led paket var
    kafamda opeli OPC jantları var siyah onlardan takmak birde tam body kit yapıcam 4 çıkış egzoz olucak ilk etapda arabaya binmeden bunları yapıp binicem alan sahibi saolsun boya koruma kaput koruma cam filmi ve cam tavana komple siyah piano black kaplama filan yapmış bu arabaya evlenene kadar binmeyi duşunuyorum alayımmı nedersiniz ?

2. Network

Network Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    119
    Ad Soyad:
    Uğur
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Biraz daha düşük modelini alın, motor modifiye işlerine de para kalsın...

3. berkelantra

berkelantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Berke ÇELİKKAYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    güzel araç bence almışken seat sound opsiyonlu bulabilirseniz ondan alın seatın orijinal ses sistemi ve çok kaliteli, ses sistemi ile sonra uğralmazsınız.

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    içinde audi motoru var diyorlar :) bilmem ne kadar doğru :)

5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Güzel araba, gençliğinizi yaşatır size.

6. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kullanmadım ama şekil güzel, motor güzel, araba hafif, Golf kadar yol tutmayı becerebiliyorsa alınır. Hatta fiyat da uygunsa kaçmaz
    Edit: ben olsam dizelini alır yazılım yapar binerdim. Dizelinin yakıtı şaka gibi, hatta yazılımdan sonra bildiğin şaka :D

Son düzenleme: 2 Ağustos 2015
  7. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    güzel arabadır kardeş her anlamda + birde genç işi
    1.6 TDİ'si ekonomik anlamda çok çok iyi ama performansıda düşünüyosan kesinlikle TSI al derim , TDI yi havada karada suda siLer atar:)
    şahsen beni her anlamda tatmin ederdi böyle bir araba :D

8. amarulas

amarulas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    doğan ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Yorumların olumlu gelmesi hoşuma gitti arabaya iyice sıcak bakmaya başladım dizel almıcam baktığım araba TSI 150 hp ACT olduğundan dizel gibi olmasada az yakıyor bunu biliyorum bu arada arabanın orjinal lastikleri beş para atmezmiş michellin marka öneriyolar bakalım 2 hafta içinde belli olucak ya

9. A.L.P.E.R

A.L.P.E.R Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    374
    Ad Soyad:
    Alper ERDOĞAN
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:
    Kankama aldık 7 aydır biniyoruz tam genç aracı ama çok para 1.4 tsi yakıyor abi 50 kuruş altı yakan diyene inanmam o fiyata çok daha iyi dizel araçlar alınabilir birde bu son leonlarda önden kayma olayı var bunu üretici de kabul etti zaten viraja sert girincee direksiyonu ani kırsanda düz gidiyor benim tecrübem bu yöndeki çok zor ladım denedim şehir dışı . içi olsun daha biraz önce indim ama en güzel özelliği iyi yakıyor aynı fiyatlara çok temiz golf alınır ve hiçbir zaman da golf u tutmuyor

10. hakan84

hakan84 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    284
    Ad Soyad:
    hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW

Bizim isyerinde bi arkadaşım 2014 te sifir km aldi 60. Bin tl ye arac suan 7500 kmde.
    2 kez kulllandim cok hos ve dikkat ceken bi araba spor modda gaza getiriyor. Yakit tuketimi alt us oluyor.. :)
    Ama eko ve normal modda ben sehir ici 8_ 8.4 lt arasi gordum.
    17 inc janti 2 kez balon yapti onu söyliyim. Arac yere baya alcak dikkat gerektiyor.
    Esp hic bi sekilde kapanmiyo.
    Hatta kiaclubtr.com da test sürümünde arabaya baya kusur buluyorlar.
    Yalniz can alici bi nokta var soylemeden edemiyecem.
    Arac suan 7.500 km de ve gecen gun servide gitmek zorunda kaldi biri 4 lu flasor dugmesi takılı kaliyor ve aracta yag az ikazi verdi. Bu olay beni biraz dusundurdu acikcasi cunku bi arkadasimda polo gti vardi o da araci geri iade etmisti parayi geri aldi uag yakma sorunundan .seati fr da biraz yag yakiyor gibi suan insallah kronik degildir.

11. A.L.P.E.R

A.L.P.E.R Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    374
    Ad Soyad:
    Alper ERDOĞAN
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:

Bahsettiğiniz olay çok kötü sıfır bir araç yağ uyarısı verecek kadar yağ yakmışsa çok nahoş bir durum benim duyduğumda bir kaç kronik problemi var ama arkadaşın hevesi kaçmasın :) Birde şunu çok duyardım Seat Skoda wolkswagen çakmasıdır diye şimdi ikisine binince bende katılıyorum haaa nedirr ona göre fiyatı düşük

12. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    yaklaşık 1 haftadır sıfır 1.2 TSI 110hp DSG kullanıyoruz, gerçi ben çok kullanmadım ama olsun. 300km oldu, aldığımızda 20km'deydi. araç style donanım, led farlar, cam tavan yok. performansına diyecek bir şey yok, 1.2 olmasına rağmen isteğinize karşılık veriyor. donanım olarak baya dolu, dijital çift bölgeli klima, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, elektrikli katlanır ayna, yağmur ve far sensörü, start-stop, hız sabitleyici vs. yakıt tüketimi toplamda 280km yol yaptık 40km ş.dışı(Kadıköy-Gebze D100) biraz trafik vardı, 240km'si ş.içi araba kullanmayı öğreniyoruz o derece ş.içi, yeri geliyor yarım saat park çalışıyoruz, göstergedeki değer 8.9lt. arabanın hiç mi kötü yanı yok derseniz var, araba çok sert, düz yolda ufak tefek tümsekte çok sıkıntı yok ama yol biraz bozulunca sıkıntı, ben bizim arabanın süspansiyonlarına sert derdim ama bu daha sert, birde arkada oturanlar için şaft tüneli sıkıntı. FR donanımında amortisörler farklı galiba daha sert olabilir, birde 16 jant var üzerinde opsiyonel olarak 17 vardı iyiki 17 almamışız diyorum.
    araba küçük oyunlarla sizi eğlendirmesini ve albenisini yükseltmesini biliyor, mesela multimedia ekranından klimayı kontrol edebiliyorsunuz, kış lastiği hız uyarısını aktif edebiliyorsunuz, yüksek hızda camı açık gittiğinizde size ekonomi için camı kapatıp klimayı açmanızı önerebiliyor, geri vitese aldığınızda sağ dikiz aynasını aşağı eğiyor, kadranların ortasındaki ekrandan, yağ sıcaklığına, su sıcaklığına vb. bilgilere ulaşabiliyorsunuz, evet bunlar elzem özellikler değil ama kullanıcısının hoşuna gidiyor.

hakan84 bunu beğendi.
  13. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    bence tercih edilebilir... :)

14. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Eğlendiren dediğin özellikler bütün VAG da var yusuf abi hepsi caddy dede var

iPhone 5S Cihazımdan Tapatalk Aracılığıyla Gönderildi

15. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    hiç vag grubu arabamız olmadı :) ilk defa gördüm, şahsen bizim arabada da olsun isterdim. bence en güzeli ve her araçta olması gereken, geri vitese aldığınızda aynanın aşağı yönde dönmesi. ben her seferinde elimle ayarlıyorum. hadi bizim arabada kontrol düğmeleri cam düğmelerinin yanında ama bazı arabalarda direksiyonun sol arkasına gizliyorlar oradan her seferinde ayarlaması zor oluyor.

16. DoganCanDemir

DoganCanDemir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    280
    Ad Soyad:
    Doğan Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Eğer zorlamadan kullanırsan az yakan bir araç trafiksiz akan bi yolda 2 silindir kapatma sistemi mevcud geçen benim blue ya beraber kuşadasi Izmir yolunu gittik 180 sabit 2 araçta adam bana misin demiyor bende takmıştım bi ara arka atma sıkıntısı var ve çok sert süspansiyon yapısı var diyorlar ama ne olursa olsun bence al :)

HTC One cihazımdan gönderildi

17. getz34

getz34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    ferhat keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    yol tutuş vs bakımından eski kasası çok daha iyi

A.L.P.E.R bunu beğendi.
  18. amarulas

amarulas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    doğan ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Yorumlarınızı okudum bu araca aşık oldum kapora gibi birşey verip 1 hafta binicem araca daha sonra tamamen alıcam gülü sevdim dikenlerine katlanırım öncelikle araba sport moda aldığınızda baya yakıyor fazla fazla ama 1.4 motorla 2.0 motor havası yaratıyor İzmirde olduğumdan şehir içi çok trafik yok 2 silindir kapattığından gayet ekonomik değerleri var 4.8 lt bile görüyor eco modunda kullanılınca birde ingilizcem sayesinde yabancı forumlarda araştırma yaptım üzerindeki fabrika çıkışı lastikler o arabaya göre değil michellin bi modelini öneriyor herkez karşılaştırmalrınıda yapmışlar o lastiği taktığınız zaman yoldan ayrılmaz deniyor yaz sezonu bitene kadar arabamin tüm modifiye işlemlerini tamamlayıp bu sürede yaşadığım herşeyi deneyimlerimi aktarırım birde bu yağ yakma olayı bi çok TSI motorlarda var biraz bilinçsiz kullanımdan oluyor ufacık bi motorla 150 bg güç üretiliyor motoru çok sıkıştırınca yağ yakıyor bi yağ basınc göstergesi birde turbo basınç göstergesi alınıp oralardan kontrol edilmeli sonuç olarak arabada yağ soğutma sıcaklığını gösteriyor Turbolu araba kullanmanın adabı vardır herşey ısınmadan gazlanmaz uzun süre gazlanırsa biraz dinlendirilir sabit hızda aşırı sıkıştırdıktan sonra kontak kapanıp inilmez nekadar çok elektronik sistem varsada bu mekanil işidir ve mekank herzaman bi adım öndedir :)
    Yorumlarınız için teşekkür ederim bu arada konu açmayım eklemek isterim emniyet kemerlerinin rengini kırmızıya çevirebilirmiyiz

19. amarulas

amarulas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    doğan ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Aracı aldım ve bir haftadır kullanıyorum dizel tadinda benzinli bi araç diyebilirim act olması büyük avantaj sağlıyor şehir içinde trafikte 6.5 lt civarı gezdik gazlamayla 6-7 lt aşırıya kaçarsak 8 lt filan yaktı otobanda biraz hız denemesi yaptık 235 ten yukarı çıkmıyo limitör var yada araç bukadar gidiyor çok önemli bişey söyleyim Michellin Pilot sport 3 adında lastikleri var 390 tl olması lazım mutlaka bunlardan takın arabaya tam oturuyo 18 inc jant var mıknatıs gibi aracın fotoğraflarını atıcam en kısa zamanda bi kaç bodykit kaplama işi var birde vagcom adlı kablodan sipariş verdim yazılım bilgimle araçtaki gizli özellikleri açıcam daha sonra detaylı bilgi veririm İzmirden arkadaşlarla audi seat wolksvagen skoda grubundaki gizli özellikleri açmak için buluşma yaparız eğer becerebilirsem

Emre bunu beğendi.
  20. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kardeş vagcom u yapan birinden gör sonra kendi aracında dene senin gibi yazılımdan anladığını iddaa eden bir şahıs kendi aracının beynini kitlemişti ve 15bin lira harcamak zorunda kalmıştı

iPhone 5S Cihazımdan Tapatalk Aracılığıyla Gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş