LPG KABLO

2015 Hyundai Accent Blue Mode Plus Dizel

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda BAGKUR tarafından 23 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. zeym06

zeym06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    34
    Ad Soyad:
    Murat K Hisar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Salih bey sağ olsun dün iş yerime kadar geldi görüş alış verişinde bulunduk çokl yararlı bir görüşme oldu kanısındayım. Salih beyin aracıyla biraz gezinti yaptık. Evet benim sorunum olan dct titreme problemi için Konya yoluna çıkıp testimizi yaptık 1200 km deki sıfır araçta da yeni oluşmaya başlamış hafif titreşim hissediliyor hatta direksiyonda ki titreşimi Salih beye de gösterdim. Özellikle 70-80km hız ve 7. viteste hızlanmak için gaza bastığınızda ortaya çıkıyor .Benim aracımda ki titreme kadar yok ama şimdilik tabi ki . 3000 km den sonra titreşim daha da artacak. Hyundai nin ise bu sorunun daha fazla büyümemesi ve daha farklı arızalara yol açmaması için yol yakınken, dizel motor dct şanzuman yazılımını bir an önce yenilemesi veya sorun hangi parçada ise yenisi ile değiştirmesi gerekir diye düşünüyorum.Salih beye nezaket gösterip iş yerime kadar geldiği için çok teşekkür ediyorum. Tekrar beklerim Salih bey her zaman buyurun gelin. Saygılarımla.

BAGKUR bunu beğendi.
  2. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    @zeym06 Murat Bey sizin probleminizin tırnak içinde "hayrını" ben görmüş oldum, sizinle tanışmama vesile oldu. Böylece araba hakkında tecrübeli birinden önemli bilgiler edindim. Asıl ben teşekkür ediyorum. Her zaman arabayla ilgili istişare için veya başka bir konuda ya da ortada hiçbir şey olmasa bile sırf ziyaret amaçlı görüşürüz bundan sonra inşallah. Çay hakkım bakî. Saygılar bizden.

zeym06 bunu beğendi.
  3. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arabayla dik yokuşlarda yokuş kalkış devrede iken kalkış yaptığımda hemen patinaja giriyor. Lastikler yazlık kumho, ondan mı yoksa ben mi beceremiyorum yokuş kalkış desteğinden aracı kurtarmayı? Hafif gaz veriyorum aslında, birden yüklenmiyorum gaz pedalına ama her seferinde patinaja giriyor araç. Geçen yine patinaja girdi. panikle frene basıp yokuş kalkışı tekrar devreye sokayım dedim ama yarım basmışım sanırım frene, devreye girmedi sistem. aklım manuel araca gitti, yokuş kalkış devreye girmeden yeniden gaza bastım, balatalardan kesif bir koku geldi, ekranda uyarı yazısı belirdi, frene adam gibi bassana gibisinden. bir güzel berbat etim herşeyi.:) servise sordum, sıkıntı yok, araç kendini emniyete aldığı için kalkış yapamamışsınız dedi ve ben hala her yokuşta durduğumda tedirginlik yaşamaya devam ediyorum.

4. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    El freni ile kalkmayı deneyin ya da 2.viteste deneyin. Muhtemelen yokuşun eğimi fazla olduğundandır.

BAGKUR bunu beğendi.
  5. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    @Yusuf hocam, araç otomatik ve 4 ay öncesine kadar oldukça iyi bir manuel araç tecrübem vardı. yokuşlarda kalkışta hiç manuele alıp kullanmadım aracı. daha doğrusu o paniklediğim kalkış denemesinde manuele çektim ama direk 1. viteste kalkış yapmaya çalışmıştım. şimdi hatırladım. araç duruyorken vitesi sağa aldıktan sonra (+) yönüne çekip vitesi 2'ye getiriyoruz değil mi? yav bu tür angaryalarla uğraşmamak için otomatik aldık ama bunun ayrıntısı daha çokmuş. otomatik aracı, yoğun dur kalk trafiğinde debriyaj eziyetinden kurtarması için almıştım. bu eziyetten kurtuldum ama şimdi de acemi sürücü gibi yokuşlarda patinaj çektiriyorum.:) gerçi dediğin gibi yokuşlar da abartılı dik, Ankara'yı bilenler için söylüyorum; Taurus'un önünden cevizlidere caddesine çıkan yerde dimdik bir yokuş ve kırmızı ışık var. orda kırmızı ışığa yakalanıp da bu sıkıntıyı yaşamayan son model araç görmedim. Balatalardan gelen koku da o yokuşta oldu.

6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    o yokuşta hiç kalkmayan birçok araç var, patinaj yaparak kalkabiliyorsanız yine iyidir.

BAGKUR bunu beğendi.
  7. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    O kadar dikse 2 viteste kalkmaz daha da zorlar :D siz 4x4 yeni Tucson bakın o patinaja düşmeden kalkar.

BAGKUR bunu beğendi.
  8. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arabayı alalı 4 ay oldu. Taksitleri bitene kadar bununla devam. Ondan sonra sanırım kısmet olursa alacağım araç 4x4 olacak çünkü bizim evin yokuşlarını aşağısı kurtarmıyor tecrübe etmiş oldum bu arabamla. :)

9. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    aslında 4 mevsim denilen yaz-kış lastikleriyle o kadar patinaj yapamaz. arabanız güzel, lastikleri değiştirin çözüm olarak,

sadece ön iki lastiğe takıp deneseniz de olur.

0.FARUK ve BAGKUR bunu beğendi.
  10. ilkerbey

ilkerbey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    İlker A.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Aracınız hayırlı olsun. Aklıma takılan bir konu var sanırım 14 inch çapında jantlara sahip olduğunuzu yazmıştınız. Bu durumda mode plus değil de mode donanıma sahip olduğunuzu düşünüyorum. Eğer öyle ise 175 lik lastik ince gelebilir dik yokuşlar için. Bir de deri koltuk demişsiniz ama blue larda deri koltuk yok diye biliyorum. Kazasız sürüşler.

BAGKUR ve abdullah3471 bunu beğendi.
  11. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    @ilkerbey şu an aracın üzerindeki lastiklerin ebadı 195-50-R16 imiş ama bana kışlık lastik de verdiler. onun ebadı R14 olunca, aracın üstündeki de aynı sandım. Benim araç vitrin aracıydı, geri görüş kamerası, deri koltuk, büyük ekran dokunmatik ekran sonradan takılmış, araç havalı görünsün diye. park sensörünü de hediye ettiler. normalde yok dediğiniz gibi deri koltuk, geri görüş kamerası, park sensörü vs. hatta sis farları bile opsiyonel. standart değil. trafikte görüyorum benim aracın aynısından, sis farlarının yerinde çirkin bir siyah parça duruyor. aracın estetiğini bozuyor resmen.

ilkerbey bunu beğendi.
  12. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aracı ilk hareket ettirirken bazen gaza biraz sert mi basıyorum nedendir bilinmez, aracın kafası karışıyor, 1. viteste motor bağırıyor 5-6 saniye düz vites gibi, sonra vites artırmak aklına geliyor aracın, tık tık tık 2-3-4 artıyor vites. Bu normal mi?

13. ihsan

ihsan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    ihsan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aynı yerden aynı kişiden aynı aracı almışız plakada ft kışlık takım bende aldım

Bende hızlı kalkış yapamıyorum heleki hafif yokuş varsa antipatinaj arabayı tutuyor araç askıda kalıyor ve kendisi ikinci vitese atıyor bu seferde toparlıyamıyor rezil ediyor insanı....çok kötü bir durum sırf bu soğutuyor dctden düz vites gibi seri kalkış yok tehlikeli bir durumdan kurtulmak için bassanız araç olduğu yerde kalıyor

Kötü yoldada acayip sarsıntı zıplama bundada var hattâ eradan daha fazla

BAGKUR bunu beğendi.
  14. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    @ihsan ikimizin de ilk otomatik aracı sanırım. Belki de bu seri kalkış yapamama ve en hafif yokuşlarda bile hemen patinaja girme durumu tüm otomatik araçlarda olan bir durumdur. Diğer markaların otomatik araçlarını test eden arkadaşlar bizi bilgilendirirse seviniriz. Bizim araba asfalt arabası, o yüzden kötü yoldaki performansına çok takılmamak lazım bence. Bunun dışında ben araçtan çok memnunum. Vites geçişleri kusursuz. Hyundai daha çok Elantra'yı ön plana çıkarsa da trafikte bizim aracın aynısından çok görmeye başladım. Özellikle bayanlar yeni Blue'yu keşfettikçe daha çok artacaktır bu sayı çünkü benim hatun çok beğendi aracı. Bayramda Ankara'dan Kırşehir'e giderken ibreyi 180'e vurdurdum birkaç saniyeliğine de olsa, araç sanki 110'la filan gidiyormuş gibiydi. İbreye bakmasam 180'le devam ederdim yola çünkü araba yağ gibi akıyor asfaltta. Aslında çok da iyi bir şey değil tabi. Araba biraz hissettirecek hangi hızda gittiğini ki ayağını gazdan çekesin. Sonuçta 4 teker ve her tekerde 5'er vida üstünde gidiyoruz. Gaz pedalına ayağımızın altında yumurta varmış gibi basmaya alışmak lazım.

memleket bunu beğendi.
  15. memleket

memleket Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    Ad Soyad:
    Mustafa Ö
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    5 değil 4 er vida :D

abdullah3471 ve BAGKUR bunu beğendi.
  16. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bunca zamandan sonra mı farkettin diyeceksiniz ama valla yeni farkettim :) Motoru çalıştırırken ve stop ederken sarsılarak çalışıyor ve duruyor. Bu normal mi? Bariz hissediyorum bu titreme veya sarsılmayı.

17. ilkerbey

ilkerbey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    İlker A.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Sırf bu konuyu denemek için kuşadası'nda çok dik bir yokuşun ortasında durdum. Normal kalkmayı denedim mükemmel bir şekilde hiç geriye kaçırmadan kalktı. Tekrar durdum, bu sefer ani olarak gaza yüklendim. Doğal olarak patinaja başladı, antipatinaj sistemi devreye girdi ve patinajı engelledi, sistem hemen devreden çıktığı için tekrar patinaja başladı, sistem tekrar devreye girdi. Bu birkaç kez daha tekrarlayınca durdum. Gördüğüm kadarıyla sistem gerekli müdahaleyi yapıp hemen devreden çıkıyor. Ya sakin bir kalkış yapmalı, ya da hemen sistem devre dışı bırakılmalı.

BAGKUR bunu beğendi.
  18. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim @ilkerbey . Zaman içinde araçla ilgili yeni gözlemlerinizi buradan paylaşırsanız çok sevinirim.

19. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Öncelikle herkesin bayramını kutluyorum. Cuma sabahı Ankara'dan K.Maraş'a gittim. Gerçek bir uzun yolda aracımı test etmek için güzel bir fırsat oldu. En çok merak ettiğim konu olan uzun yol yakıt tüketimi konusunda 4,5'u gördüm. Araçta 2 kişi ve neredeyse hiç bagaj yoktu, zaman zaman klima açıktı ve yine zaman zaman 120-130 km hıza çıktım. Demek ki 90 km sabit hızda ve klima kapalı kullansaydım 4'ü görebilecekmişim. Ankara'dan depoyu fullediğimde menzil 650 km gösteriyordu. Adana'ya geldiğimde deponun tam yarısı duruyordu ve menzil 300 küsuru gösteriyordu. Adana'dan sonra biraz bastım ve hesaplar şaştı tabi. Yani aynı yolda aynı şekilde devam ediyor olsaydım, 1000 kmyi rahatlıkla görecekmişim. Özetle ben kendi adıma oldukça memnunum aracın bu uzun yol performansından. @zeym06 Murat beyin titreme sorunuyla ilgili gözlemleri hâlâ kafamı karıştırsa da bu zamana kadar tık bile demedi arabam. İnşallah bundan sonra da demez. :)

20. ilkerbey

ilkerbey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    İlker A.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    @BAGKUR Ben de 2.200 km.lik bir antalya tatili yaptım. İzmirden Antalya'ya bagaj full, klima sürekli açık gittim. Korkuteline kadar 4,7 ortalamadaydı, sonrasında dağlar işin içine girince 5,3 e kadar çıktı. Yani otoban gibi düz yollarda 120 ile giderken 4,5 gibi yakıyor ama şehirlerin içinden geçerken dur kalk trafikte 5,5-6 aralığına çıkıyor. Bu arada 13.000 km.yi geçtim 7. viteste titreme gibi bir olay olmadı hala. Sadece 7 deyken hızlanmayı istersen ama gaza yüklenmezsen 7. viteste kalmaya uğraşıyor araba. sürüş modu seçeneği olsaydı ve sport moda geçebilseydik, gaza bastığımızda üst devirlere çıkabilmek için hemen düşürürdü vitesi. Büyük bir ihtimalle bu yeni elantrada denenebilir. Onda sürüş modları seçilebiliyor.

BAGKUR bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş