LPG KABLO

2015 Dizel I30 - Otomatik Vites Sorunu

'İ30 Forum - Club' forumunda darkenroad tarafından 5 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. darkenroad

darkenroad Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Oğuz Gül
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    arkadaşlar selamlar otomatik vites aracım bugün 1'den 3'e 3'ten 5'e 5'tende direk 7'ye geçti arada geçmesi gerektiği 2-4-6. vitesleri atladı. Aracı durdurup park etmek istedim bu kezde park esnasında geri vitese aldığımda araç hareket etmedi gaz pedalı boşmuş gibi gaz dahi yemedi. Bu sırada motor arıza ışığıda yandı musluk şeklinde olan. Aracı stop edip tekrar çalıştırdım problemler ortadan kalktı ancak arıza ışığı sönmedi. Servise gittim randevum olmadığı için üstünkörü baktılar bişeyleri temizleyip geri taktı usta (valörmü dedi valfmi dedi tam anlamadım) tekrar olursa şanzımanı komple indirip bakmamız lazım 3-4 gün sürer oda dedi. Az önce bu durum tekrarladı yine stop edip çalıştırdım düzeldi. Böyle bir şey başına gelen varmı?

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ustanın temizlediği volan olmalı.

aracınızın garantisi devam ediyordur herhalde. servis aracın volanını ya da komple kavramasını değiştirecektir.

DCT şanzımanların bazılarında servis ücretsiz olarak volan değiştiriyor:

3. darkenroad

darkenroad Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Oğuz Gül
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:

Evet volan olabilir onun gibi bir şey söyledi çünkü çok bildiğim bir konuda olmadığından anlamadım ben. Aracım 2015 model garantisi devam ediyor. Umarım garanti kapsamında değerlendirilebilir bu dedikleriniz işin kötü yanı şehir dışındayım aracı mecburen kendi şehrimdeki servise götürmem gerekiyor umarım yolda kalmam. Şu an gidişinde bir sorun yok gibi ancak geri vitese takınca araç anormalleşiyor.

4. darkenroad

darkenroad Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Oğuz Gül
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    Selamlar pek yanıt alamadık bu konuya ama benzer bir şey başına gelenler yada gelecek olanlar için bilgi yazma gereği hissettim. Aracımı servise bıraktım yaklaşık 3-4 gün serviste kaldı önce nedenini anlamadılar sonra genel merkezleriyle yazışıp şanzımanı indirme kararı aldılar. Araçta Çift kavrama, Vites çatalı ve pin vs birkaç parça değişti. Sağ olsun servis tüm parçaları garantiden halletti normalde 10bin tl üzeri bir masraf olacaktı. Aracı 2-3 gündür kullanıyorum bahsettiğim arıza şu an için düzelmiş gibi ancak zaten sürekli bir durum olmadığından uzun kullanımda test etmeye devam etmem gerekiyor. Ancak neden bilmiyorum yakıt tüketimim normalden fazla gibi duruyor şanzıman tamirlerinden sonra bu durum normal midir düzelir mi bilemiyorum. Biraz kullandıktan sonra yine buraya bilgilendirme yazacağım kazasız, arızasız sürüşler dilerim...

batuhanbas, adgny, Halil ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

geçmiş olsun,

mümkünse servis teslim fişinden hangi parçaların değiştirildiğini yazabilir misiniz?

DCT şanzımanlarda çok nadir duyuyoruz bu tip bir arızayı. arıza görülünce de servis çözüyor.

gokhan06 ve suleymanozer bunu beğendi.
  6. darkenroad

darkenroad Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Oğuz Gül
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    Üstat servis teslim fişini gördüm imzaladım ancak bir nüshasını bana vermediler bende açıkçası istemedim sistemde görünüyor nasıl olsa diye. Aklımda kalan parçaları yazdım bir önceki mesajımda internetten sorgulayabileceğim veya görebileceğim bir yer varsa ordan bakabilirim belki yada bu tip durumda karşılaşan olursa bana ulaşırsa servisten fişi isteyip yardımcı olabilirim. Bugün 5. gün herhangi bir sıkıntım halen yok ancak yakıt tüketimi hala yüksek seviyelerde zamanla azalacağını ümit ediyorum.

suleymanozer bunu beğendi.
  7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Baski balatada degistiyse cok sanslisiniz, gecmis olsun.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş