LPG KABLO

2015 Blue Amortisör Hk.

'Accent Blue Forum - Club RB' forumunda Ridersonthestorm tarafından 18 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. Ridersonthestorm

Ridersonthestorm Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    Samet fıçıcı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Dostlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. 2015 CRDi dtc aracım hakkında merak ettiğim bir konu var. Burada eski yıllara ait araçların amortisörleri hatalı olduğu için değiştiğini okudum. Fakat benim aracım 2015 model arkalar vurmuyor ama yanal olarak çok sallanıyor. Bu amortisorlerin bağımsız olmamasından mi kaynakli? Eski amortisör sorunu düzeltilmiştir diye düşünüyorum. Lstiklerim yeni ve yol tutusunda bir sikinti yok.

2. Ridersonthestorm

Ridersonthestorm Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    Samet fıçıcı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bir sorum daha var yer kaplamadan buraya yazayım. Malum aracı 4 yaşında aldım. Silecek suyu sıktığım zaman çok aşağıya ve dengesiz atıyor. Bunu nasıl düzeltebiliriz?

3. obenyurdakok

obenyurdakok Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    abdullah yurdakök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat
    Aracim 2016 CRDi blue. Hyundai servisine gittiğimde bana arka amortisörleri servisten değiştirebilecek lerini soylemislerdi. Dizayn hatası dediler.Sebebini bilmeden(sizin bahsettiğiniz şikayetler olabilir) değiştirmelerini söyledim.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,194
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Belki basit bir rot ayariyla da duzelebilir. Önce sorun tespit ettirilmeli.

5. ramazan boran

ramazan boran Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    ramazan boran
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Assan arızalı olan amortisörü degiştirmiyor. 2018 model Hyundai Accent Blue mode plus dizel aracım vardı 32 000 km dedir. Aracımda arka alt iki taraftan yükseklerden ve tümseklerden gecerken aşırı ses var kılık kılık diye, gecmişte bu sesten dolayı Konya merkez de olan Hyundai İrent plaza, Hyundai Ontur plaza servislerinden konu ile alakalı randevu istedim her ikisine de değişik tarihlerde gittim. Şikayetimi arz ettim. Ustayı çağırdılar kontrol için keşif sürüşü yaptılar. Lifte kaldırıp baktılar amortisörden geliyor bu ses denildi, normal dendi nasıl normal dedim, şimdiye kadar çok araca bindim böyle ses görmedim dedim, bir şey yapamayız denildi. Sonra aradan 2 ay geçtikten sonra Eskişehir de çalışmaya başladım Eskişehire geldim ve aynı şikayetle Eskişehir Seyyah Hyundai plaza servise randevu aldım. Aynı şikayetlerimi ilettim. iki usta bindi aracıma keşif yaptık araçta bende vardım. Ustalar bu ses amortisörden geliyor dediler. Değişim istedim aracım bu arada garantilidir. Ustalar degiştiremeyiz amortisörü dediler neden dedim? bu ses normal dediler nasıl normal dedim? çukurda ve tümsekde giderken aşırı ses var dedim size göre normal mi? dedim, değil dediler ama Hyundai maliyetten kaçıp böyle sert amortisör takıyor dediler. Ucuza kaçıyor ve takılan amortisör böyle ses yapıyor dediler ustalar ama sonuçta araca sıfır diye takılan amortisör set ve maliyetten kaçınılıp bozuk ses yapan amortisör takılmaz, servis bunu kabul ediyor ama değiştirmiyor, siz merkezi arayın dediler ordan degişim talep edin dedi servis, biz değiştirirsek bize ceza gelir dedi servis bana. Neticede Hyundai müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım. İlettiler şikayetimi merkeze ve kabul etmediler dört sefer Hyundai müşteri hizmetlerini aradım durumu bildirdim. Degişim kabul görmedi Hyundai merkezden bana bilgi geldi, degişim yapamayız garantiden dediler. Sonuçta araç sıfır alınmış iki yaşında bu ses normal değil Hyundai Assan garantili olan aracını garantiden değişim yapmıyor şikayetim budur.

Hyundai Assan dan isteğim aracımdaki ses amortisörden ise amortisör, başka bir arıza varsa aracımın bu ses sorununu sizlerin vasıtasıyla Hyundai Assan a iletilmesini ve sorunumun Hyundai Assan tarafından çözülmesini arz ve rica ederim saygılarımla

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Nisan 2020
  6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Orjinali yukarıda alıntılanmış mesajınızı düzenledim lütfen yazışmalarınızda anlaşılır imla kullanınız.

ramazan boran bunu beğendi.
  7. ramazan boran

ramazan boran Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    ramazan boran
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    teşekkür ederim yardımınız icin