LPG KABLO

2014 Yeni i10 Blue LPG

'Otomobil Testleri / Karşılaştırmalar' forumunda MSC tarafından 2 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. cenker_baba

cenker_baba Guest

bende bu inceleme sonrasında bir ara bu araca niyetlendim
    fakat bu fiyata bir önceki kasa dizel i20 alınabiliyor diye vazgeçtim özellik vs güzel ama rakam biraz yüksek kalmış sanki

2. ahmet4646

ahmet4646 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Ad Soyad:
    Ahmet Gençay
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

Paylaşıldı mı görmedim ama otopark sitesi de test sürüşü yapmış,aracı çok beğendiklerini söylüyorlar,hatta motor sesine falan hasta oldular,yol tutuşunu falan çok beğendiler.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Şubat 2015
  3. bykadir

bykadir Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,459
    Ad Soyad:
    Kadir Durak
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Geniş araçlardan hoşlanıyordum.Bu i10 görüne çok hoşuma gitti.Şu an param olsa 1.2 otm. elite alırdım.Acaba özürlü indirimiyle alsam kaç olurki.Gerçi para da yok :D.Hatta benim sonatadan sonra lpg bile taktırmaya gerek yok.Çok çok hoşuma gitti araba.

4. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    1.0 D-CVVT Kappa2 G3LA motor,
    Bilindiği üzere çok dayanıklı bir yapıda.

"1.0-liter engine also features a number of innovative features that reduce friction and vibration, the promotion of combustion more complete and increase durability. These include a shift of 11 mm, springs of conical valves, low-friction ‘hive’ that reduce noise, cooling Pistons, valves and tappets jets coated diamond (DLC) for durability, and the Pistons and piston rings of low voltage of the crankshaft which are coated by physical deposition vapor (PVD) long-lasting carbon type".

Birçok kişi 1.0 otomatik alıp, sonradan LPG takıldığında sorun yaşayıp yaşamamaktan endişeli.

Ancak LPGli ve LPGsiz 1.0 motorlar yapısal olarak aynı.

Ancak LPGli modelde fiziksel olarak fark, manifoldda.

5. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sayın yetkili, bu araçta hem benzin hem LPG aynı enjektörü kullanıyorda, LİKİT LPG sistemi mi var?

Bu motorun tanıtımında da ondan bahsediyor.

With tightened CO2 regulations and oil
    price fluctuation, the need for developing an LPG engine is growing. However, because of the shortage of LPG infrastruc-ture, demands on the development of Bi-Fuel engine – which consumes both gasoline and LPG fuel – are increasing. To meet these needs, Hyundai-Kia has developed the 1.0 l LPI Bi-Fuel version of the Kappa. Volumetric efficiency of the
    Kappa 1.0 l Bi-Fuel engine is improved by applying a Liquid Petroleum Injection (LPI) system. This injects LPG into each cylinder head port’s entrance and controls the rate of fuel flow accurately. Therefore, CO2 is reduced by 5% while power is improved as much as in the gasoline vari-ant. The Kappa LPI Bi-Fuel engine is equipped with both gasoline and LPG
    injector. And because of poor conditions in the combustion chamber caused by the dry characteristic of LPG, superior valve seats and valves in properties of abrasion, corrosion and heat conductivity are devel-oped. Also, the piston top ring is PVD (Physical Vapour Deposition) coated to
    improve durability.

6. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Üç silindirli 1.0 litrelik Kappa motoru özel bir sürümü (piston ve subapların güçlendirildiği) kullanılmıştır. LPG işlemek için motor (0.7 Bar tarafından basıncını azaltarak gaz haline sıvı LPG dönüşür) bir selenoid vana, vaporizatör, bir gaz filtresi ve bir enjektör modülünü içeren bir ek yakıt sistemi ile donatılmıştır.

Kore'de yapılan, motor Kappa ailesi çifte CVVT (sürekli değişken supap zamanlaması), dökme alüminyum blok dahil olmak üzere birçok ortak özellikleri paylaşır, off-set krank mili, bakım gerektirmeyen uzun ömürlü triger zinciri ve düşük sürtünme 'arı kovanı' valfi yaylar.

LPG iki yakıt tankları-düzenli 35 litre (9.2 galon) öncesinde arka aks düzenli pozisyonda benzin tankı ve gövde kat altında bulunan 27 litrelik (7.1 galon) basınçlı LPG tankı ile donatılmıştı.

MAERKEK ve cihan7 bunu beğendi.
  7. cihan7

cihan7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    cihan aydın
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Verdiğiniz bilgiler çok değerli. Diğer forumda da anlattığınız gibi motor yüksek devre karşı ciddi manada güçlendirilmiş. Ben lpg ile sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum ancak sizin bulduğunuz kişinin arabasını incelemek lazım. Malum önümüzde pek örnek yok.Ve sizin bulduğunuz kişi standart yerli bir kitle arabasını 50000 km yürütmeyi başarmış.

8. uberjager2

uberjager2 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ad Soyad:
    Ali Dxxx
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Merhaba
    Arabayı 17500 km dir kullanıyorum. Şu an 57000 km devirmiş durumda varsa merak edilelen bişey yardımcı o labilirim.
    Arabamın bir özelliğinide keşfettim. Depoda hiç benzin olmasa bile arabanın direk lpg ile çalışabiliyor. Bunu yaparken lpg ışığı hiç sönmüyor. ve arkadan tık sesi kontak açar açmaz geliyor. Akabinde araba marş verilince çalıştırıyor.

MAERKEK bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş