LPG KABLO

2014 model i10 a stepne lastik

'İ10 Forum - Club' forumunda yasariko tarafından 29 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. yasariko

yasariko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    yasar celik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Aranıza yeni katıldım.Aracım 2014 model i10 otomatik araçta stepne lastik yok tamir takımı var ben stepne lastik kriko alıp koymak istiyorum tavsiyesi olan varmı acaba.

2. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    mini lastikler satılıyor yapı marketlerde yada internette 250 tl falan

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    i10 kısa aks mesafeli şehir içi için üretilmiş bir otomobil, stepne koyma gereği duymamışlar tabi bununla uzun yola gidilmez değil ama gidilecekse stepne gerekebilir illa ki gerekir, öyle durumlar vardır ki iki lastik yada dördü birden patlayabilir o zaman bir tane stepnede iş görmez, i10 un stepnesi yerine koydukları tamir takımı ile dört lastiği birden tamir edebilirken stepne ile sadece bir tek lastiğin patlağını giderebilirsiniz tabi lastikte yarılma olmazsa. Ha o zaman diyecekler ki hem tamir takımı ve pompa olsun hem stepne:D tamam eyvallah iyi güzel... ancak geçenlerde f1 pistinin bağlantı yolunda akfırat yolunda bizim hayta gençler modifiyeli arabalarıyla gezerken polis peşlerine takılmış ve hesapta önlerini keseceğini düşündüğü yola çivili kapan kurmuş modifiyeciler kayıp vermeden kaçarken yola kurulan kapandan kazayla geçen bir aile babası abimizin dört lastiğide mefta olmuş bunu anlatan kişi bir arkadaşım. Tamir takımı yarılmış lastiği tamir etmez ama dört lastik birden ufak delik olsa tamir edebilir tabi tamir takımının tıkayıcı ilacının eldeki stoğuna bağlı:)

Benim arabamdaki stepne lastiğin kendisi değilde tekerleğin jantı çok işime yaramıştı, arabayı ilk aldığımda daha 2000km deyken kaldırıma yanaktan 30km hızla kayarak çarpma sonucunda eğilen jantımı stepne ile değiştirip masrafsızca kurtarmamı sağlamıştı sonra yeni bir jant alıp stepneye koymuş ve eğileni hurdaya göndermiştim. Stepne sadece lastik değil sonuçta yedek bir jant içerir. Bizim jantlar serviste çok pahalı tanesine en az 200-300 lira fiyat çıkarıyorlar yani teneke bir jant bile ucuz bir çelik jant parası eğer şu an orjinal jantlarınız çelik jant ise ve stepneyi de bu janttan yapacaksanız servis tanesine 400-500 lira fiyat çıkarır

Sürekli şehir içi gezen adama stepne gerekmez heryerde lastikçi bulunur patlamış tubeless lastiğin havası lastikçiye kadar inmez inse bile şişirilip lastikçiye kadar gider. Yarılmamışsa.

Olaya çok stratejik bakarım

Karar sizin:)

<<bülent>> ve mekanic bunu beğendi.
  4. özgürkeskin

özgürkeskin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    özgür keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli: