10 Kasım LPG KABLO

2014 Elantra Elite Geri Görüş Kamerası Değişecek

'Görüntü & Multimedia Sistemleri' forumunda Eflatun78 tarafından 25 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. Eflatun78

Eflatun78 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Atilla Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    78-KARABÜK
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Arkadaşlar merhaba,
    2014 Model Hyundai Elantra Elite donanım aracım var. Üstünde orjinal olduğunu sandğm Daichi marka multimedya sistemi mevcut. Geri vitese taktığmda kamera görüntüsü gelmiyor ama park sensörü çalışıyordu. Bugün kamerayı söktüm ve 12 V besleme gelip gelmediğini ölçü aleti ile kontrol ettim. 12 V geldiğini görünce kamerayı yerinden sökerek başka bir görüntü sistemine taktık ve yine görüntü gelmedi. Kameranın arızalı olduğunu düşünüyorum. Yeni kamera satın alacağım ama orjinalinin yerine koyduğumda oradaki boşluğu doldursun, açıkta bir yer kalmasın istiyorum. Önerebileceğiniz bir marka model varmı?. Orjinal ürünü bulamadım. Orjinal ürünün alt kısmı kare ve tırnakla yuvaya oturuyor, vida v.b. bir aparatla montajlanmamış.

Not: Geri vitese taktığımda multimedya ekranında herhangi bir değişim olmuyor.

Son düzenleme: 25 Kasım 2019
  2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    plakalık tipi olan kameralara da baktınız mı? orjinalin yerine birebir olacak bir kamerayı bulmak zor bence. servise de fiyat sorablirsiniz.

<<bülent>> bunu beğendi.
  3. Eflatun78

Eflatun78 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Atilla Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    78-KARABÜK
    Araç Modeli:
    Cevap için teşekkürler. Tahmin ettiğim gibi kamera arızalıymış. Bilmediğim ise orjinal kamerada bir çerçeve olduğu ve 2 vida ile sökülüp başka bir kameraya takılarak arabadaki yuvaya oturtulduğu. Sorunum çözüldü. Teşekkürler.

Halil, <<bülent>> ve FATİH2841 bunu beğendi.
  4. FATİH2841

FATİH2841 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad Soyad:
    FATİH Tosun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    benim kamerada sıkıntılı nerede yaptırdınız acaba

5. Eflatun78

Eflatun78 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Atilla Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    78-KARABÜK
    Araç Modeli:
    Fatih bey mesajınızı yeni gördüm. Ben Samsun'da yaşıyorum. Samsun'da PNR Oto ses ve görüntü mğazasında yaptırdım. Üzerinde marka ve model yazmıyor. 150 Tl'ye satın aldım kamerayı. Ancak gece görüntüsü eskisine göre daha kötü. Piyasa araştırmmda 250 Tl'ye kadar kameralar vardı. Muhtemelen onların görüntüsü daha iyi olabilir. Ama internetten satın alacaksanız arabanıza uyumlu olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Montaj edeceğiniz kısımda sorun çıkabilir. Bulunduğunuz şehirde sanayide bu işi yapan firmalar mutlaka vardır. Bu mağazaları google'den aratıp bulabilirsiniz. 10 dk'da montajı bitmekte. Son olarak sorununuz kameradanmı yoksa başka bir sorundan mı diye montaj yaptırmadan önce satıcıyla görüşün, önce yeni bir kamera taksın ve deneyin görüntünün gelip gelmediğini. Sonra satın alırsınız.

Halil bunu beğendi.
  6. FATİH2841

FATİH2841 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad Soyad:
    FATİH Tosun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Teşekkür ediyorum cevabınız için bende müsait zaman bulamadım bi türlü işi çözünce buradan paylaşırım

Eflatun78 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş