LPG KABLO

2013 1.2 Benzin'li I20 Motordan Gelen Ses

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda oguztkn tarafından 23 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. oguztkn

oguztkn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    Oğuz Tekin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Merhaba Arkadaşlar,

2013 model full servis bakımlı araç sahibiyim. 27 mart 2018 de 5 yıllık garantisi doldu aracın. 1 mayıs 2018 den beride videoda da duyulan bir ses gelmekte motordan. Servise gittim motorun itecekleri, fincan ve zincir kısmı değişecek dediler ve 4bin TL' den kapıyı açtılar. İyi niyet garantisi diye birşey duydum bunu servisten talep ettim garantilik bir durumu yok dediler. Bende Assan'a yazdı durumu ertesi gün cevap verdiler aracın mekanik garantisi bittiğinden işlem ücretli yapılır dendi. Arabaya hyundai'nin kendi servislerinde başka usta eli değmedi şimdi garantisi bitti ve 2 ay dolmadan 4 bin TL masraf çıkardı bir de 55 bindeki bir aracın motorunun açılması konuşuluyor ne yapmalıyım bir yol gösterebilir misiniz? (Hyundai'nin .com.tr olmayan .com üzerinden de durumu ingilizce olarak bildirdim 2 gün önce ama hala ses çıkmadı. Bir üzerine servis böyle çok fazla kullanma aracı daha büyük masraf açarsın diyor.

Şimdiden Teşekkürler İyi Günler...

2. ierkus

ierkus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    147
    Ad Soyad:
    İsmail er
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    baya gürültülü çalışıyor sesin nerden geldigini bilemedim ama bence farklı servilere ustalara götürün yaptırmasanızda en azından başka fikirler oluşur aklınızda..

Bu Sayfayı Paylaş