LPG KABLO

2011 Hyundai Sonata SE 2.4L

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda EastBlooD tarafından 10 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. attkenan33

attkenan33 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    Kenan B.
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    Tam hatırlayamadım ama galiba önce ÖTV yi koyup, ÖTV li fiyat üzerinden KDV yi koyuyorlardı galiba. Sonuçta verginin de vergisini ödediğimiz değişmez bir gerçek...

2. EastBlooD

EastBlooD Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

Düzenleyen : EastBlooD

3. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif

4. EastBlooD

EastBlooD Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

5. EastBlooD

EastBlooD Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    01 Ocak 2012 - Washington Park - Albany - NY

6. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Alakasız olabilir de kullandığınız D-SLR makine marka - modeli ve lensiniz nedir acaba ?

7. EastBlooD

EastBlooD Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yaklasik 2 senedir (belki de 3 oldu tam emin degilim) kullandigim makina ve lensler bunlar ;
    Fotograf Makinasi : Canon EOS 350D Rebel XT
    Lens 1 :Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS Lens
    Lens 2 : Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS Lens Review
    Fotograflarin cogusunu 2. lensle cekiyorum.
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

8. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Çok teşekkür ediyorum, sizin de Canon kullandığınızı öğrendiğim iyi oldu. 18-55 zaten kit lensidir sanıyorum. Neyse konuyu dağıtmayalım, D-SLR muhabbeti bitmez :)

9. ersin1875

ersin1875 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    bu aracın lastikleri aracın iriliği yanında sönük kaldığını farkettim...ya da bana öyle geldi...jantlar kaç inch acaba?

10. EastBlooD

EastBlooD Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; border-: initial; ">
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; border-: initial; ">
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; border-: initial; ">Ustad rica ederim, ayrica haklisiniz 18.55 kit lensi ancak ben aldigim zaman bu model ile gelen hicbir 18-55mm lens'de IS ozelligi yok idi. Bende ki de macro denemesi yaptigim bir gun tripod'un devrilmesi ile kirildi ve firsat bu firsat IS buldum bir tane ebay'den ucuza sifir ve hemen siparis verdim. Yaklasik 3-4 ay sonra da 55-250mm lens aldim yine IS. <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; border-: initial; ">
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; border-: initial; ">Masallah bu konulardan anliyorsunuz gordugum kadari ile. Bende yeni yeni ogreniyorum. DSLR makinalara gectikten sonra artik imkani yok compact makina almam yada kullanmam ancak ogrenecek daha cok sey var ! DSLR ayarlari inanilmaz fazla ve karisik. f stoplari ogrenene kadar canim cikti yani hangi fotograf icin hangi f stop kullanilir (gerci daha tam ogrenemedim ama) <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; border-: initial; ">
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; border-: initial; ">Konuya girersek cikabilirmiyiz bilmiyorum.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

Lastiklar 18 inch. 2011 Hyundai Sonata SE modellerinin hicbirisinde 16 yada 17 inch secenekleri yok, araci alirken en cok goze bakan ozelliklerinden birisi benim icin buyuk 18 inch tekerler idi. Fotograftan belki kucuk gorunuyordur ama boyutlari gayet iyi su anda beni icin.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

11. EastBlooD

EastBlooD Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    01 Ocak 2012 - Aksam uzeri evin arkasinda ki bos arsada cektigim bir fotograf... https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

12. ersin1875

ersin1875 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    eğer 18 inch le bana küçük görünüyorsa başka söze gerek yok...araç kamyon yarısı maşallah...allah kaza bela vermesin...

13. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Kompakt makine ile istediğim sonuçları alamıyorum her ne kadar kullandığım kompakt alet SLR-Like gibi bir alet olsa da. Nikon ve Canon arasında gidip geliyordum yeni makine için, 1 haftadır sabahlar oldum yorumları okuyacağım diye. Yakın zamanda Eos 60D alacağım, Canon all the way diyorum :) 350D body ile harika sonuçlar alıyorsunuz, D-SLR ın ayarları bitmediğinden gerçekten alışması uzun zaman alıyor.
    Ersin abi bu tasarım serisindeki tüm Hyundailerde aynı sıkıntı var, ufak görünüyor jantlar. Elantrada da aynı sıkıntı var, 17 inch jant bile taksan bi ufak görünüyor.

14. EastBlooD

EastBlooD Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; border-: initial; ">Sagolun, Allah hicbirimize kaza bela vermesin insallah.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

Bence Nikon yada Canon arasinda oyle inanilmaz farklar yok ama ben de yeni bir makina almayi dusunuyorum ve kesinlikle canon icin "all the way" diyorum. Sanirim kullanimi daha kolay ve simdi kim ugrasacak nikonun ayarlarini ogrenmek icin.
    60D cok tutuluyor ve isim yapmis bir makina yani kendi fiyat araliginda. Benim icin eos 350d compact'dan dslr 'a gecisin ilk adimi idi ve dsrl dunyasina giris yapmak icin inanilmaz bir amator makinasi.
    Cektigim bazi fotograflara buradan bakabilirsiniz.

http://dogukan.deviantart.com/

https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

Bu da ornek :

Düzenleyen : EastBlooD

15. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Canon ve Nikon arasında fark yok diye düşünüyordum ta ki 1 haftadır sabahlara kadar karşılaştırma yapana dek. Sizin orada çok daha ucuza alma imkanınız var, eğer bütçenize göre bir Nikon bir de Canon belirlerseniz size aralarındaki farkları özel mesaj olarak uzun uzun anlatabilirim :) Ayrıca 350D ve o lenslerle bu performansı alabildiyseniz 60D ve 1-2 kaliteli lens ile çekeceğiniz fotoğrafları düşünemiyorum.

16. EastBlooD

EastBlooD Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Valla 350D ile performans nasil alinir ben kisaca size anlatayim.
    Fotografini cekmek istediginiz objenin, mekanin, cicegin, bocegin, insanin 3-5 tane fotografini cekip daha sonra bilgisayarda en iyisini secmek ve albume eklemek.
    Aksi halde 350D makinayi elinize alip geziye gittiginiz bir gun salliyorum 8GB kart ile cekeceginiz RAW+JPEG 1000 tane fotografi evde PC 'de actiginiz zaman hayal kirikligina ugrayabiliyorsunuz. Bu benim basima cok geldi. Yani kameranin kucuk ekraninda fotografa bakiyorum harika gorunuyor ama eve geldigim zaman bir bakiyorum ya blur cikmis yada beyaz patlamasi olmus v.s. yani kesinlikle guven olmuyor. Bu yuzden yakin ayarlarda 3-5 tane cekmek gerekiyor ki arada bir tanesi saglam ciksin. Tabii bu benim gibi amator bir fotografcinin teknigi pro olanlar belki de tek seferde istedikleri sonuclari aliyorlardir.
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif

Bu arada ileride alirsam egerCanon EOS 5D Mark II almak istiyorum.
    Nikon ile kiyaslanir karsiligi nedir bilmedigim icin fark nedir de soramiyorum ama alirsam bu makinanin bana en az 10 sene yeteceginden eminim.

17. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Nikonda bi karşılığı yok o aletin, bambaşka bi dünya :) 2 aya kadar Mark III çıkacak, onu bekleyin tam olsun derim.

18. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Kardeşimde full frame m2 canon var, renkleri v.s. şu ana kadar gördüğüm en iyi alet, nikon'u kullanan profesyonel katolog çekimi yapan bir arkadaşım var, stüdyoda çekim yaptık bence başarılı değildi. Tabii bu işlerde lens'de çok önemli.

19. EastBlooD

EastBlooD Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Para yetmez onahttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gifUstelik yukarida ki aletin lenssiz fiyati $2100 dolar ve benim bu aleti almam icin gelecek "Black Friday" indirimlerini beklemem gerekiyor. Gecen ay black friday dedikleri gun yaptiklari indirimde $5000 dolarlikCanon EOS 1D Mark IV makinayi $2300 dolara indirmislerdi ama hanimi kandiramadigim icin alamamistim. Onun acisi var hala icimdehttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

20. EastBlooD

EastBlooD Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Baska bir konu baslici acip biraz kendi cektigimiz fotograflardan eklesek karsilikli nasil olur acaba ?https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

Bu Sayfayı Paylaş