LPG KABLO

2011 Elantra'dan 2014-15 Elantra'ya Geçiş?

'Elantra Forum - Club (MD/UD; 2010–2015)' forumunda aykoroglu tarafından 7 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Merhaba arkadaslar. Bir konuda fikir, bilgi ve deneyimlerinizi merak ediyorum. 2011 model elantrami 3 yili askin bir suredir severek ve begenerek kullaniyorum. 11-12'lerde kronik olarak bilinen arka savurma hissi (kismen de olsa) ve direksiyon takilma olayini garanti kapsaminda hallettik ve sorunsuz sekilde gidiyor sukur. Ancak model yukseltmek ve dizel araca gecmek istiyorum. Aracin tasarimini da cok begendigim icin 14-15 model dizel elentra alma gibi bir dusunceye giristim. Ancak 11'lerde yasadigimiz bu savurma hissi ve direksiyon problemleriyle ilgili net bir bilgi bulamadim. Acaba 14-15'lerde de bu sorunlar devam ediyor muydu? Bir kac yerde direksiyon konusunda 2016 model icin benzer problemler okudum. Bilgisi olan arkadaslar paylasabilirse sevinirim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Ndurust45

Ndurust45 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad Soyad:
    Nuri Uslu
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    11 elentradan 14 dizele geçtim. 11-13 kasalar daki savrulma yok. 1 senedir kullanıyorum, 162 ile giderken sadece bir kere soldan sağ şerite attı toparladı araç kendini. Eps sayesinde ama viraj tatlı sertti olur o kadar. Ama arka torsiyon kullanıp bağımsız mchapirseon süspansiyon olmadığından her kasis, çukur geçişini aşırı hissediyorsun.

Bu Sayfayı Paylaş