LPG KABLO

2010 Hundai Era Vuruntu Sorunu

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda ahmetatici tarafından 5 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. ahmetatici

ahmetatici Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Ahmet ATICI
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar .aracimin baski balata değişimini yaptirdim.debraj çok yumuşadı.ilk problem debrajin çok yukarda kavraması oldu.sonra ayar yapıldı istenilen seviyeye geldi ama 300 km kecti tekrar sertlesmeye basladi ve vaski balata değisiminden hemen sonra araçta kavrama noktasinda düşük devirde titreme vuruntu oluyor. Resmen düşük devirde özelikle ikinci ve üçüncü vitese attigimda vuruntu oluyor titriyor araba.usta bana bu araçlar düşük devirde kullanılmaz gibi akla yatmayan şeyler söylüyor.diyorum öncesinde de bu şekilde kullanıyordum hiçbir problem yoktu.o zaman baskı balata bitikti o yüzdendi diyor. Arkadaşlar sizlerden ricam araçlarınızda düşük devir kullanımlarında vuruntu , titreme yapiyor mu.

2. ferhat3434

ferhat3434 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    ferhat ar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    İlk önce düşük devirde vuruntu yapıyorsa şanzıman alt takozu sağ motor kulağı bide akünün hemen altında olan sanzıman üst kulağına baktırman lazım o vibrasyonu bunlar yapar baskı balata değişimde montajda sorunda olmuş olabilir geçmiş olsun

3. ahmetatici

ahmetatici Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Ahmet ATICI
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    tşkler.bugün arabayı bıraktım yarın sabah alacağım tekrardan söküp kontrol edecekler baskı balatayyı.

Bu Sayfayı Paylaş