LPG KABLO

2009 1.4 Era Araç Stop Ve Geç Çalışma

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda Kyt2042 tarafından 22 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. Kyt2042

Kyt2042 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    KENAN kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    4-AĞRI
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Öncelikle selamlar arkadaşlar.
    Aracım 2009 1.4 atiker benzin lpg
    Aracımda benzinde giderken stop etme vardı benzin pompasını değiştirdik düzeldi. Aradan 5 ay geçti araçta ilk marşta 5 6 saniyede almaya başladı İlk marşı basıp sonra 2. Marşı deneyince hemen alıyordu. Araba 5_10 dk bekleyince yine zor alıyor ama 5 dk dan kısa beklersen hemen alıyordu Bir ustaya götürdüm benzin pompası şamandırayla beraber buji ve kabloları değişti düzelmedi. 1ay benzinde binecen dedi mantıksız geldiği için denemedim. Şimdi de hem benzinde hem LPG de gaza basmadığım yada ayağım debriyajda iken yağ lambası yakıp stop ediyor. Marşı geç alma devam ediyor ama sabah soğuk olduğu zaman tık diye marşı alıyor Forumu araştırdım ama buna benzer sorun bulamadım bir yardım lütfen...

2. KungfuPanda

KungfuPanda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    66
    Ad Soyad:
    Onur Taşkıran
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    bilmiyorum işinize yarar mı.. Lakin benimde başımdan geçenleri anlatayım.. Aracımda ısınıp kapandıktan sonra takribi 5 dakika sonra marş yapmak istediğimde geç alıyordu. Rolanti dalgalanması vardı. bugün komple lpg'yi bitirip kapattım aracın benzin deposunu full yaptım. aynı anda würth enjektör temizleyici attım depoya.. Bununla beraber liquid moly boğaz kelebeği temizleyicisi ile birlikte boğaz kelebeğini sökmeden sondalı spreyi sayesinde temizledim. aracı otobana çıkartıp 4-6 bin devir aralığında araca yüklenerek yaklaşık 30 km yol yaptım.. şuan rolanti dalgalanması yok oldu... Geç çalışma kayboldu... bir kaç gün tekrar gözlemleyeceğim aksi bir durum olursa yine yazarım zaten..

ai_torcuk bunu beğendi.
  3. Kyt2042

Kyt2042 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    KENAN kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    4-AĞRI
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Ondan aldım kullandım ama etki etmedi yaklaşık çeyrek depo benzini kullandım ama boğaz kelebeğin temizlettiririm

Bu Sayfayı Paylaş