LPG KABLO

2007 Coupe 1.6 Dohc Tuscani ?

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda fewsy tarafından 8 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. fewsy

fewsy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Fevzi Başoluk
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Coupe FX (1996-2008)
    İyi akşamlar arkadaşlar. 2007 Coupe 1.6 almayı düşünüyorum ve Salı günü nasipse satış işlemlerini gerçekleştireceğim. Yalnız aklımda bazı sorular var. Aramızda Coupe sahibi olanlar aydınlatır inşallah..

Alacağım araç 1.6 Dohc 2007 model Siyah renk 209.000 Km'de.. Ufak tefek 300 tl 400 tl 4 adet kazası var..
    Biraz hor kullanılmış ama orjinalliği pek bozulmamış bir araç. Bugün ilk defa kullandım yol tutuşu ve konforu mükemmel. Sadece parça konusunda biraz tedirginim..

-Yedek parça konusunda pazarı geniş mi ? Her parçası bulunur mu ?
    -Kronik bir arızası var mı ?
    -Alacağım araçta Sunroof perdesi yok. Sahibi bazı modellerde olmadığını söyledi bu doğru mu ?
    -Yakıt durumu sizce nasıl ? Alacağım araç LPG'siz benzinli sadece..
    -Sahibi Lifterlerden araö ilk çalışınca ses geliyor ısınınca kesiliyor diyor. Bu büyük ve önemli bir sorun mu ?

Şimdiden çok teşekkür ederim..

Alacağım araç da bu.

2. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhabalar,
    Parça konusunda ben bu güne kadar sıkıntı yaşamadım fakat bazı parçalar Kore'den gelebilir ve bu süre 15-20 günü bulabilir.Örneğin ben sağ el freni telini 15 gün kadar beklemiştim.
    Benim bildiğim kadarı ile kronik bir arızası yok aracın.
    Sunroof perdesini bilmem ama 2007 araçların bazılarında eksik parçalar var.Mesela benim 2007 yılında Hyundai plazada baktığım Coupe 1.6 da kaput altındaki siyah yalıtım yoktu ve motor kapağını da görememiştim yanlış hatırlamıyorsam. 2006 Coupe'ye göre liste fiyatı daha düşüktü.Siz araca tekrar bakmaya gittiğinizde kaput altında yalıtım var mı bir bakın.Eğer yalıtım yok ise belki sunroof perdesi de o araçlara konmamış olma ihtimali var.Şunu da hemen belirteyim 2006 üstü modellerde kullanılan kapı tutma kolları gibi gri renkli parçalarda solma dökülme gibi sıkıntılar var.Alacağınız aracın benzinli oluşu bence iyi bir şey, motor durumu uzun süre LPG li kullanılmış araca göre daha sağlıklıdır.Aşağıda bir örnek resim koyuyorum, kaputu açıp bir kıyaslayın eksik var mı yoksa aynı mı.

Son düzenleme: 9 Temmuz 2018
    fewsy bunu beğendi.
  3. fewsy

fewsy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Fevzi Başoluk
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Coupe FX (1996-2008)
    Öncelikle ilgin ve alakan için çok teşekkür ederim abi. Baktığımda evet vardı motor koruma plastigi ve kaput yalıtımı. Yalnız sol çamurluğunda Hyundai amblemi yok ama sağ taraftakinde var. Sahibi değişmedi diyor. Çoğunda böyle imiş. Ne kadar doğru bilemiyorum.. Kapı kolları siyahtı bu aracın. Aksesuar kısmı biraz tadilat istiyor. Sunroof düğmesi, perdesi, benzin kapağı açma tuşu vs.. Bu parçalarıda orjinal takmak istiyorum. O yüzden yedek parça konusunu sordum abi.

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    1.6 hyundai coupe lerde aynı model yılının 1.6 elantra motorunun aynısı bulunur elantra motorunun parçaları da coupe nin motoruna uyacaktır piyasada 2005-2008 elantra çok var ama coupe az var haliyle 1.6 coupe almak motor konusunda sıkıntı yaşatmaz.

Eski sahibi orjinal yağ filtresi ve uygun motor yağı kullanmamış olmalıdır ki otomatik supap boşluğu ayarı yapan lifter yani supap iticilerinden ses geliyormuş bu ciddi bir problem değil gerçi 100-200 liralara çözülebilecek bir mesele ancak ısındığında düzeliyorsa pek bir gerek te yok

bu görünümde bu tipte bir otomobilin sahibi lpg ve yakıt konusunda düşünceli olmamalı derim ben. Varsın yaksın yani clio symbol değil bu karıştırmamak lazım keyif arabası sonuçta arkasında taş taşımayacaksınız yada olur olmaz her yola vurmayacaksınız herhalde yani lpg nedir coupe ye:) bence yakışmaz ha lpg li hyundai coupe olmaz değil olur ama hoş birşey değil.

Son düzenleme: 9 Temmuz 2018
    Blue-Tuscani bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş