10 Kasım LPG KABLO

2006 1.5 Crdi Admire

'Isıtma & Soğutma & Klima Sistemleri Sorunları Ve Ç' forumunda tasyurek tarafından 10 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. tasyurek

tasyurek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet emin
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Merhaba arkadaşlar,
    2006 model 1.5 crdi admire sahibiyim
    Yap değişimine gittiğimde usta yağ soğutucusunun bozulduğunu bu nedenle aracın soğutma suyuna yap bastığını söyledi.Yağ soğutucusu değişti ve motor yıkandı.Bundan sonra şehirler arası giderken araç kaloriferinin sıcak üflemediğini farkederek hararet yapmadan sağa çektim, soğuttum ve su eklemeye başladım.motorun arkasında muhtemelen ısıtma sistemi ile ilgili olan bir bölüme giden kısa bir borunun girişten sızdırdığını gördüm.kesip ekleyerek aracın suyunu tamamlayarak yola devam ettim.sabah suya baktım eksilmemişti, yine de ustaya gidip hortumu yeniledim ve herhangi sorun olup olmadığını sordum.Usta, yağ sağlam, yakmamışsın korkma dedi...O gündem sonra takribi 300-350 km yol yaptım ve bu gün aklıma düştü suyuna bakayım dedim, eksik.herhangi bir sızıntıya rastlamadım.yağ rengi ve kıvamı normal.radyatörün içi temiz.ancak yedek su bidonunda yağ var.bunun yağ soğutucusu değişimi öncesinden kalıp kalmadığından emin değilim..Suya yağı karıştırmış olsa radyatörde de yağ olması gerekmez mi, bu araç yine nerden nereye su kaçırıyor olabilir, bu şekilde kullanıma devam edersem ne olur, kesin ve keskin çözüm nedir, yardımcı olur musunuz?

2. tasyurek

tasyurek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet emin
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Sorunun kaynağını buldum.yine bir hortum yırtılması.Ancak hortumun nerden geldiğine ve nereye gittiğine dair hiç bir fikrim yok.kalın bir hortum kalibre olarak.resmini çektim fakat yükleyemedim :/

Bu Sayfayı Paylaş