LPG KABLO

2006 1.4 Getz Lpg De Gaz Yememe [çözüldü]

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda SeçkinTürk tarafından 28 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Öncelikle herkese iyi forumlar. Aracımda son 2 gündür bi anda 1000 2000 devirde gaz yememe sanki gaz bitmiş gibi bastığın gaz tepkisini alamama sorunu var gidişinde sorun yok. En çok yokuşta kaldırırken yapıyor bu sorunu stop edecekmişcesine boğuluyor sanki arabayı 3.viteste kaldırıyormuşum gibi... yada bi sokapa giriyorum 2 gün önce 2. Viteste aynı hızda girince bi sorun olmuyordu 2 gündür aynı şekilde giriyorum araba sanki 3. 4. Viteste girmişim gibi boğuluyor tabi sonra 3 4 saniye olmadan devrini alıyor.. yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum.. ha birde eklemeliyim BENZİN de Kesinlikle yapmıyor bunu..
    Araç 2006 1.4 Dohc GETZ

2. muyar

muyar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Mustafa Uyar
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    ilk başta bilinmeyen markalardan gaz aldınız mı?(Bazen, arabayı emanet verdiğiniz kişiler de ucuz yerlerden alıyorlar.) Bazı arabalar gaz kalitesi ve markası konusunda sıkıntı çıkarıyorlar. Arıza lambası yakabiliyorlar. (Hatta kendi başıam gelen bir sorundan örnek vermek gerekirse sorun eğer kısa bir süreliğine oluyorsa araç arıza lambası da yakmayabiliyor. Ancak arıza tarama esnasında görebiliyorum.) Eğer benzinde yapmıyorsa, sorun lpg sisteminden oluyor deniliyor tecrübelere göre. ilk aklıma gelen lpg regületörünün motor suyu ile ısınmadığı için soğuk kalması. Bu hatayı yaptığı zaman regülatöre dokunmanızı tavsiye ederim. Sıcak değilse motora çiğ gaz gidiyor demektir.

3. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim abi. sorunumu internetten araştırdığımda "gaz kelebeğinden olma ihtimali çok yüksek" kanısına vardım. ve bugün biraz uğraş sonucu gaz kelebeğini temizledim (balata spreyi ile) iyikide temizlemişim leş gibi yağ kir çıktı , kelebek görevi gören metalin etrafında resmen kurum olmuş.. herneyse temizledikten sonra baktım hala sorunum devam ediyor. ancak tekrar belirtiyorum ki bunu sadece alt devirlerde yapıyor, ayrıyetten araç yokuşta dururken kaldırmak ölüm, araba sanki debriyajdan bi anda çekmişşinde gaz vermiyormuşsun gibi titriyor devir 0.6 0.5 e kadar düşüyor. eğer debriyaja basıp gaz fazla vermezsen( 4k 5k devir) stop ediyo araç. Regülatörü de göremedim şu güne kadar aracımda.

4. muyar

muyar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Mustafa Uyar
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Eğer gaz kelebeği temiz ise aklıma gaz ayarlarının değiştirileceği geliyor. Hiç gazcıya gidip ayarlara baktırdınız mı?

5. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Gaz ayarını da bugüm yarın müsait olunca yaptıracağım bakalım düzelecekmi. Aklıma gaz filtresi geliyor onu değiştirmemiştim, gaz filtresi yüzünden yapabilirmi??

6. muyar

muyar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Mustafa Uyar
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Gaz filtresi yüzünden yapar diye biliyorum. Ama her zaman yapmaması benim de garibime gitti. Sadece kalkışlarda bunun olması düşündürdü beni.

7. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Sadece kalkış değil abi mesela 2. Vitesle dönüyosun ya biyere 1.500 2.000 devirde oluyo haliyle o zaman bi boğuluyo gaz bitmiş gibi tekliyo 2 3 saniye sonra devrini alıyo devam ediyo..

8. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Selamlar..
    Herkese Eğlenceli forumlar..
    Sorunum çözüldüğü için yanıt yazıyorum eski bir konuya.. Bugün lastik almaya gittiğim için bu sorunumada baktırdır gazcı bir arkadaşa.. bujilerden ve buji kablolarından yapıyordur dedi sen benzinde hissetmezsin sıvı olduğu için dedi.. tamam dedim değiştirelim.. parçalar ve fiyatları şu şekilde..
    BUJİ 30TL (PARÇACIDAN)
    BUJİ KABLOSU 75 TL (PARÇACIDAN)
    GAZ AYARI 20TL
    İŞÇİLİK 15TL

Tek yaptıracağım gaz filtresini değiştirmek kaldı (unuttum :( ) o yüzden şuan sorunum çözülmüş durumda aracın çekişide kuvvetlendi..
    HAYIRLI FORUMLAR.. BELKİDE AYNI SORUNDAN BİRİSİNDE DAHA OLABİLİR DİYE YARDIMCI OLMAK AMACIYLA YAZIYORUM..

Bu Sayfayı Paylaş