LPG KABLO

2005 Tucson Almayı Düşünüyorum Ancak Aklımda Soru Işaretleri Var Lütfen Yardım

'Tucson Forum - Club' forumunda Rzor41 tarafından 12 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. Rzor41

Rzor41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet Durukan YILDIRIM
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle, geçtiğimiz hafta 2005 model tucson buldum kendi aracımla takas konusunda anlaştık. Araçta hasar kaydı, kaza, boya ya da değişen yok. Km 139.000 küsür şu an. Benim aracım 2012 Astra, aracımın km'si 111.800 küsür, aracım tam memuru aracı ama ben aracımın çekişinden memnun olmadığım için değiştirmek istiyorum ancak çevremdeki insanlar alma aman aman sakın ha uzak dur yok işin ne bilmem ne gibi deli saçması sözler ile aklımı bulandırdı. Yok ihtiyacın olduğunda aracı hemen satamazsın, yok ederinin altında satabilirsin, aldığım rakam yüksek filan gibi sözler de söyleyen var. Ben aracı beğeniyorum ancak dedikleri gibi ihtiyaç duyduğumda satamazsam hemen. Şimdi her aracın bir alıcısı olur diyenler de çıkacaktır elbet ancak ederinin altında sattıktan sonra aracın ne faydası olacak ki ?? Büyün araçlar bu şekilde satar, ederinde gitmedikten sonra her araç aynı değil mi ? Lütfen yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Aracın olumlu ve olumsuz yönleri ile değerlendirmelerinize ihtiyacım var. Benim aracım 2012 Astra 1.3 CDTI, takas için anlaştığım araç 2.0 CRDI Tucson. Ha bir de tucson olursa şayet motorda yağ kaçırma var muayene belgesinde gördüğüm kadarıyla, bir de döşemeleri komple yenilenmesi gerekli. Kol dayama üst kapağı ve şoför kısmı güneşliğin değişmesi lazım. Bunun haricinde başka bir şey yok. Benim aracımda hiçbir sıkıntı yok.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

merhaba,

öncelikle tucson gerçek bir SUV. üstelik tam otomatik ve 4x4.

şimdi bu özelliklerin avantajları sayalım,
    kötü bir lastikle bile karda buzda her zaman yol alabilirsiniz. çok abartmamak koşuluyla outdor etkinliklere gidilir. balığa-pikniğe giderken çok büyük zevk verir.
    hem kalkarken hem de dururken motor çekiş özelliği gereği gayet güvenlidir.
    tam otomatik vites her zaman her yerde en dayanıklı, en güvenilir ve en konforlu vitestir, tartışmaya bile gerek olmaz.

bu özelliklerin olumsuz tarafları:
    ortalama 100kmde 10 litre yakıt tüketir,
    motoru büyük olduğundan bakım masrafları normal bir binek araca göre %30 daha fazladır
    lastik değişimi gerekiyorsa lastikleri binek araca göre yaklaşık 2 katı fiyata satılır.
    araç biraz hantaldır( ben de astra 1,3 cdti kullandım 2 yıl, tucson astradan daha hantal değildir.)

piyasada en çok satan SUVların çoğu 4x4 değildir, örneğin qasqai, kadjar, juke, tiguan, cx3, asx, 3008 benzeri araçların genelde 4x4 seçeneği bile satılmaz, satılsa bile aradaki fiyat farkından dolayı çok az satar.
    4x4 olmasının karda buzda çok büyük farkı vardır. bu fark sizin için önemliyse sadece bu özelliğe bile ikinci elde fazladan 10binlira verilir. ayrıca bu özelliği arayanlar için zaten diğer markalarda seçenek olmadığı için tucson'un satışı size anlatıldığı kadar yavaş olmaz.

baktığınız araç için kronik bir sorun bilinmiyor. genelde yedek parçaları rahat bulunur. periyodik değişen parçalarınn fiyatları da uygundur. donanımı zaten zengin.

erhancakmakk bunu beğendi.
  3. pasaysf

pasaysf Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Yusuf Sarı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Aynı araçın 2007 olması lazım diye hatırlıyorum abimde var. Şehir içi yakıt tüketimi 9.2 nin altına düşmesi imkansız gibi birşey. Bu yakıt yüzünden günlük kullanımlarda emin ol canın çok sıkılır. Onun dışında evet aracı satmak istediğinde hemen satılabilecek bir araç değil üstadım

4. cenker_baba

cenker_baba Guest

senin aracın gibi masrafsız olsaydı al derdim. fakat yapılacakları saymışsın ben olsam içi dışı temiz olanla takas düşünürdüm.

Bu Sayfayı Paylaş