10 Kasım LPG KABLO

2005 1,5 Dizel 3silindir Elektrik Sorunu

'Getz Forum - Club' forumunda Mvural01 tarafından 14 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. Mvural01

Mvural01 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    hayırlı cumalar cümleten,
    Arkadaşlar aracıma 3 ayda ikinci aküyü taktım, 3 de bazen 4 de anca alıyor. Marş dinamosu kömürlere bakıldı sorun ordan kaynaklı değil. Farlar zayıf gösteriyor. Öncelikli sorun bu. Direksiyon çok ağır, ve sol ön teker 32 ps olmasına rağmen havası inmiş gibi duruyor aynı tekerden hareket halinde fıt fıt fıt diye ses geliyor. Adana da kime nereye gösterSem anlamadı. Şarj dinamosu olabilir mi? Bi yardımcı olun.

2. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Akü durduğu yerde bitiyor ise arabada kısa devre gibi bir şey olabilir. Yani kontağı kapatsanız da aküden akım çekiyordur. Bence buna da bakılmalı. Bazı benzinliklerin hava basma yerleri ayarlı değil 32 gösterip 26 da basıyor olabilir. En sağlıklı ölçümü lastikçilerin çubuğa benzeyen ölçüm yaptıkları cihazla alabilirsiniz diye biliyorum. Fıt fıt sesine bir şey diyemiyorum.

Mvural01 bunu beğendi.
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

1- aküler ne marka. piyasada iyi bilinen markaların haricindeki aküler çöp.

2-aracın elektrik sistemi daha önce tamir gördü mü? ya da kaza benzeri bir sebeple söküldü mü? aracın ana elektrik kabloları bazen eskir, hasar görür. bu sebeple bir arıza yaşıyorsanız o kabloların değişmesi gerekir.

3-şarj dinamosundan gelen şarj ölçülmeli, bildiğim kadarıyla motor rölantideyken en az 14,4volt üretmesi gerekiyor.

4-marş dönüyorsa marş motoruna bakmanın bir anlamı yok.

5-lastik tel kırmış olabilir. tel kırmışsa değişmesi gerekir. bazı lastiklerin yanak dirençleri az olur. yük altında ezik görünür. o gelen sesin kaynağına bakılması gerekir. buradan söylemek zor.

<<bülent>> bunu beğendi.
  4. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Kardeş bende aynı motoru kullanıyorum her sene maksimum 2 senede bir akü değiştiriyordum marşı ağır basıyordu kışın geç çalışıyordu marş motoru söküldü kömürleri sağlam çıktı baktık dişli eğilmişti onun için zorlayıp erkenden aküyü öldürüyormuş onu da kontrol etti mi bakan arkadaş ben onu yaptırdıktan sonra akü 3. Senesine girdi maşallah sıkıntısı yok marşı hızlandı hemen çalışıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

<<bülent>>, Mvural01 ve ozgutozkan bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş