LPG KABLO

1998 Daewoo Nubira 2.0 CDX

'Diğer Modeller' forumunda Doğan Yanmış tarafından 11 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Doğan bu sayede chevrolet in yeni nesil daewoo oldugunu ögrendim. Fabrikayı satın aldıgını biliyordum ama daewoo üretimden kalktı sanıyordum. Megersem chevrolet die satılan lancetti, cruz, spart, captica gibi araclar korede daewoo olarak satılıyormus. Fiyatının neden bu kadar dusuk olduguda belli oldu. Gerci yeni nesil daewoo artık mercedes değil, Gm altyapısını kullanıo ve opel içinde üretim yapıomus.

2. korede daewoo olarak hala satışa gecen bir firmanın türkiyedeki y.parca olma olasılığı nedir::?? çokmu zor bulunur..

3. Burak K.

Burak K. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Bence parçası bulunur ama Daewoo diye aramamak lazım. Ayrıca Chevrolet'in çoğu yeni nesil aracı İngiltere'de de Daewoo die satılıyor.

Tıpkı Opel'in Vauxhall olarak satıldığı gibi.

4. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    daewoo bence alınmaz,chevrolette alınmaz çünkü chevrolet parçalarının çoğu daewoodur motoruda daewoodurhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

Şahin alırım daha iyi en azından satarkende zorlanmam parça yönüdende zorlanmam

5. Burak K.

Burak K. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    "Avrupa pazarına yönelik düşük yakıt tüketimli otomobil, SUV-crossover ve
    MPV araçlarının üretimi maksadıyla yeniden yapılandırılarak GM
    bünyesine geçmiştir"

Chevrolet'te zaten İngiltere'de Holden adıyla satılıyor. Yakıtı sorun olmayacaksa Daewoo alınabilir. Ayrıca Allah göstermesin bir kaza olduğunda Tofaş'tan mı Daewoo'dan mı sağ çıkılır o da ayrı mesele.

6. BABACAN

BABACAN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam arkadaşlar daha önce daewoo lanos kullanan biri olarak gözlem deneme ve bilgilerimi paylaşmak istedim.
    daewoo alacak arkadaşım araba da problem yok ise hemen alsın.
    bu araçların parça sıkıntısı kesinlikle yok hiç parça sıkıntısı yaşamadım ve parça fiyatlarıda makul. daewoo dan sonra elentra aldım sorunlu çıktı servisler bile çözemedi pişman oldum. daha önceleri 10 sene kadar hundai kullandım daewoo kesinlikle her yönden daha gelişmiş bir araç ve bu fiyatlara bu kalite ve donanımda araçlara binmek şans sayılır.
    araç satışına gelince internet üzerinden satmak zor pazarda ise gayet kolay; insanlar donanım ve fiyat kriterlerini karşılaştırdığında ve parça sıkıntısı olmadığını duyduğunda hemen alıyor en azından ben ankara da araba pazarında 3 saat içinde sattım.
    şu anda internetten bir nubira buldum Allah kısmet ederse bu hafta alacam. dünyada 5 yada 6 ülkede daewoo üretimi yapılmaktadır. motoru opelle neredeyse aynıdır yani motoruna opel servisleri bakabilir, ayrıca artık chevrolet servisleri bakmaya başladı.
    sonuç olarak hiç çekinmeden alınabilecek bir araç,
    ucuz alır zevkle biner aldığın fiyatlar civarında rahatlıkla satabilirsin..

7. hellas79

hellas79 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle herheze merhaba, foruma yeni üye oldum. Bende Nubira 98 model 2.0 CDX var. LPG'li. aracı alalı 5 gün oldu. Araç gerçekten çok donanımlı ve detaylı. tüm fonksiyonları çalışır durumda. Aracımdan çok memnunum. motoru ve yürüyen aksamı Opel Vectra'ya ait. Parça sıkıntısı yok. Çoğu japon yedek parçacılarda bulunuyor. Çok teknik bir parça lazım olursa yurtdışında birsürü yerden satın almak mümkündür. Tüm Nubira hayranlarıyla yazışmak isterim. Bu aracın çok fazla kullanıcısı olmadığından bilgi ve tecrübe paylaşımı faydalı olacaktır. Msn: info@feyzabilgisayar.com.tr Tel:0542.3551318

8. Tülin

Tülin Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad Soyad:
    Tülin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    aracınız hayırlı olsun, tanışma bölümünede kendinizi tanıtabilirsiniz. hoşgeldiniz

9. hellas79

hellas79 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkür ederim, burası hyundai forum ama, babamda da 2001 Accent 1.3 var. çok temiz ve sorunsuz bir araba bence. Oda yeni aldı arabayı. konfor ve ekonominin buluştuğu arabalar bence.

10. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    daewoo motoru nu ilk sizden duydum abi. Daewoo, General Motor a ait. Yeni opeller de kullanılan motorun aynısını kullanıyor. Amerikan motor kullanıyor yanihttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley9.gif Derseniz opel de general motor da cok kalitesiz ve hayatta binmem. Saygı duyayrım.

Fakat, daewoo gercekten cok kaliteli. Bence hyundai den pek bir farkıda yok. Benim kafamda audi=mercedes dir. Aytnı sekilde daewoo=hyundai dir. Özellikle yeni chevroletler ve yeni hyundailer otomativ sektorunde cıtayı hayli yukselttiler. İmkanım olursa alacagım 2 araba var. Biri Hyundai sonata, diğeri Chevrolet Epica. İkisinide kullandım. Kısa mesafede olsa iki aracta aynı geldi bana. Hatta onlar aile arabası ise bizimkiler cocuk arabasıdır diyorum. ( Family car die geciyorlar) Kesinlikle Chevrolet(daewoo) bir cok üreticiden cok kaliteli araç üretiyor. Hem donanım hem performans hem de fiyat deniliyorsa aklıma hyundai ve chevrolet geliyor.

yoruk01 bunu beğendi.
  11. hellas79

hellas79 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    size katılıyorum. doğandan sonra daewoo motoru bana uçak gibi geldi. Bursa'da birçok tamirciyede gösterdim. Herkes hayretle bakıyor. Bu arabalarda ne güzel motor varmış diyor herkes. tek sıkıntım lpg'de. onuda söktürüp yeni ve araca uygun tipte lpg taktırmayı düşünüyorum. 2000 motor olmasına rağmen şehir içi 20 kuruş lpg yakıyor. benzin 35 kuruş.

12. yoruk01

yoruk01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    zekeriye gok
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    selam kardeşim o arabanin 1600 u vardi bende fakat ben tirciyim surekli ozbekistan calişiyom o araclarin orda parca sıkıntisi yok o bakimdan o arabayi ben gorup almak isterim yardimci olursan memnun olurum
    s
    s
    elamben oyle bir arac ariyorum parcasi yok ama ben tirciyim ozbekistanda onun parcasi cok o araci ben gorup almak isterim yardimci olursan tşk

13. koramiral

koramiral Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    83
    Ad Soyad:
    volkan kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    bende neredeyse 1 yıldır daewoo kullanılorum hiç sıkıntı çıkarmadı gayet iyi sağlam arabadır parça sıkıntısı hiç çekmedim

eşdeğer ve parça kullanımı

daewoo nubari / chevrolet lacetti
    daewoo nexia , daewoo lanos / yumurta kasa hyundai
    daewoo matiz / chevrolet spark parça uyumludur

DAEWOO LANOS 1.5

HYUNDAİ ACCENT 1.5

Son düzenleme: 11 Kasım 2015
  14. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,056
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    konu açılalı 6 yıldan fazla olmuş.

15. cenker_baba

cenker_baba Guest

bende ona bakıyordum :)

16. jeuxhome

jeuxhome Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    yusuf bilgiç
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    bu arabaları kullanıpta olumsuz yorum yapan çok çok az insan gördüm. genelde olumsuz yorum yapanlar arabayı hiç kullanmamış olan insanlar nedense.

Bu Sayfayı Paylaş