LPG KABLO

12 Sene Sonra Ortaya Çıkan Rezillik!

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda berkelantra tarafından 9 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Onurrr87

Onurrr87 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Onur onur
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Bakın aldığınız servis ile görüşün ve mahkemeye bavuracaginizi bildirin. Sonuç olarak siz sıfır aldınız bu aracı ister serviste ister fabrika da boyatilsin farketmez. Size sıfır olarak satılan bu aracın gizli bir kusuru var. Böyle durumlar olabiliyor ve bayii elindeki araba daki kusuru beyan edip Size indirimli olarak bir kağıt imzalatarak satiyör. Kusurdan bilginiz oldun dair bir kağıt. Ama böyle bir durum yok ve kimya mühendisi boyanın tam olarak hangi tarihte yapıldığını tesit ediyor. Benzer davalarda var internette. Bayii Size kendileri ile ilgili bir durum olmadigini söylüyorsa mahkemeye başvurun.

2. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Cevap yazıyorsunuz ama sanırım arkadaşın yazdıklarını okumuyorsunuz. Aracı aldığı bayi ile görüşmesinin imkanı olmadığını, bayinin kapandığını belirtmiş. Bu durumda söylediğiniz ilk cümle havada kalıyor. Boyanın tam olarak tarihini tespit etmenin pek mümkün olacağını da sanmıyorum. Yaklaşık bir tarih verilebilir ama tam olarak şu tarihte boyanmış diye bir şey net olarak söylenemez. Arkadaşımızın yaşadığı durum kimsenin başına gelmesini istemeyeceğimiz bir şey ancak yardımcı olurken daha doğru bilgiler vermeye çalışalım.
    Ayrıca konu ile ilgili olarak dava sonucunda olumlu karar çıkmaması da muhtemel. Benzer olaylar için zaman aşımı süresini tam olarak bilmiyorum ancak 12 yıllık sürenin zamanaşımına girebileceğini düşünüyorum.

berkelantra bunu beğendi.
  3. berkelantra

berkelantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Berke ÇELİKKAYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Bu hafta bu tarz davalarda tecrübeli bir avukat bulup danışacağım neler yapılabilir sonuc ne olur değer mi değmez mi iyicene düşüneceğim suanda önemli olan hyundai assanın cevabının ne olacağı merakla aramalarını bekliyorum

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  4. NEFRET35

NEFRET35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    46
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    dostum 3 sene mahkemeyle uğraştım. assan da bu konua dahildi pek de yardımcı olmadılar. Bayilere suçu attı çıktı işin içinden. Mahkeme ye başlarken sonunu hiç düşünmedim ama olumsuz olsa emek ve param yazık olcaktı. Adamı bu düşünce üzüyor. İyi araştır dostum boşa uğraşmış olma.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. Onurrr87

Onurrr87 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Onur onur
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Yok beyefendi ben okudum. Havada kalmıyor. Bayi kapatılmış olsa dahi ticari kayıtlar mevcuttur ve bu kişilere ulaşılabilir. Dediğim gibi daha önce benzer davalar mevcut. Araştırın lütfen. Tespit yapılabilir ki daha önceki davalarda da yapılmıştır. Kotü bir durum hakkınızı sonuna kadar savunması gerektiğini düşünüyorum. Tekrar ediyorum servis veya fabrika farketmez bu durum bilirkişi tespiti ile gelecek olan mahkeme kararına bağlı olarak karar çıkar. Zaman aşımı bu tip olaylarda davacının olaydan haberdar olmasından itibaren 10 senedir. Tabii bu biraz suistimale açık olduğundan mahkemenin insiyatifinde denilebilir. Soyleyebileceklerim bu kadar Allah yardımcınız olsun.

Asel Kaan Efe ve berkelantra bunu beğendi.
  6. Kursad sf

Kursad sf Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Mehmet ķürşad bilen
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Bence de olayin pesini birakilmayin .sigorta tramer kayitlari sizin lehinize.ayrıca arabanin dolu sebebiyle boyandığı kesin mi.belki yükleme sırasında devirdiler yada nakliye sırasında yüklendiği kamyon kaza geçirdi.olamazmi.belki değişen parcasi dahi çıkabilir.

7. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Çok üzücü bir durum umarım konuda zaman aşımı yoktur aksi taktirde birşey talep edemeyeceksiniz . Bende giyim mağazasında iade ve değişim sorumlusuyum kıyaslamak ikisini çok yanlış fakat bizim kurallarımız gereği kullanılmamış etiketleri üzerinde olan ürünün fatura ibrazı dahilinde iade ve değişim süresi 1 ay . Gel gelelim müşteri cidden müsait olmamış oluyor bu süre içerisinded 1.5 ay sonrada ürünü getirebiliyor etiketleri üzerinde ve giyilmediği anlaşıldığı taktirde iade olmasada değişimine insifiyetimi kullanarak yardımcı olabiliyorum . Fakat gel gelelim ürün kullanılmış olsun ki 20 dakika dahi giyilse anlaşılıyor , şurası yırtık , delik vb durumlarda getirdiği taktirde süresi dolmamış ve sorun bizden kaynaklı ise müşteri memnuniyeti adına yardım edebiliyorum prosedürlerin dahilinde fakat 1 ayı geçmiş üründe böyle durumda karşılaştığımda malesef burada müşteri birşey ıspat edemiyor . satılalı 1.5 ay olmuş ne kadar uzun süre kullanıldığı bilinmiyor zaman aşımına uğramış bu durumda değişimi kabul etmediğim taktirde müşteri herhangi bir hak talep edemiyor malesef .
    Gün içerisi bu tarz karşılaştığım olayları baz alarak burada ürünü otomotiv olarak düşündüğümüz taktirde 12 yıl ciddi bir problem hemde aşırı ciddi . Firma sorumluluğu üstlenmeyebilir , belki evin altında balkondan komşunun saksısı düştü aralarında anlaşıp sanayide boyattı tavanı diyebilir , belki güneş yanığı , renk solması vb sebepler ile aracı komple kendisi boyatmış olabilir kendisini savunmaya aldığı taktirde sizin tezinizi çürütebilir . Uzmanlık isteyen bir konu , boya tespiti konusuna gelince hobi amaçlı uğraşırım boyama işiyle ben boyanın kuruma süresi ortalama 6 saat , tam kuruma süresi 24 saat , boyanın sertleşme süresi ise 48 yada 72 saat olması lazım . sonrasında boyanın tarihinin ne zaman yapılmış olduğunu anlamak zordur bana kalırsa umarım haklarınızı alabilirsiniz allah kimsenin başına vermesin bu durumu oldukça sinir bozucu

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  8. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Gizli kusur başlığıyla araştırın derim ama 12 seneyi kapsayacağını sanmıyorum maalesef, yine de inş. lehinizde olumlu sonuçlanır.

9. NEFRET35

NEFRET35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    46
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Mahkeme konusu ayıplı mal satmak. Nette binlerce konu var. En hızlısı olan araba konusunda galeri yada acenteden alınan araçların böyle bir kusurun olup hemen mahkeme başvurusu ve sonuçlanması . Sizdeki sıkıntı süre olayı. Tramer kayıtları temiz olsa sa türkiyede her yerde binlerce usta var araç boyayan. İstediğin gibi boyatma imkanımız olduğu için Karşı taraf; aracı biz orijinal sattık boya işini kabul etmiyoruz kanıtlayın dedimi sıkıntı balıcak ki karşı taraf kalmamış ancak firma sahipleri yada ortakları yaşıyordur bu olaya dahil edilebilir mi bilmiyorum. Mahkeme iddayı ve kararı kanıtlama yoluyla kabul eder ve verir. Elinde kanıt olmazsa seni destekleyecek yaptığın savaş boşa olur. Kendimden biliyorum 50 dereden su getirdim 3 kez mahkemeye çıktım. Elimde kanıt, belgeler olmasına rağmen. Avukat la konuşacaksan da bu tarz konularla daha önce uğraşan birini bul. Her avukat bilgi veriyor ama iş icraata geldimi yan çiziyor. Oda normal her avukat her davayı bilmek zorunda değil ama ucunda para oldumu yardım edemem yok yaparım var :)

10. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Çok geçmiş olsun can sıkıcı bir durum insanın arabaya benzin döküp yakası bile gelir ben olsam direk Satarım çünkü benim aklımdan bu olay çıkmazdı

11. Yasar7878

Yasar7878 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    234
    Ad Soyad:
    Yasar coskun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Malesef bunu sade hyundai yapmıyor bir çok markada var ben bir arkadaştan duydun fiat satışında çalışıyorsu komple sıfır aracı boyayıp satıyorlardı yada bazı yerlerinde ezik oluyordu boyayıp satıyorlardı demişti berke kardeşimiz gibi her kes sıfır aldığı için şüphe dahi etmez boya olacağından ama bu yapılan adilik şerefsizlik soygun

12. Coolwhisper

Coolwhisper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    516
    Ad Soyad:
    ramazan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Vay anasını sayın seyirciler, bende aracımı 2005 yılında göztepe karotodan sıfır aldım, bak şüphelendim şimdi acaba bana da mı boyalı araba sattılar?
    gerçi Bir tanıdığa Mercedes Has otomotiv de kazasız boyasız diye 1 yaşında coupe vermişti, 3-4 sene sonra satarken aracın kazalı olduğu ortaya çıktı, mercedes bayiisi bile bu işleri yapıyor yani, hyundai ye özel bir durum değil.

13. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    lüks araçlarda bu işler daha çok yapılıyor...
    bir sürü lüks araç SIFIR km olarak satılıyor lakin kimisi 2. el :))
    Lükste hile çok çok fazla...

Coolwhisper ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  14. sallystallone

sallystallone Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Berkay Kılıç
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Aynı durum tıpatıp bizim başımıza geldi fakat biz ikinci el almıştık aracın hiçbir kazası yoktu her şeyine bakıttık sadece boya ölçümü yapmamıştık kırklarelinden aldık orda böyle çok bu işlerle uğraşan yok zaten arac kendini belli ediyordu geçen ekspertize götürdük komple boyalı çıktı ama kazası yok tavan bagaj magaj hep 200 250 33000 e gidecek araba 30 a gitti sıfır araç aldık bitane direk boya ölçümü yaptırıdık

15. Mecit2608

Mecit2608 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Mecit Demirci
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD

16. Mecit2608

Mecit2608 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Mecit Demirci
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    20 yıldır araç kullanıyorum ilk defa Ongun önce sıfır elantra almak nasip oldu sizin yazdığınız bu konuda daha önce haberlerde görmüştüm. Araç tesliminde bende boya ölçme aletini servisten istedim çok garipseselerde hemen getirtip önümde tüm parçaları ölçtürdüm. Tavsiye ederim. Şimdi kafam rahat. Dediğiniz gibi ben kaza yaparsam başka alırken boyalı olması başka

<<bülent>> bunu beğendi.
  17. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,923
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Neler okuyoruz, görüyoruz. Bayilerde alışsın artık bu duruma. Demekki vatandaş güvenmiyor sıfır aracın bile her yerini kontrol etmek zorunda kalıyor.

<<bülent>> bunu beğendi.
  18. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    12 yaşında bir aracın boya kalınlıpını ölçerek almak sadece bu memlekete özgü bir durumdur sanırım....:):)

Ersin bunu beğendi.
  19. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    2 Araba düşünün;
    Biri hasarlı ama hasar kaydı yok(1),
    Biri hasarsız ama hasar kaydı var(2). Bu ülkede 1. Seçenekteki daha rahat satılıyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cenker_baba ve Halil KURT bunu beğendi.
  20. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Hasar kaydı olmayan hasarlı araba daha kolay yutturuluyor ya :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş