LPG KABLO

12 Sene Sonra Ortaya Çıkan Rezillik!

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda berkelantra tarafından 9 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    yapılan uygulama tamamen yanlış ama bir o kadar da yaşadığımız zihniyet kökten yanlış. fransadan akrabalarım geliyor burda arabayı komple boyaya sokup gidiyor. maksat ? tıpkı ev gibi boya badana olmadan pis mi binelim diyorlar. eskiler çok daha iyi bilir komple kapordadan geçmiş boyanmış araba 1 günde alıcı bulurdu şimdi ne oldu boyanmış araba begenmez olduk ?

ben tek başıma eskişehirden çıktım istanbula sonata aldım geldim 50.000 tl para verdim arabanın kapısını açmadan 10 saniye etrafını döndüm sadece ne mesaj ile soguladım ne boyasına baktım. herkes benim gibi olmaz ama bu kadar da kıl olunmaz. sayın berke çelikkaya laflarımyanlış anlaşılmasın size değildir siz hakkınızı sonuna kadar arayın

boya mevzusu galericilerin bir ayak oyunu idi şimdi kendilerine dert oldu ama iş işten geçti

SaMeTT, comanchee, gogo46 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. berkelantra

berkelantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Berke ÇELİKKAYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Zaten boya benim icinde sorun degil duzgun yapildiysa sorun olmaz bende insanlarin dusuncesinden sikayetciyim dediginiz gibi galericilerin oyunuydu simdi kendileride bu durumdan muzdarip
    Ama hersey bi tarafa sifir diye aldiginiz araba komple boyalı çıkması da 12 sene sonra olsa bile büyük bir hayal kırıklığı
    GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. ihsan

ihsan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    ihsan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Kötü bir durum ama aldığında küçük bir leke için tavanı boyatman bile tuhaf yani hayatta tavanı boyatmazdım

4. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Öncelikle geçmiş olsun yorumların tamamını okudum ve bir çok arkadaş yasal yolları izle demiş ama buna karşın ülkede yasaların işleme tarzı ortada aradan onca zaman geçmiş firmada diyecek kendi boyattı uzayıp gider can sıkmaya gerek yok bence mal alıcıya satılır. Üç aşağı beş yukarı sizde sıfır alır binersiniz aracınızdan soğumaya gerek yok. Binin gitsin.

Asel Kaan Efe ve berkelantra bunu beğendi.
  5. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    iyi bir avukata danışın , burda araç hakkında yanlış bilgi verildiğinden dolayı birçok yerden haklı çıkarılabilir duruyor, aracı satsanız bile zararınız kadar talepte bulunulabilir bence

6. berkelantra

berkelantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Berke ÇELİKKAYA
    Araç Modeli:
    Ufak bir leke degildi iki uc tane gocuk vardi tavanda

7. Kursad sf

Kursad sf Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Mehmet ķürşad bilen
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Burada mevzu bir arabanin boyalı olup olmaması değil ki. Boyanması gerekiyorsa elbette boyanacak, tamir olacak , parcasi degisecek.fabrika boyası haricinde herhangi bir sebeble boyanmış arabayi kusurlu yada kusursuz olarak değerlendirecek alicisidir.bu sebeble kesinlikle bilgi verilmeliydi. Bunun benzeri beyaz eşyada da oluyor. En küçük bir çizik dahi olsa üretici firmalar sıfır eşyayı yarı fiyatina satıyor.kusurunu satarken söylüyorlar.etik olan olduğu gibi alıcıya bilgi vermek değerlendirmeyi kendisine birakmaktir.

muhendus ve berkelantra bunu beğendi.
  8. berkelantra

berkelantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Berke ÇELİKKAYA
    Araç Modeli:
    Kesinlikle katılıyorum, söylenseydi belki yine arabayı alacaktık ama bilerek alacaktık

9. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    geçmiş olsun yaşadığınız olay gerçekten çok zor ne desek üzüntünüz geçmeyecek. ancak aracı aldığınız bayi hala duruyor mu? aracı aldığınız yıllarda çalışan kaportacıyı bulup böyle bir şey var mı gibi sorular sorup kendinize şahit de bulmuş olursunuız. bence bi arkasına düşün bu işin...

10. berkelantra

berkelantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Berke ÇELİKKAYA
    Araç Modeli:
    Aldığımız bayi kapandı mağlesef, buyuk ihtimalle sonuca ulaşamam bu saatten sonra 12 senede kim ölmüş kim kalmış belli değil ama en azından arabanın başına ne gelmiş onu öğrenmek istiyorum

11. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Boş verin ekspertizleri, 2007'de aracımı takasa verirken ekspertiz geldi, arabam 2004 Dacia idi, o zaman Honda bakmaya gitmiştim ve kaputa elini bir gezdirdi araba kazalı ve boyalı'dır dedi, ben dedimki neye göre yorumda bulundun, ben bu işin uzmanıyım dedi, bende dedim ki araba sıfır ve hiç kazayı bırak çizik bile yok.
    Onda sonra muhabetti ettik, ortak tanıdıklar çıktı, ekspertiz dedi ki bizden istenen illaki kusur bulmamız ve fiyatı düşürmemiz.
    Anlayacanız adamların işi gerçek değer bulmak değil fiyat düşürmek, siz arabayı bayiye bırakın siden sonra almaya gelene de araba çok temiz hiç kusuru olmadını söylerler.

Asel Kaan Efe, berkelantra ve Onur- bunu beğendi.
  12. berkelantra

berkelantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Berke ÇELİKKAYA
    Araç Modeli:
    bugün hyundai assan ile görüştüm gayet ilgili davrandılar, kayıt bıraktırdım konuştuğum kişi ismini söyledi bu konu ile ben ilgileneceğim dedi sanırım ilk önce böyle olayın olup olmayacağı kontrol edilecek sonra hyundai ekspertiz ekibi inceliyecek inşallah bir şekilde sonuca ulaşabilirim gelişmeleri buradan aktaracağım

13. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,917
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    son 3 aracımı alırken ancak noter satışının yapıldıgı akşam canlı gördüm.insanın işi bilen ve güvencek arkadaşları olması güzel.

çok geçmiş olsun dostum.hakkınızda hayırlısı olsun

14. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Sonuca ulaşamam diye düşünmeyin sizin muhatabınız Hyundai.Size şayet aldığınız bayi kapandı bir şey yapamayız tarzı şeyler derlerse ben Hyundai'ın bayilik verdiği bir yerden aldım arabayı rastgele bir galeriden veya başka bir yerden almadım sizin yetki verdiğiniz bir yerden aldım ve orası kapandıysa muhatabım sizsiniz diyebilirsiniz bence.Neticede şöyle düşünüyorum bir market bozuk-tarihi geçik bir ürün alsa sonra firma plasiyeri işten çıkarsa heralde ürünü aldığı yer ya sizin plasiyer işten çıktı biz bir şey yapamayız diyemez .Neticede araçları aldığımız bayiler de Assan'ın plasiyerleri gibi bir şey.

berkelantra bunu beğendi.
  15. burak-doganay

burak-doganay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad Soyad:
    doğan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Meteoroloji ayağınıza geldi ben Meteorolojide çalışıyorum bu ve benzeri olaylar oldukça fazla yaşanmakta biz bu tarz dolu afet gibi olaylar neticesinde kasko ve benzeri olaylara evrak veriyoruz, davalara bulunduğunuz ilde bilir kişi olarak kurumdan personel geliyor canınızı sıkmayın. benim eski aracımda da doludan dolayı 2000 tl afet kaydı vardı alan kişi köşe kaynaklarına bakar fabrika punto kaynaklarında oynama yoksa sıkıntı çıkmaz her malın bir kör alıcısı çıkar merak etmeyin acele etmeyin internette açık şekilde yazın aracın bedelini öğrenmiş olursunuz baktınız normal değerinden oldukça aşağı tüketici hakem heyetine gidin ondan sonrası mahkeme ilgilenir hangi dönemde boya atılmışşsa bilir kişiler raporlarını mahkeme ister siz meteorolojik evrak götürseniz bile kabul etmez.O dönemde dolu olup olmadığını soruyorsunuz ama mevsimden bahsediyoruz elbette dolu olmuştur ama hasar konusu kayıtlara sadece hyundai de bulunabilir firma kayıtları meteorolojide bulunmaz sadece araçlar sigortalı ise para iadesi başvurmuşlarsa çıkar oda düşük bir ihtimal.

16. berkelantra

berkelantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Berke ÇELİKKAYA
    Araç Modeli:
    Haklısınız sonuçta hyundai assan sorumluluğunda etrafımda bir kaç kişi boşver bi iş çıkmaz dedi aklım karıştı, bugün kime anlattıysam peşini bırakma sakın kovala dediler sonuçta kimse durup dururken arabasını ekspertize sokmuyo benim 12 sene sonra satma ihtimalim çıktıda haberim oldu

17. Erhan D.

Erhan D. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    243
    Ad Soyad:
    Erhan D.
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Aracı satan firma biz sadece tavana işlem yaptık araç sonradan dışarda boyatılmış dese, kasko, tramer, sigorta vs. kayıtları boşa çıkar diye düşünüyorum.

18. Onurrr87

Onurrr87 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Onur onur
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Mahkemeye başvurduğunuz takdirde üzerine yapılan boyanın yapılma tarihi bilirkisi tarafından kesinlikle tespit ediliyor. Ve bu tarih aracin Size teslim edilmesinden önce işe kusurlu ürün olduğu için Size şu andaki sifırını vermek zorundalar. 2016 modelini. Çünkü unutmayın ki siz sıfır diye gizli kusurlu bir araba aldınız.

berkelantra bunu beğendi.
  19. cenker_baba

cenker_baba Guest

sıfır arabada değil dolu hasarından sonra serviste boyanmış

20. berkelantra

berkelantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Berke ÇELİKKAYA
    Araç Modeli:
    nerede boyandığı konusu şuanda muamma tavan serviste boyandı ama geri kalanı servistemi boyandı yoksa servise gelmeden öncemi boyandı bilmiyoruz ama bana servise gelmeden önce boyandı gibi geliyor çünkü tavandaki boya kalitesi ile diğer kısımların kalitesi farklı

Bu Sayfayı Paylaş