LPG KABLO

109 Dolara Aldığım Ön Yol Kayıt, Geri Görüş Ve Navigasyonlu Android Dikiz Aynasını Aracıma Taktım

'Görüntü & Multimedia Sistemleri' forumunda aydinhakan tarafından 20 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. memin

memin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    322
    Ad Soyad:
    mehmet emin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    @aydinhakan

Hakan hocam merhaba;

Kullanim sureniz 6 ay kadar oldu sanirim. Esime aldigim arac icin telefon ekrani cok ufak oldugundan navigasyon konusunu dusunuyordum. Park sensoru var ama geri gorus kamerasi da uzerine cok guzel olur derken sizin bu ayna denk geldi.

- Yazin gunes altinda kalmistir, hala ilk gunku gibi on kamerasi iyi kayit yapabiliyor mu?
    - Gps size simdiye dek anormal durum yasatti mi, sinyal bulamama, yanlis yol tarifi (ters yon vb), omur boyu destek demissiniz ama guncelleme (guncellemek icin herhangi bir kablosuz aga baglamak mi lazim yoksa kablo ile mi?)
    -Gunduz cok isik altinda parlaklik ve kontrast ayarlari yeterli mi, yanlardan isik vs yansimasi olunca ekranda solma oluyor mu?
    -Gumrukten 109 dolari nasil vergi almadan gecirdiler satici uzerine "hediye" veya "$25" gibi bir not mu ekledi?
    -Ram ve digee ozellikler bakimindan bu model yetiyor mu daha ustune veya ekonomigine bakmaya gerek var mi?

Tesekkurler.

(Telefon sebebiyle imlâ bozuk kusura bakmayiniz.)

2. aydinhakan

aydinhakan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    83
    Ad Soyad:
    hakan aydın
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    merhabalar foruma uzun zamandır giriş yapmadığım için mesajınızı geç gördüm bu yüzden biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın.
    cihazı yaklaşık 10 aydır kullanıyorum. yazın güneşte kaldığı günler oldu ancak ben ön cam güneşliğiyle mümkün oldukça korumaya çalıştım. sıcakta veya soğukta hiçbir sıkıntı yaşamadım. satın alırken -40 ve +80 derece arasında çalışır diye bilgi vardı sitesinde ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.

kayıt konusuna gelince 16 gblık kart dolunca kayıt konusunda sıkıntı çıkıyor. bazen kaydediyor bazın ise kayıtlar bozuluyor. bunun için haftada bir yada uzun yolda giderken 3 saatte bir kamera menusunden hafıza kartını resetleme tuşuna basıyorum. eğer 32lık kart takılırsa süre 6 saate çıkar.

benim aracımın camları filmli olduğu için gündüz sıkıntı olmuyor ama gece ekran aşırı parlak olduğu için elle telefonda ışık siddetini düşürdüğümüz şekilde elle düşürmek gerekiyor. ekranda veya cihazda solma yok o yönden kaliteli.

gpsi çok beğeniyorum 3 boyutlu harita çiziyor ve yoldaki keskin viraj tabellarına kadar gösteriyor. güncellemek için telefonu hotspot yapıp cihazın wifisini açmak yetiyor.

satıcıya fiyatı 29 dolar olarak belirtin demiştim dediğimi yapmışlar. vergi ödemeden geçti ama belli olmuyor kutu biraz büyük geliyor açıp bakabilirler.

cihazın rami yetiyor zaten içinde çok fazla uygulama yok. ben yandex haritaları ve bir video oynatma programı dışında başka bir program yüklemedim.
    şuan ali expresste bu cihazın üst versiyonları çıkmış. onlar teknik yönden muhtemelen daha iyidirler. saygılarımla

Bu Sayfayı Paylaş