10 Kasım LPG KABLO

1 ve 2 vitesde hoplama

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda markus_34 tarafından 27 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. markus_34

markus_34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    herkese merhabalar.. 2006 model 1.4 benzın ve sıralı sıstem lpg lı eram var. 1 vıtesde kalkısdan sonra tekleme ve hoplama sorunu yasıyorum hııssedılebılır sıddetde normalde her aracda vardır ama bu rahatsız edıcı bır olay 2 vıtesde de bu sorun var gazı gec yeme anı fırlama gıbı cevremdekıler bujı lerden dolayı dedıler 2 gun once bujı aldım (15 tl) ye bırde bujı kablosunu yenıledım (35tl) ama sorun kesılmedı sanırım baska bır yerde sorun var.. bazen oyle mahsup duruma dusuyorum kı acemı hıssettırıyor benıhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gifbu durumdan bılgısı ve fıkrı olan arkadasların cevaplarını beklıyorum.. sımdıden cok tsk ederım...

2. tamerx27

tamerx27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Tamer KANALICI
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    aracınız her zamanmı tekliyor yoksa ilk çalıştıgındamı tekliyor

3. markus_34

markus_34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yok calısmada tekleme yok 1 vıtesde gıderken ayagımı hafıf gazdan cekınce arac bayılıyoo azcık gaza dokununcaa bır hoplama sarsıntı ben ne kadar ayagımı yavas dokunup sarsıntı olmasını engellesemde bır sorun oldugu acık!!!

4. dogi

dogi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim de başıma geldi..lpg ye bi baktırın..ustam bi kaç yerini sıktı ve düzeldi..tabii benzinde de bu olay devam ediyorsa bilemeyeceğim...

5. ada2434

ada2434 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba,

2008 Model Hyundai GETZ 1.5 CRDI (dizel) 56.000 km de araç satın aldım.
    Aracım 1. ve 2. viteste hoplama yapıyor, yani at gibi tepiniyor.
    3. viteste ve aracın gidişinde hiçbir sorun yok. Anormal bir ses dahi yok. Araç 6 ay otoparkta yatmış. Ben aldıktan sonra tüm bakımlarını yaptırdım. Tamirci arka tarafta koltuğunaltında yakıt deposunuda açtı ve benzin deposunun dibindeki tortuları şırınga ile çekerek temizledi.Bizzat şahit oldum. Tüm filitreler ve yağlar değişti. Zamanla geçer dedi. Sizce geçer mi ?
    Yada sizin araçlarınızda böyle yapıyor mu?
    Yardım ve yorumlarınızıbekliyorum.

6. sayko001

sayko001 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selamlar,
    aynı sorun benim dizel getzimde de var, bazen 1de bazen 2de gaza basarken bile silkeliyo araba. benim arabam 20007 dizel getz, aynısından eniştemde de var, onu kullandığımda onda da olduğunu farkettim ama benim arabamda 4kere yapıyosa onda 1 kere yapıyo aynı silkelemeyi. gazı kesip debriyaja basınca kesiliyo, ama eğer inat edip de gaza daha fazla basarsam o da inat ediyo daha çok sallıyo. aynı derdi olan var mı? yoksa bi servise gidip sormam gerekir mi, bulunduğum yerde yetkili servisi yok, en yakın servis 200 km uzaklıkta.

7. tonmaister

tonmaister Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar bendede aynı sorun vardı banada yakıttan dediler şu dediler bu dediler yetkili servise gittim bilgisayara soktular debriyajın bir parçası arızalanmış garantiden değiştirdiler hoplama zıplama kalmadı.

8. tonmaister

tonmaister Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar kusura bakmayın biraz geç oldu değişen parça switch assy-ignition lock 37 tl +ateşleme sivici26 tl benimkile rgarantiden değişti ama fiyatlarınıda yazdım.

9. canerhgg

canerhgg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar. bende 1999 accent gls var. aracı 3 yıl önce aldım allaha şükür büyük bi sorunla karşılaşmadım. 1.5 yıl önce arkadaşlarınkine benzer 2. vitese alıp gaz verdiğimde kesiklik yapıyordu buji kablolarını değiştirdiğimde geçti. 20 gündür aynı kesikliği tekrar yapmaya başladı. yakıt tüketimi de arttı. 1.5 yıldır yaklaşık 15000 km yol yaptım. kablolar bu kadar km de eskir mi? başka nereden yapabilir? ikinci olark ta aracım özellikle sola viraja girdiğimde ön taraftan çatırtı geliyor? bu neden kaynaklanabilir? görüşlerinizi bekliyorum. selametle.

10. yalniztim

yalniztim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    beyler bende aynı sorunu yaşıyorum arac 1.viteste kalkışta gaza bastıgımda hızlanma yapmıyor aniden boğuluyor ve titreme yapıyo gazı yemiyor sanki bir tıkanıklık var gibi bir müddet sonra gaz tıkanıklığı gidiyo arac hızlanmaya başlıyor. 3 .viteste hiç olmuoyr birde arac haraket ettikten sonrada durup tekrar çalıştırıdığımdada olmuyor yada ilk ısıtıp çalıştırdıgımdada olmuyor

11. mkiskan

mkiskan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar. kendim konu açamıyorum. bir sorum var. elimde 95 model hyundai sonata otomatik vites araç var. vites sorunu yaşıyorum. servise gittim ab jeneratörü yanmış dedi. ne olduğunu bilmiyorum. servis getirtiriz dedi ama bir ay sürermiş. nasıl bulunur. ? yardımcı olursanız sevinirim

12. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    forumda 10 mesaj yazmadan konu açamazsınız

13. mkiskan

mkiskan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bilgi için teşekkürler. peki sorunum hakkında nasıl yardım alabilirim?

14. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    arama butonunu kullanıp forumdaarama yapabilirsiniz

15. Panzerfaust

Panzerfaust Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar. Bügun 80 bin km'de 2007 model bir Getz aldım. Aynı sorun bugünkü uzun mesafe yolculuğumda benim de karşıma çıktı. 12-18 km/h civarı 1. vitese atınca araba bir vuruntulanıyor, hopluyor. Yukarıda arkadaşın dediği gibi sorunu aşmak için gaz verince daha fena zıplıyor. Motora zarar vereceğimden korktum resmen.
    Aracın önceki sahibi, baskı balatanın bitmek üzere olmasına bağlamıştı mevzuyu. Ama daha önce de baskı balata bitirdim, öyle bir hoplamaya rastlamamıştım.
    Neyse,switch assy-ignition lock + ateşleme switch'i değişimi sorunumu çözecekse ne ala?
    Selamlar.

16. gencfb

gencfb Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    46
    Ad Soyad:
    Atalay YIĞMAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    KOnuyu acan kişi nerde yaptırdı kaçtı gitti galıba sorun nasıl cözüldü gazlı getz de

17. tanrikul

tanrikul Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ali can
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC

18. tanrikul

tanrikul Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ali can
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Benimde aynı sorunum vardı. epey bir uğraştıktan sonra debriyal müşirini değiştirdim. (50 ,TL) sorun çözümlendi. Selamlar

gencfb bunu beğendi.
  19. gencfb

gencfb Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    46
    Ad Soyad:
    Atalay YIĞMAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Neye göre dğiştirdin peki hocam ben nerdeyse kople değiştirecem balatayı kesılısn diye ne zaman gazz bassam yada ceksem nasıl hissediyorum gaz da da benzin dede aynısı birde hoplama zıplama cok var yaa helede sabah

20. adembey

adembey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Adem Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    2006 1.5 crdi hyundai accent 1 ve 2. viteste silkeleme sorunu için debriyaj sensörü değiştirdik sorun giderildi. Aracı tutamıyoruz :)
    yakıt sistemiyle ilgili birçok şey söylendi ama sorun debriyaj sensöründen çıktı. aynı sorunu yaşayan arkadaşların dikkatine...

BAGKUR bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş