LPG KABLO

1.6 Motor Bloğu Yerine 2.0 Takılabilir Mi?

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda elantra91 tarafından 19 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. elantra91

elantra91 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Merhabalar
    Aracımın motoru yağ yakıyor o yüzden hazır motor yaptıracakken motor bloğunu da değiştirmek istiyorum ancak tam bir net bilgiye denk gelemedim bununla ilgili..Birkaç kişi eğer araçtaki 1.6 ise 1.6 motor takılmalı üstü takılamaz diyor kanunda beygir güvü %30'u geçmemeli diyor herhangi bir motorla ilgili bir şey göremedim..Bir olmazsa olmaz Aracım 91 model ise 89 model bir arabanın motorunu takamam üst modelini takmak gerekiyor o yüzden sonatanın 2.0 motor bloğunu takmak istiyorum..Aracım 91 elantra 1.6..Zaten motorun hemen hemen her şeyi neredeyse aynı..Bu konuda bilen varsa bilgisini paylaşırsa sevinirim..

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bence olur. O zaman 3.16 bmw leri swaplayamazlardı. Adamlar farklı arabaya farklı markaların motorlarını takıyorlar.
    1.6 motor ile 2.0 motorun silindir kapakları, şanzıman bağlantısı, motor kulakları farklı olabilir.
    Yasal prosedür ile ilgili daha net bilgiyi trafik şubeden de alabilirsiniz.

elantra91 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. elantra91

elantra91 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    tskler yabanci forumlardan arastirdigimda 1.6 silindir kapagini kullanmayi tavsiye ediyorlar cunku daha iyi patlama yapiyormus manifold caplari daha kucukmua 2.0 caplari daha buyukmus ben pazartesi arayacam

Sent from my iPhone using Tapatalk

ai_torcuk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş